Gyventojai atsikratė senų skolų, bet prisigraibė naujų

Praėjusiais metais gyventojų skolų portfelis padidėjo iki 3,59 mlrd. litų arba 10 proc. Tai - lėčiausias skolų padidėjimas per pastaruosius trejus metus.

Žmonės skuba skolintis net ir negrąžinę senų skolų.<br>V.Balkūno nuotr.
Žmonės skuba skolintis net ir negrąžinę senų skolų.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2014-01-20 13:40, atnaujinta 2018-02-17 08:07

„Gruodį, palyginti su lapkričiu, skolų portfelis sumažėjo 700 tūkst. litų. Vieni gyventojai suskubo grąžinti skolas, kad Naujuosius metus pradėti be jų, kitus y1 padaryti paskatinino šventinis apsipirkimas. Tol, kol žmonės nesugrąžino net ir nedidelės paskolos, tol negalėjo skolintis iš naujo ir už paskolą įsigyti net mobiliojo telefono”, - sakė kreditų biuro „Creditinfo“, kuriame formuojamos paskolų istorijos, teisininkas Anatolijus Kisielis.

Gruodžio mėnesį, palyginti su ankstesniais, smarkiai pagausėjo  gyventojų, kurie  naudojosi telekomunikacijų, vartojimo kreditų bei lizingų, taip pat greitųjų kreditų paslaugoms. Kreditų biurui „Creditinfo“ šių verslo šakų įmonės pateikė 12 proc. daugiau užklausų, kad jis įvertintų pasiskolinti norinčių gyventojų mokumą.    2013 metų pabaigoje bent vieną nepadengtą skolą turėjo 269 tūkst. gyventojų arba 20 tūkst. daugiau nei 2013 m. pradžioje. Tačiau daugiau buvo tokių (24 tūkst.), kurie 2013 m. pirmą kartą gyvenime susidūrė su skolomis, tačiau iki metų galo jas padengė.

Per praėjusius metus 96 fiziniams asmenims buvo iškeltos bankroto bylos. Bankrutuojančių fizinių asmenų vidutinė skolos suma siekia 570 tūkst. litų. 40 proc. asmenų, kuriems teismai yra iškėlę bankroto bylas, yra Kauno apskrities gyventojai, 21 proc. – Klaipėdos apskrities, 13 proc. – Telšių apskrities, o Vilniaus apskrities gyventojai sudaro 11 proc. bankrutuojančių sąrašo.

„Bankrutavę asmenys bent keletą metų priskiriami aukščiausios mokumo rizikos žmonių kategorijai. Jų kreditoriams tai reiškia didelę nuostolių tikimybę, o tokiam bankrutavusiam gyventojui – ypač menkas finansavimosi galimybes”, - paaiškino A.Kisielis.

Asmeninė kredito istorija formuojama kiekvienam Lietuvos gyventojui nuo 18 metų amžiaus. Kredito istorija susideda iš dviejų dalių – finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos. Finansiniai įsipareigojimai – tai įvairūs kreditai bankuose, lizingo, kredito unijose ar smulkiųjų kreditų bei vartojimo kreditų bendrovėse. Mokėjimų istorija – tai pradelsti mokėjimai už šiuos kreditus ir mokėjimai už kitas paslaugas (telekomunikacijų, elektros, komunalines, draudimo, kabelinės televizijos ir kiti).

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.