Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų


2012-10-31 14:10

Vilniaus Kalnėnų kvartale kitąmet planuojama statyti pirmą šalyje darniąją gyvenvietę „Green Hills“. Šiuo metu baigiamas 17 ekologiškų gyvenamųjų namų kvartalo projektas, kuriame bus įgyvendinti pagrindiniai darnios plėtros principai: dėmesys energijos tausojimui, namo vidaus klimatui bei švariai gyvenamajai aplinkai. Pastatus bus siekiama sertifikuoti pasaulyje plačiausiai naudojamu „BREEAM“ poveikio aplinkai vertinimo standartu.

1/6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

1 / 6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

Lietuvoje įgyvendinamu projektu siekiama įnešti naujovių į nekilnojamojo turto rinką ir atkreipti dėmesį į įsipareigojimus.

Gyvenvietėje statomus vienbučius ir dvibučius namus bei kotedžus bus siekiama sertifikuoti pagal plačiausiai pasaulyje naudojamą pastatų poveikio aplinkai vertinimo standartą „BREEAM“.

Pastatuose ketinama įdiegti geoterminį šildymą, tinkamai apšiltinti sienas ir stogą bei išnaudoti pasyvią saulės energiją teisingai projektuojant pastatus pagal pasaulio šalis.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

(6 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-05-27 22:46

Brangiausių prekės ženklų šimtuke nebeliko rusiškų vardų

15

Tyrimo bendrovė „Millward Brown“ sudarė brangiausių pasaulio prekės ženklų šimtuką. Reitingo lyderiu šiais metais tapo „Apple“ prekės ženklas, įvertintas 246,992 mlrd. JAV dolerių. Per praėjusius metus jis pabrango 67 proc. Pernai metais pirmoje reitingo vietoje buvo „Google“, kurios prekės ženklas tuomet įvertintas 158,843 mlrd. JAV dolerių.


2015-05-27 21:54

Rusija ir toliau mokės už skrydžius į Krymą, nors keleivių nėra

40|2

Rusijos valdžia numatė nuo birželio 1-osios skirti 611,8 mln. rublių skrydžiams į Simferopolį ir atgal paremti. Kaip praneša naujienų agentūra „RIA novosti“, į subsidijas pretenduoja 8 oro bendrovės: „Aeroflot“, „S7 Airlines“, Uralo avialinijos, „Red Wings“, Orenburgo avialinijos, „Ikar“, „Alrosa“, „Jamal“


2015-05-27 21:54

300 Vilniaus siuvėjų – į gatvę, nes danams tapo per brangios

224|3| 

Beveik 300 žmonių – į gatvę be jokių išeitinių kompensacijų. Su tokia realybe susidūrė garsiems prekiniams ženklams siuvančios Vilniaus bendrovės „Lanika Baltic Ltd.“ darbuotojai. Įmonės savininkai danai rado pigesnės darbo jėgos kitose šalyse, o lietuviai skundžiasi verčiami išeiti iš darbo beveik be jokių išmokų, nors Lietuvoje ketinama priimti naują Darbo kodeksą.


2015-05-27 18:12

Palangos oro uoste vasarą padaugės skrydžių

7

Prasidedantis vasaros sezonas Lietuvos pajūriui atneš daugiau susisiekimo oru galimybių – Skandinavijos oro linijos SAS ir Latvijos bendrovė „airBaltic“ didina skrydžių iš ir į Palangos oro uostą skaičių. Kasmet gegužės-rugpjūčio mėnesiais keleivių srautas pajūryje išauga maždaug 18 proc.


2015-05-27 18:10

„Pigu.lt“ jau priklauso lenkams

20

Didžiausia elektroninė parduotuvė „Pigu.lt“ perėjo į Lenkijos privataus kapitalo investinės bendrovės MCI rankas. Sutartis pasirašyta trečiadienį, sulaukus palankaus Lietuvos ir Latvijos konkurencijos tarybų pritarimo. Nuo šiol lenkams priklausys visos „Pigu.lt“ grupės – parduotuvių tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, tiek Estijoje – kontrolinis akcijų paketas.


2015-05-27 18:09

Arabai neskuba lietuviams praverti durų

10

Nuo šių metų sausio Lietuvoje įteisintas ritualinis gyvulių skerdimas. Galvijų mėsa musulmonus užversti ketinusių įmonių lūkesčiai pildosi lėtai – arabai kol kas tiktai žvalgosi. Lietuvos mėsos perdirbėjai rengiasi savo produkciją eksportuoti į naujas arabų šalių rinkas ir ieško skerdikais galinčių dirbti musulmonų bendruomenės atstovų.


2015-05-27 17:03

Ispanijos aviacijos dispečeriai planuoja keturis streikus

Ispanijos aviacijos dispečeriai paskelbė apie savo planus birželio pradžioje surengti keturis streikus. Apie tai trečiadienį naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė Ispanijos aviacijos dispečerių profsąjungos spaudos atstovas. Streiką ketinama rengti birželio 8, 10, 12 ir 14 dienomis.


2015-05-27 16:35

Supurtys mados pasaulį: sukūrė filmą apie vergišką rūbų pramonę

36|4| 

Perkame per daug rūbų, o už juos mokame per mažai. Tokią žinią siunčia dokumentinis filmas „Tikroji kaina“, pasakojantis apie tai, kiek atsieina užgaidos vilkėti madingus ir palyginti kukliai kainuojančius drabužius. Juosta sukrečianti ir spaudžianti į kampą drabužių pramonę.


2015-05-27 16:07

Karinė technika NATO pajėgoms gaminama ir Kaune

22|42

Kauno pakraštyje įsikūrusią elektronikos gamyklą „Kitron“ ilgą laiką gaubė paslapties šydas. Skandinavų korporacijos padalinys, kuriame gaminama ir karo pramonei skirta elektronika, vengė bet kokio viešumo. Šįkart bendrovė, kurioje dirba 430 žmonių, atvėrė duris žiniasklaidai.


2015-05-27 15:52

Pagalba ūkininkaujantiems nederlingose vietovėse

Žemės ūkio veikla vietovėse su gamtinėmis ar kitomis specifinėmis kliūtimis užsiimantys ūkininkai gali pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) ir valstybės teikiamą finansinę paramą.


Populiariausi per 24 val.