Kodėl nusipirkti išsvajotą daiktą gali tik 2 proc. gyventojų?

Po du mėnesius Lietuvoje vykusio finansinės elgsenos patikrinimo testo paaiškėjo, kad vos 2 proc. gyventojų gali sau leisti įsigyti išsvajotą daiktą. Rezultatai parodė, jog net kas ketvirtas mūsų tautietis neturi santaupų, o trečdalis vis dar gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo.

Anot Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso vadovės, kontroliuoti savo finansus gebantis žmogus suderina pajamas ir išlaidas taip, kad pinigų liktų ir būtiniausioms išlaidoms, ir taupymui, ir pramogoms.<br>T.Bauro nuotr.
Anot Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso vadovės, kontroliuoti savo finansus gebantis žmogus suderina pajamas ir išlaidas taip, kad pinigų liktų ir būtiniausioms išlaidoms, ir taupymui, ir pramogoms.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 5, 2016, 2:31 PM, atnaujinta May 19, 2017, 7:43 PM

„Išsiaiškinome, kad du trečdaliai respondentų siekdami savo užsibrėžtų finansinių tikslų susidaro taupymo planą, tačiau nudžiuginti save ir nusipirkti išsvajotą daiktą gali vos 2 proc. apklaustųjų. Be to, iš testo rezultatų matyti, jog beveik ketvirtadalis jų kol kas dar nėra nieko sutaupę, o kiekvieną mėnesį nuo algos atsidėti iki 10 proc. pavyksta mažiau nei pusei testą užpildžiusių žmonių“, – apie galutinius finansinio raštingumo programos „Šeimos finansų akademija“ testo rezultatus kalba kompanijos „Provident Finansai“ korporatyvinių reikalų departamento vadovė Laura Ligutė.

Programos mokomąją medžiagą parengusios Mykolo Romerio universiteto lektorės, Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso vadovės dr. Eglės Kybartienės teigimu, žmonės dažnai su finansiniais sunkumais susiduria ne dėl per mažo pinigų kiekio, o dėl netinkamo jų valdymo.

„Sėkmingo asmeninio biudžeto valdymo pagrindas – kruopščiai suplanuoti finansai bei nuolatinė šio plano kontrolė. Iš testo rezultatų matyti, kad 37 proc. atsakiusiųjų arba nekontroliuoja išlaidų, arba tai daro nereguliariai. Taigi, nepakankama išlaidų kontrolė yra viena dažniausiai pasitaikančių nesėkmių valdant asmeninius finansus. Todėl manome, kad mūsų pateikti pavyzdžiai, tokie kaip kokius taupymo ir išlaidų kontrolės metodus naudoti, kaip elgtis parduotuvėje, žmonėms padėjo lengviau suvokti, kaip asmeninio biudžeto valdymo žinias pritaikyti kasdieniame gyvenime“, – sako E.Kybartienė.

Anot Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso vadovės, kontroliuoti savo finansus gebantis žmogus suderina pajamas ir išlaidas taip, kad pinigų liktų ir būtiniausioms išlaidoms, ir taupymui, ir pramogoms. Testo rezultatai atskleidė, kad kol kas tai pavyksta ne visiems: 40 proc. respondentų teigia, jog gavę atlyginimą visų pirma skuba apmokėti sąskaitas, 6 proc. apklaustųjų – grąžina skolas. Nors beveik ketvirtadalis (24 proc.) testą užpildžiusiųjų atsideda taupymui, tačiau kone kas tračias vis dar gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.