Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

2013-03-04 12:13

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras, galintis pasiūlyti su projekto rangovu Rusijos kapitalo bendrove „Nukem“ kylančių ginčų sprendimus, teigia naujasis IAE direktorius Darius Janulevičius.

1/2

D. Janulevičius mano, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. eVersus

Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

1 / 2

D. Janulevičius mano, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. eVersus

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. J. Stacevičius

(2 nuotraukos) J. Stacevičius, eVersus

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Energetika
2014-09-17 17:16

Investuotojams į skalūnus – palankus Vyriausybės sprendimas

30

Vyriausybė trečiadienį pritarė naujam, investuotojams palankiam skalūnų dujų gavybos apmokestinimui. Seimui priėmus pakeitimus, bus galima skelbti naują skalūnų žvalgybos ir gavybos konkursą. Gerų naujienų sulaukė ir savivaldybės, kurių teritorijoje būtų išgaunamos skalūnų dujos.


2014-09-17 13:12

Lenkija gauna penktadaliu mažiau rusiškų dujų

14

Lenkija per parą iš Rusijos gauna 19-20 mln. kub. metrų dujų. Tokią informaciją pateikia naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi Lenkijos dujų operatorės „GAZ-SYSTEM S.A.“ vadovo Jano Chadamo pareiškimu.


2014-09-17 13:07

Ukraina nori norvegiškų dujų

4

Ukrainos valdžia itin susidomėjo norvegiškų dujų importo stiprinimo galimybėmis. Norvegų laikraštis „Aftenposten“ nurodo, kad Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas praėjusią savaitę šį klausimą aptarė su kolega iš Oslo Olemicu Thommessenu per Europos parlamentų pirmininkų konferenciją.


2014-09-17 11:05

Šilumos kainas tebegaubia nežinia

5

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija baiminasi, kad valstybė delsia informuoti įmones apie dujų kainas, elektros supirkimo kvotas ir šilumos vartotojams neskuba grąžinti permokų už dujas. Tai neleidžia numatyti šilumos tarifų naujam šildymo sezonui, rašo „Lietuvos rytas“. „Šįmet kaip niekada sunku numatyti būsimus tarifus. Galima suskaičiuoti net penkis nežinomuosius, turėsiančius įtakos mokėjimams už centralizuotai tiekiamą šilumą“, – teigė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.


2014-09-17 09:02

Eurokomisaras bėga nuo interesų konflikto

Naujasis ES komisaras energetikos ir klimato kaitos klausimais Miguelis Arias Canete pareiškė parduodąs turimas naftos įmonių akcijas. Anksčiau M.A.Canete vadovavo Ispanijos žemės ūkio ministerijai ir buvo ne kartą kritikuotas dėl turimų energetikos įmonių akcijų.


2014-09-16 14:41

Jie gyvena „žaliai“ - naudoja tik atsinaujinančius šaltinius

3

Pasaulis, kuriame visa energija būtų gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, skamba labiau kaip fantastikos romano idėja negu realybė. Tačiau praktika rodo, kad tradiciniai energijos šaltiniai, tokie kaip dujos ar anglis, visiškai nebūtini norint išgyventi. Europoje yra daugiau negu 50 regionų ir bendruomenių, kurios energiją gamina arba artimu metu planuoja gaminti vien tik iš atsinaujinančių šaltinių. Italijos miestelio Prato al Stelvijos, Samso salos Danijoje ir Freiamto miestelio Vokietijoje gyventojai „žalią“ energiją naudoja jau ne vienerius metus.


2014-09-16 12:17

Biokuro gamintojai klampoja po rinkos drumzles

1

Pirmą kartą Lietuvoje atlikta biokuro gamyba ir tiekimu užsiimančių įmonių vadovų apklausa atskleidė, jog net pusės rinkos dalyvių vertinimu ši rinka yra neskaidri. Tai mažina gamintojų norą plėtoti savo veiklą ir atima iš galutinių vartotojų galimybę gauti visą biokuro teikiamą naudą.


2014-09-16 11:49

Nauja skalūnų dujų apmokestinimo tvarka - pakeliui į Seimą

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Vyriausybė ir Seimas šį rudenį patvirtins naują, investuotojams palankią skalūnų dujų gavybos apmokestinimo tvarką ir bus galima skelbti naują konkursą.


2014-09-15 17:35

Skalūnų žvalgams Lietuva turi sukurti patrauklų pasiūlymą

3

Norint pradėti skalūnų dujų gavybą Lietuvoje, jos reguliavimas turi būti labai patrauklus strateginiams investuotojams, sako Amerikos-Lietuvos verslo tarybos prezidentas Ericas Stewartas. Jo nuomone, šių angliavandenilių gavyba pradžioje, kol yra nepelninga, neturi būti apmokestinta.


2014-09-15 15:02

Slovakija sumažino tranzitu tiekiamų dujų kiekį

2

Slovakijos dujų tiekimo sistemos operatorė "Eustream" nuo rugsėjo 12 d. pradėjo mažinti tranzitu per šalies teritoriją tiekiamų dujų apimtis. Apie tai pranešė naujienų agentūra "Reuters".


Populiariausi per 24 val.