Sankcijų įgyvendinimas ir pinigų plovimas – susiję: valdžios veiksmų tam išspręsti nepakanka

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad Rusijos oligarchai naudojasi Vakarų valstybėse egzistuojančiomis galimybėmis plauti pinigus tiek finansuojant teroristines grupuotes, tiek sukuriant galimybes apeiti Europos Sąjungos (ES) taikomas sankcijas. Tad, pasak jos, kovoje prieš Kremliaus režimą svarbu, kad ES institucijos, atsakingos už pinigų plovimo ir korupcijos prevenciją, padėtų įgyvendinti sankcijas.

Pasak premjerės, svarbus aspektas siekiant pinigų plovimo prevencijos yra nauji apribojimai virtualioms ir kriptovaliutoms.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pasak premjerės, svarbus aspektas siekiant pinigų plovimo prevencijos yra nauji apribojimai virtualioms ir kriptovaliutoms.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
I.Šimonytė.<br>V.Skaraičio nuotr.
I.Šimonytė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Žygimantas Šilobritas

May 17, 2023, 11:35 AM, atnaujinta May 17, 2023, 11:38 AM

„Pastarųjų metų patirtis rodo, kad sankcijų įgyvendinimas bei pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija yra artimai tarpusavyje susiję dalykai ir vien valdžios pastangų jiems tinkamai išspręsti nepakanka“, – trečiadienį konferencijoje „Kovos su sankcijų vengimu ir finansiniais nusikaltimais priešakinėse linijose: nauja realybė“ teigė I. Šimonytė.

„Manau, kad ES kovos su pinigų plovimu institucija, kuri bus įkurta artimuoju metu, turėtų veikti ne vien tik kovoje prieš pinigų plovimą, bet ir prisidedant prie sankcijų įgyvendinimo“, – pridūrė ji.

Pasak premjerės, svarbus aspektas siekiant pinigų plovimo prevencijos yra nauji apribojimai virtualioms ir kriptovaliutoms. Visgi, jos manymu, šiais apribojimais stabdomos inovacijos.

„Technologinės naujovės yra sveikintinos, nes sukuria naujus verslo modelius ir naujas galimybes valdžiai, įmonėms ir asmenims, tačiau technologinėmis inovacijomis taip pat naudojasi kenkėjiški veikėjai. Tai sukuria naujų pavojų ir iššūkių pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo srityse.

Virtualių valiutų ir decentralizuoto finansavimo augimas, pinigų plovimo mokant kriptovaliuta pavyzdžiai rodo, kad reikia reguliacijos, kuri sumažintų riziką, bet nesustabdytų inovacijų“, – sakė ji.

Taip pat I. Šimonytė paminėjo, kad siekiant sumažinti Rusijos galimybes toliau vykdyti agresiją prieš Ukrainą reikalingas ir verslo įsitraukimas.

„Finansinės institucijos turi reaguoti kuo greičiau, blokuodamos lėšas, kuriomis remiamas Rusijos karas Ukrainoje.

Iš verslo tikimės greito suvokimo ir reakcijos, kai vykdoma veikla su asmenimis, kuriems taikomos sankcijos, bei visiško galiojančių sankcijų ir kovos su pinigų plovimu reikalavimų laikymosi. Siekiame, kad jie apsvarstytų ir nustatytų procedūras šioms rizikoms pažalinti“, – teigė ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.