Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

2013-03-04 12:13

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras, galintis pasiūlyti su projekto rangovu Rusijos kapitalo bendrove „Nukem“ kylančių ginčų sprendimus, teigia naujasis IAE direktorius Darius Janulevičius.

1/2

D. Janulevičius mano, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. eVersus

Naujasis atominės elektrinės vadovas: „Nukem“ turi labai pasistengti“

1 / 2

D. Janulevičius mano, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. eVersus

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo procesus galėtų paspartinti nepriklausomas arbitras. J. Stacevičius

(2 nuotraukos) J. Stacevičius, eVersus

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Energetika
2015-04-25 13:24

Europos Komisija tikrino Ignalinos AE uždarymo darbus

2

Uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje penktadienį lankęsi Europos Komisijos atstovai įvertino šimtų milijonų eurų vertės jėgainės uždarymo projektų darbus, mastus bei sudėtingumą.


2015-04-24 18:57

„Gazprom“ – strateginis Vladimiro Putino ginklas

41

Derindamas verslą su Rusijos interesais visame pasaulyje koncerno „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris ieško vartų į Europą, apeinant „priešu tapusią“ Ukrainą. Graikija ir Turkija mėgina gauti sau naudos. Anksčiau pasirašytą „monumentalią sutartį“ su Kinija ekspertai laiko nenaudinga, bet Maskva pasirengusi brangiai mokėti už savo politines ambicijas. Briuselis jau apkaltino „Gazprom“ monopolizmu, bet su baime laukia, kaip Mileris su Putinu „atsišaudys“.


2015-04-24 18:41

„Vilniaus energija“ prašo taikyti faktinę šilumos gamybos kainą

Sostinę šildanti „Vilniaus energija“ prašo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos leisti bendrovei taikyti ne vidutinę, o faktinę šilumos gamybos kainą. Toks sprendimas leistų ne šildymo sezono metu sumažinti šilumos kainą sostinėje nuo šį balandį galiojančios 6,35 iki 5,84 euro ct/kWh be PVM. Šiltuoju metų laiku „Vilniaus energija“ iš esmės nenaudoja brangių Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujų ir karštą vandenį gamina iš pigaus biokuro, todėl faktinė šilumos gamybos kaina sumažėja.


2015-04-24 16:56

Po nekasdienio krovinio kelionės – priekaištai vairuotojams

12|3|

Penktadienio rytą autostrados Kaunas-Klaipėda vairuotojams kliuvo neįprasta užduotis – aplenkti koloną sunkiasvorių automobilių, kurie vežė vėjo jėgainės sparnus. Klaipėdos uoste iškrauti, jie keliavo į Tauragės apskrityje, Pagėgių savivaldybėje statomą didžiausią Pabaltijyje vėjo jėgainių parką. Keturias valandas lydimi policijos pareigūnų, į elektrinę buvo gabenami trys jėgainės sparnai.


2015-04-23 16:24

Miestuose baigiamas šildymo sezonas

21

Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose baigiamas šildymo sezonas. Sostinėje šiluma bus išjungta jau nuo penktadienio. Nuo ketvirtadienio šilumos sezonas baigiasi Panevėžio miesto įstaigoms, įmonės ir organizacijoms.


2015-04-23 14:50

Mažeikių gamyklos pelnas auga kaip ant mielių

29

Atpigus degalams ir išaugus vartojimui, naftos perdirbėjai džiūgauja. Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos pelnas auga kaip ant mielių.


2015-04-23 12:14

Lietuva džiūgauja dėl sprendimo, bet ir „Gazprom“ neliūdi

89|3|

Net patys rusai tikėjosi, kad Europos Komisija paskirs milžinišką baudą koncernui „Gazprom“ už konkurencijos pažeidimus ES šalyse. Bet Briuselis kol kas tik pagrūmojo. Nepaisant to, Lietuvoje kilo didžiulio džiaugsmo banga. Ar ji pagrįsta? Europos Komisija (EK) tyrimą dėl Rusijos dujų kompanijos veiklos pradėjo Lietuvai 2011-aisiais pasiskundus, kad „Gazprom“ mūsų šaliai taiko nesąžiningas ir diskriminuojančias kainas. Kelerius metus Lietuva mokėjo už dujas daugiausia Europoje. Net estai ir latviai jas pirko pigiau, jau nekalbant apie gerokai toliau nuo Rusijos esančią Vokietiją, kuriai buvo taikomos trečdaliu mažesnės kainos.


2015-04-22 18:47

Lietuvos energijos tyrimų centre susivienys verslas ir mokslas

7|3

Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje verslas nuolat susiduria su iššūkiais, kuriems įgyvendinti būtina pasitelkti mokslo pažangą. Tačiau iki šiol verslo ir mokslo ryšiai išlieka silpni. Kad jie sustiprėtų, valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ kartu su Kauno technologijos universitetu (KTU) atidarė bendrą Lietuvos energijos taikomųjų tyrimų centrą.


2015-04-22 18:34

R. Masiulis: „Lietuva pati renkasi, iš ko pirkti dujas“

33|

Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis pareiškė, kad padėtis Lietuvos dujų rinkoje pastaraisias metais iš esmės pasikeitė ir šalis dabar pati renkasi, iš ko pirkti dujas. Taip jis komentavo Europos Komisijos (EK) trečiadienį pateiktus kaltinimai Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ dėl piktnaudžiavimo monopoline padėtimi, ribojant konkurenciją ir taikant per dideles dujų kainas kai kuriose Europos šalyse.


2015-04-22 17:54

Briuselis smogė „Gazprom“, rusai ruošia atkirtį

210|2|

Rusijos monopolininkas „Gazprom“ Lietuvoje bei kitose Rytų Europos šalyse galėjo nustatyti nesąžiningas kainas. Bendrovė piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, pažeisdama ES antimonopolines taisykles. Tokį verdiktą trečiadienį paskelbė Europos Komisija, baigusi tyrimą dėl aukštų dujų kainų Rytų Europos šalyse.


Populiariausi per 24 val.