Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

2012-10-31 14:10

Vilniaus Kalnėnų kvartale kitąmet planuojama statyti pirmą šalyje darniąją gyvenvietę „Green Hills“. Šiuo metu baigiamas 17 ekologiškų gyvenamųjų namų kvartalo projektas, kuriame bus įgyvendinti pagrindiniai darnios plėtros principai: dėmesys energijos tausojimui, namo vidaus klimatui bei švariai gyvenamajai aplinkai. Pastatus bus siekiama sertifikuoti pasaulyje plačiausiai naudojamu „BREEAM“ poveikio aplinkai vertinimo standartu.

1/6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

1 / 6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

Lietuvoje įgyvendinamu projektu siekiama įnešti naujovių į nekilnojamojo turto rinką ir atkreipti dėmesį į įsipareigojimus.

Gyvenvietėje statomus vienbučius ir dvibučius namus bei kotedžus bus siekiama sertifikuoti pagal plačiausiai pasaulyje naudojamą pastatų poveikio aplinkai vertinimo standartą „BREEAM“.

Pastatuose ketinama įdiegti geoterminį šildymą, tinkamai apšiltinti sienas ir stogą bei išnaudoti pasyvią saulės energiją teisingai projektuojant pastatus pagal pasaulio šalis.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

(6 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-07-31 14:17

„Mokilizingui“ leista įsigyti banką „Finasta“

Lietuvos banko valdyba leido „Mokilizingui“ įsigytų banko „Finasta“, „Finasta Asset Management“ ir finansų maklerio įmonės „Finasta“ kvalifikuotąsias įstatinio kapitalo ir (arba) balsavimo teisių dalis, suteikiančias teisę kontroliuoti šias įmones.


2014-07-31 14:04

ES nedarbas nežymiai maženis už Lietuvos

ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, euro zonoje nedarbo lygis šių metų birželį siekė 11,5 proc., – šis rodiklis buvo mažesnis, palyginti su šių metų geguže (11,6 proc.) ir su 2013 m. birželiu (12 procentų). Tai žemiausias lygis nuo 2012 m. rugsėjo.


2014-07-31 12:09

Dar vienas rusų kirtis Ukrainai: uždraudė įvežti sultis

14

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ uždraudė įvežti į Rusiją bet kokią sulčių produkciją iš Ukrainos, įskaitant sultis, skirtas vaikams. Apie tai informuojama tarnybos pranešime spaudai. Toks sprendimas aiškinamas tuo, kad Ukrainos sulčių registravimas neatitinka Muitų sąjungos techninių reglamentų reikalavimų.


2014-07-31 11:50

Medicinos banko pelnas susitraukė

Pirmąjį šių metų pusmetį Medicinos bankas uždirbo 359 tūkst. Lt neaudituoto grynojo pelno (per 2013 m. pirmąjį pusmetį – 2,5 mln. Lt neaudituoto grynojo pelno), o Medicinos banko grupės pelnas per tą patį laikotarpį siekė 425 tūkst. litų. Banko turtas nuo metų pradžios sumažėjo 3,3 proc. ir birželio pabaigoje siekė 850,8 mln. litų.


2014-07-31 11:39

„Lukoil“ Ukrainoje pardavė savo degalines

4

Rusijos naftos bendrovė „Lukoil“ nusprendė Austrijos bendrovei „AMIC Energy“ parduoti savo padalinį Ukrainoje. Sandorio vertė neskelbiama. „Lukoil“ padaliniui Ukrainoje priklauso 240 degalinių ir šešios naftos bazės šalyje.


2014-07-31 11:08

„Shell“ pelno rodikliai – lyg linksmieji kalneliai

Viena didžiausių Europos naftos bendrovių „Royal Dutch Shell“ savo veiklą apibūdino kaip tvirtą, nes grynasis pelnas antrąjį metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo nuo 2,39 iki 5,15 mlrd. JAV dolerių.


2014-07-31 09:06

Argentinai nepavyko išvengti nemokumo

16

Argentina priversta paskelbti, kad nesugeba padengti savo skolų, po to, kai vėlų liepos 30 d. vakarą baigėsi skolos padengimo terminas. Šalies vyriausybei ir rizikos draudimo fondams-kreditoriams per Niujorke vykusias derybas, tarpininkaujant JAV teismo specialiajam atstovui, nepavyko susitarti dėl skolos problemos sureguliavimo.


2014-07-31 09:03

„Samsung“ pelnas susitraukė penktadaliu

Išmaniųjų telefonų rinkos lyderės „Samsung Electronics Co Ltd“ pelnas antrąjį metų ketvirtį sumažėjo penktadaliu. Tai daugiausia lėmė išmaniųjų telefonų pardavimų augimo lėtėjimas ir stipri Korėjos valiuta.


2014-07-31 07:10

Trijų institucijų jungtuvės kai kam bus lyg pasaulio pabaiga

43

Virš būrio biudžetinių priežiūros įstaigų pakibo Damoklo kardas. Ūkio ministras Evaldas Gustas užsimojo pabaigti tai, ką mėgino padaryti ne vienos vyriausybės kurtos Saulėlydžio ar Saulėtekio komisijos. Dalį iš 68-ių biudžetinių priežiūros įstaigų nuspręsta sujungti, o kitų funkcijas perduoti kitoms institucijoms. Verslas ypač teigiamai vertina idėją sujungti „Sodrą“, Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Muitinės departamentą.


2014-07-30 19:59

Lenkija: Rusijos draudimas įvežti vaisius - represija

57

Lenkijos žemės ūkio ministras Marekas Savickis pavadino Rusijos draudimą importuoti vaisius ir daržoves iš Lenkijos „politinėmis represijomis“, t.y. reakcija į Europos Sąjungos (ES) priimtas sankcijas. Tokį pareigūno pareiškimą trečiadienį išplatino ministerijos spaudos tarnyba, praneša „RIA Novosti“.