Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų


2012-10-31 14:10

Vilniaus Kalnėnų kvartale kitąmet planuojama statyti pirmą šalyje darniąją gyvenvietę „Green Hills“. Šiuo metu baigiamas 17 ekologiškų gyvenamųjų namų kvartalo projektas, kuriame bus įgyvendinti pagrindiniai darnios plėtros principai: dėmesys energijos tausojimui, namo vidaus klimatui bei švariai gyvenamajai aplinkai. Pastatus bus siekiama sertifikuoti pasaulyje plačiausiai naudojamu „BREEAM“ poveikio aplinkai vertinimo standartu.

1/6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

1 / 6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

Lietuvoje įgyvendinamu projektu siekiama įnešti naujovių į nekilnojamojo turto rinką ir atkreipti dėmesį į įsipareigojimus.

Gyvenvietėje statomus vienbučius ir dvibučius namus bei kotedžus bus siekiama sertifikuoti pagal plačiausiai pasaulyje naudojamą pastatų poveikio aplinkai vertinimo standartą „BREEAM“.

Pastatuose ketinama įdiegti geoterminį šildymą, tinkamai apšiltinti sienas ir stogą bei išnaudoti pasyvią saulės energiją teisingai projektuojant pastatus pagal pasaulio šalis.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

(6 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-08-31 22:43

Asmens sargybinių kalvei stinga vyrų

3

Bedarbių armija didelė, o ištvermingų vyrų nėra. Kas ateityje saugos mūsų šalies vadovus ir užsienio svečius, jei pretendentai į asmens sargybinius nepadaro netgi būtino skaičiaus atsispaudimų? 70 atsispaudimų per 2 minutes, 12 prisitraukimų, nubėgti 100 metrų per 14 sekundžių, o 3 kilometrus – per 13 minučių.


2015-08-31 18:19

Trišalė taryba nepakėlė rankos prieš tėvus: „mamadieniai“ liks

4

Trišalė taryba toliau narplioja socialinio modelio mazgus. Pirmadienį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje sutarta dėl darbuotojų mokymo atostogų apmokėjimo bei dėl prastovų, tačiau streikų organizavimo klausimas liko neaptartas.


2015-08-31 17:51

Migrantų gabenimas – verslas iš svajonės apie Europą

8|3

Pabėgėlių transportavimas į Europą nusikaltėliams neša milijonus dolerių, be to, pastaruoju metu nelegaliems vežėjams dažniausiai jau nebėra skirtumo, ar jie savo „krovinį“ į paskyrimo vietą atveš gyvą ar ne, teigia savo reportaže Austrijos laikraščio „Die Presse“ žurnalistės Julia Neuhauser, Julia Raabe ir Anna Thalhammer.


2015-08-31 17:48

JAV pagirių rinkoje – ambicingi papildai-pirmūnai

11|2

Jei jau vartojate alkoholį, tikriausiai yra buvę vakarų, kai išgėrėte dviem vyno taurėmis per daug ir kitą rytą jautėtės tiesiog siaubingai. Bet pagirios nebūtinos – bent jau Amerikoje į rinkos lyderius išsiveržė kone stebuklingais vadinami papildai „Forgiven“. Produktą, parduodamą ir gėrimo, ir kapsulių pavidalu, kuriančios bendrovės „Forgiven Bottling Group“ šūkis iškalbingas: „Gerk šiandien, sugebėk mąstyti rytoj“.


2015-08-31 17:48

Graikijai jau rišamas tvarstis – gaus pirmąją pinigų injekciją

Graikija gaus pirmąją 1 mlrd. eurų vertės paramos išmoką pagal Europos Komisijos (EK) vykdomą pagalbos programą. Iš viso šios dydis siekia 35 mlrd. eurų.


2015-08-31 17:40

Pienininkai pravėrė buhalterijos dureles – jų pelnas neprapuolė

3|2

Pieno perdirbėjų pajamos susitraukė, tačiau pelno per pusmetį vis tiek šiek tiek prikapsėjo. Kol kas nei „Rokiškio sūriui“, nei „Vilkyškių pieninei“ nereikėjo skaičiuoti nuostolių.


2015-08-31 16:12

Rusijos valdžia jau suka galvą, kur gauti paskolų ekonomikai

4

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savaitgalį aptarė su šalies ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu Rusijos ekonominę situaciją. Jau kalbama ir apie paskolas ekonomikai iš lėšų, per vieną iš bankų pasieksiančių Nacionalinės gerovės fondą.


2015-08-31 15:35

Nemėtykit pėdų – Lietuva smarkiai nukentėjo nuo Rusijos embargo

24

Praėjusiais metais Lietuvos įmonės, kurios pateko tarp 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių, pasiekė 4 proc. mažesnę apyvartą ir uždirbo net 844 mln. eurų 0mažiau pelno, palyginti su 2013 m. Tačiau įdarbino 4 proc. daugiau darbuotojų. Tokias tendencijas atskleidė verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atlikta studija apie didžiausias Vidurio ir Rytų Europos regiono bendroves.


2015-08-31 15:35

Nepradėti statybų – lengviau, nei vėliau griauti pastatus

2

Aplinkos ministerija siūlo nustatyti, kad dėl visų naujų statybų pajūrio juostoje reikėtų gauti Vyriausybės pritarimą.


2015-08-31 13:34

Lietuvos ateitis: suvirintojai iš Kinijos ir auklės iš Filipinų

133

Suvirintojai iš Kinijos, namų tvarkytojos ir auklės iš Malaizijos ar Filipinų – tokią netolimą ateitį piešia Lietuvos verslininkai, kurie darbščių pagalbininkų jau dairosi ne tik kaimyninėse šalyse, bet ir Azijoje. Lietuvoje užsieniečiai sudaro tik 3 proc. dirbančiųjų, o štai, pavyzdžiui, Didžioje Britanijoje, darbo rinkoje emigrantai sudaro apie 17 proc. Ukrainiečiai, baltarusiai, moldavai, rusai ir kinai dažniausiai į mūsų šalį atvyksta dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojais, suvirintojais, metalinių laivų korpusų surinkėjais, restoranų virėjais.


Populiariausi per 24 val.