Juvelyrai pataupė – nuslėpė 1,5 mln. eurų, o algas mokėjo vokeliuose

Įtariama, kad Klaipėdoje registruota bendrovė, turinti daugiau kaip 30 juvelyrikos parduotuvių tinklą visoje Lietuvoje, teikė neteisingus duomenis apie pajamas mokesčių administratoriui, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir atlyginimus pardavėjoms mokėjo vokeliuose. Šimtatūkstantinę neapskaitytų lėšų dalį galėjo pasisavinti bendrovės vadovas.

Tirdami šešėlinę prekybą juvelyriniais dirbiniais, FNTT pareigūnai atliko daugiau kaip 50 kratų.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Tirdami šešėlinę prekybą juvelyriniais dirbiniais, FNTT pareigūnai atliko daugiau kaip 50 kratų.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 11, 2018, 10:10 AM

Tai rodo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjų atliekamas ikiteisminis tyrimas. Pirminiais skaičiavimais, per kiek daugiau nei dvejus metus juvelyrinius dirbinius parduodanti bendrovė galėjo neapskaityti daugiau kaip 1,5 mln. eurų pajamų.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad Klaipėdoje registruota bendrovė, pardavusi juvelyrinius dirbinius, ne visus juos apskaitydavo buhalterinėje apskaitoje. Turimais duomenimis, pirkėjams juvelyriniai papuošalai buvo pasiūlomi pigiau – su nuolaida – jei buvo atsiskaitoma grynaisiais pinigais. Įtariama, kad gautos lėšos nebuvo įtraukiamos į bendrovės oficialią apskaitą.

FNTT duomenimis, daugiau nei 30 prekybos vietų turinti bendrovė per mėnesį galėjo gauti apie 30 tūkst. eurų šešėlinių pinigų. Ypač pelningi laikotarpiai, per kuriuos neapskaitytų lėšų suma pasiekdavo 100 tūkst. eurų, būdavo prieš šv. Kalėdas, Naujuosius metus ir šv. Valentino dieną.

Surinkti duomenys leidžia manyti, kad dalis neapskaitytų pajamų galėjo būti skiriama bendrovės darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti, o kitą pinigų sumą, įtariama, pasisavino bendrovės vadovas. Skaičiuojama, kad beveik visos 90 juvelyrinių dirbinių pardavėjų papildomai per mėnesį dar gaudavo 100–300 eurų neoficialias priemokas.

„Tai sudėtingas ir didelės apimties ikiteisminis tyrimas. Preliminariai skaičiuojama, kad slėpdama pajamas įmonė į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti apie 800 tūkst. eurų mokesčių“, – sako FNTT Klaipėdos apygardos valdybos viršininkas Dainius Rimkus.

Tirdami šešėlinę prekybą juvelyriniais dirbiniais, FNTT pareigūnai kartu su kolegomis iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atliko daugiau kaip 50 kratų visoje Lietuvoje veikiančiose bendrovės prekybos vietose bei pas bendrovės atsakingus asmenis. Jų metu buvo rasti duomenys, patvirtinantys įtarimus apie neapskaitytas bendrovės pajamas, pardavėjoms mokėtą neoficialų darbo užmokestį.

Įtarimai tūkstantinių lėšų pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų deklaravimu pareikšti dviem asmenims – bendrovės direktoriui ir buhalterei. Jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, taip pat laikinai apribotos nuosavybės teisės į jiems priklausantį daugiau kaip 350 tūkst. eurų vertės turtą.

FNTT Klaipėdos apygardos valdyba tęsia atliekamą ikiteisminį tyrimą, todėl įtariamųjų ratas gali plėstis.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.