Naujoji pagalba verslui ir gyventojams bus siauresnė, bet tikslingesnė

Dėl koronaviruso epidemijos dalyje Lietuvos galiojant karantinui, Vyriausybė rengiasi patvirtinti pagalbos priemonių planą gyventojams ir verslui. Portalas delfi.lt rašo, kad pagalba bus mažesnė, bet tikslingesnė.

Jeigu anksčiau parama buvo visiškai horizontali, tai dabar ruošiami apribojimai yra gerokai siauresni.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Jeigu anksčiau parama buvo visiškai horizontali, tai dabar ruošiami apribojimai yra gerokai siauresni.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
J.Rojaka.<br>T.Bauro nuotr.
J.Rojaka.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 28, 2020, 8:24 AM

„Jeigu anksčiau parama buvo visiškai horizontali, pavyzdžiui, mikrosubsidijas gavo visos mikrodydžio įmonės, priklausomai nuo bendrų apribojimų, o tie apribojimai buvo labai platūs, tai dabar ruošiami apribojimai yra gerokai siauresni, ir mes siūlome, kad parama būtų teikiama siauresniam ratui – tiems, kurie labiausiai nukentėjo“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Ji teigia, kad bus siūlomos atnaujintos priemonės, o ne senųjų kopijos, kadangi „keičiasi situacija, veiklų aprėptis, teritorijos“.

Pasak portalo, priemonių planas verslui Vyriausybei bus pristatytas kitą pirmadienį.

„Mes siūlome taikyti dvi pagrindines ir einamiausias priemones: tai būtų subsidijos verslams, kurių veikla yra apribota, ir lengvatines paskolas tiems verslams, kurių likvidumas dėl COVID-19 nukentėtų“, – sako J.Rojaka.

Darbdaviai ir toliau galės gauti kompensacijas už prastovas, tačiau neliko subsidijų patalpų nuomai. Ketinama atnaujinti galimybę verslui atidėti skolas „Sodrai“, bet ne visi savarankiškai dirbantieji galės naudotis 257 eurų subsidija ir ji bus mokama trumpiau.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja Eglė Samoškaitė teigia, kad ministerija įstatymo pataisas, pagal kurias išmokos karantino metu priklausytų tiems savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie bus įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą dėl ūkinės veiklos ribojimų nukentėjusiųjų sąrašą.

„Kitaip tariant, bus svarbus ne tik karantino paskelbimo faktas, bet ir nustatyti ūkinės veiklos ribojimai. Be to, bus siūloma atsisakyti išmokos mokėjimo dar du mėnesius po karantino“, – sako E.Samoškaitė.

Ekonomikos ir inovacijų ministro patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė antradienį neatmetė galimybės, kad bus pratęstos subsidijos už darbuotojų prastovas, tačiau naujų priemonių kol kas išsamiau nekomentavo.

Įvedus karantiną pavasarį, Vyriausybė kovo 16 dieną patvirtino beprecedentį 5 mlrd. eurų vertės ekonomikos skatinimo paketą, skirtą padėti šalies gyventojams ir verslui sušvelninti koronaviruso pandemijos krizės sukeltus padarinius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.