Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

2013-03-04 12:13

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras, galintis pasiūlyti su projekto rangovu Rusijos kapitalo bendrove „Nukem“ kylančių ginčų sprendimus, teigia naujasis IAE direktorius Darius Janulevičius.

1/2

D. Janulevičius mano, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. eVersus

Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

1 / 2

D. Janulevičius mano, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. eVersus

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. J. Stacevičius

(2 nuotraukos) J. Stacevičius, eVersus

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Energetika
2014-10-22 18:42

Mažeikių laimė: nafta pinga smarkiai, degalai - tik šiek tiek

26

Smukusios naftos kainos džiugina Mažeikių gamyklą „Orlen Lietuva“. Naftai atpigus iki rekordinių žemumų, gamykla po ilgos pertraukos pagaliau uždirbo pelno. Vien trečiąjį šių metų ketvirtį „Orlen Lietuva“ uždirbo 22 mln. JAV dolerių (apie 59,3 mln. litų). Pajamos augo dėl neįprastai palankios makroekonominės aplinkos - sparčiai mažėjančios naftos kainos pasaulio rinkose ir vangiai pingančio benzino ir dyzelino degalinėse.


2014-10-22 18:42

Šilumos gamintojai Kaune pradėjo tikrą kainų karą

39

Kaune vienai po kitos pradėjus dygti biokuru kūrenamoms katilinėms, kovoje dėl teisės parduoti šilumą stebėtoju nesiruošia būti ir Kauno termofikacinė elektrinė (KTE), kuri šilumai gaminti degina dujas. KTE vadovai spėja, kad kai kurias biokuro katilines net gali tekti stabdyti. KTE giriasi, kad antradienį vykusiame bendrovės „Kauno energija” surengtame šilumos supirkimo aukcione ji pateikė žemesnę kainą negu kai kurie nepriklausomi biokuro katilinių valdytojai Kaune.


2014-10-22 15:48

„Lofbergs“ pasiekė saulės jėgainės pasaulio rekordą

3|3

Šį pavasarį ant "Lofbergs" pastato stogo buvo sumontuota pirmoji pasaulyje didelio masto bandymų saulės jėgainė šildymui ir šaldymui. Spalio 9 dieną buvo pristatyti pirmieji rezultatai. Jie parodė, kad jėgainės efektyvumas yra labai aukštas – iš kiekvienos investuotos kWh gaunama 10,6 kWh elektros energijos, o tai dvigubai daugiau energijos nei naudojantis ankstesniais sprendimais.


2014-10-21 15:57

Teismas tarė žodį dėl A. Kubiliaus ir Energetikos ministerijos

1

Teismas nutraukė dviejų opozicijos atstovų ginčą su Vyriausybe dėl jos sprendimo neteikti informacijos apie derybas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“. Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys prašė panaikinti Energetikos ministerijos sprendimą neteikti jiems prašomos informacijos.


2014-10-21 14:42

Valdantieji linksta PVM lengvatą šildymui naikinti nuo liepos

17

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui gali būti panaikinta nuo 2015 metų liepos. Iki tol siūloma ieškoti galimybių ir priimti pataisas, kaip dar sumažinti šilumos kainas.


2014-10-21 11:39

Premjeras ramina: „Nesijaudinkite dėl vamzdžio“

6

Premjeras neigia pranešimus, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujotiekis, kuriuo iš laivo bus pumpuojamos dujos, gali būti nenutiestas laiku. Algirdas Butkevičius tikina, kad vamzdis tikrai bus nutiestas iki gruodžio pradžios.


2014-10-21 09:33

Lietuva sočiai papenės Maskvos konsultantus

85|3

Uždaromą Ignalinos atominę elektrinę (IAE) konsultuos ir su „Gazprom“ dirbantys teisininkai. Už valandą patarimų Lietuvoje jiems bus mokama per 1000 litų. Tokia žinia šokiravo Vyriausybę, tačiau išprašyti šių teisininkų jau neįmanoma. Kad radioaktyviųjų atliekų saugykla šalia Ignalinos AE būtų baigta kuo greičiau, rūpinsis tarptautinė teisinė bendrovė „DLA Piper“. Ji neseniai laimėjo teisinių paslaugų Ignalinos atominėje elektrinėje konkursą.


2014-10-21 06:58

Staigmena politikams: dujos jau pakeliui, o vamzdžio dar nėra

185|2

Likus kiek daugiau negu savaitei, kai į Klaipėdos uostą turi įplaukti suskystintųjų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“, Seime kilo abejonių, ar strateginis projektas nenukrypo nuo plano. Abejonių dėl Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo jau anksčiau kilo Klaipėdos uostui vadovavusiam Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovui Eugenijui Gentvilui. Jo žiniomis, norėdami spėti iki numatytų iškilmių projekto vykdytojai ryžosi rizikingam žingsniui. Parlamentaras paskelbė, kad iki rugpjūčio mėnesio 20–30 metrų gylyje jau turėjo būti baigta gręžti skylė dujotiekio vamzdžiui tiesti po Kiaulės Nugaros sala ir Kuršių mariomis. Į ją turėjo būti įtrauktas 2,4 kilometro ilgio vamzdis, kuriuo iš laivo turėjo būti pumpuojamos dujos, bet šitie darbai esą nėra baigti.


2014-10-21 06:56

Sąlygas Europai toliau diktuos rusai?

3

Europos dujų rinkoje su „Gazprom“ galėtų rimtai pasivaržyti Azerbaidžanas. Tačiau Senojo žemyno kompanijos traukiasi iš šios rinkos. Dujos iš Kaspijos jūros regiono ateityje gali tapti rimtu galvos skausmu tiekėjams iš Rusijos.


2014-10-20 17:14

„Lietuvos energijos gamyba“ į kapinyną siunčia „senukus“

5

Atsižvelgdama į situaciją rinkoje ir įgyvendinama bendrovės veiklos strategiją „Lietuvos energijos gamybos“ valdyba nusprendė nutraukti rezervinės elektrinės Elektrėnuose pirmojo ir antrojo blokų eksploatavimą. Planuojama, kad 2015 metų sausį bus pradėtas demontuoti pirmasis blokas, o balandžio mėnesį – ir antrasis. Demontuoti seniai statytus rezervinės elektrinės blokus nuspręsta atsižvelgiant į didelę gamtinių dujų kainą, žemą blokų naudingo veikimo koeficientą, dideles jų naudojimo sąnaudas.


Populiariausi per 24 val.