Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

2012-10-31 14:10

Vilniaus Kalnėnų kvartale kitąmet planuojama statyti pirmą šalyje darniąją gyvenvietę „Green Hills“. Šiuo metu baigiamas 17 ekologiškų gyvenamųjų namų kvartalo projektas, kuriame bus įgyvendinti pagrindiniai darnios plėtros principai: dėmesys energijos tausojimui, namo vidaus klimatui bei švariai gyvenamajai aplinkai. Pastatus bus siekiama sertifikuoti pasaulyje plačiausiai naudojamu „BREEAM“ poveikio aplinkai vertinimo standartu.

1/6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

1 / 6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

Lietuvoje įgyvendinamu projektu siekiama įnešti naujovių į nekilnojamojo turto rinką ir atkreipti dėmesį į įsipareigojimus.

Gyvenvietėje statomus vienbučius ir dvibučius namus bei kotedžus bus siekiama sertifikuoti pagal plačiausiai pasaulyje naudojamą pastatų poveikio aplinkai vertinimo standartą „BREEAM“.

Pastatuose ketinama įdiegti geoterminį šildymą, tinkamai apšiltinti sienas ir stogą bei išnaudoti pasyvią saulės energiją teisingai projektuojant pastatus pagal pasaulio šalis.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

(6 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-03-04 19:05

Atostogoms užsienyje lagaminus susikrovė kas antras lietuvis

10

„Eurobarometro“ sausį atlikta apklausa parodė, kad pernai į užsienį atostogų buvo išvykęs maždaug kas antras Lietuvos gyventojas. Tyrimo duomenimis, tai 59 procentai iš apklaustųjų mūsų šalies žmonių. Savo pagrindines atostogas Lietuvoje praleido 32 proc. lietuvių, tuo tarpu savo šalį atostogoms renkasi vidutiniškai 40 proc. europiečių. Daugiausiai savo šalyje atostogauja graikai ir kroatai.


2015-03-04 17:22

Ispanijoje nedarbas – didelis, bet ji jau ignoruoja sunkmetį

1

Ispanija negali tvirtinti pasitraukusi iš ekonominės krizės, kol nedarbo lygis siekia rekordines aukštumas. Patys ispanai mano kitaip. Jų nuomone, šalis atsikratė krizės, nes pernai ekonomika jau ėmė augti.


2015-03-04 17:22

Įspėjimas Rusijai: sutrupės paliaubos – sankcijos griežtės

7

Vokietijos kanclerė Angela Merkel įspėjo Rusiją, kad bet koks rimtas ir taip trapių paliaubų Rytų Ukrainoje pažeidimas taps pretekstu sugriežtinti jai taikomas sankcijas už paramą separatistams.


2015-03-04 16:28

Sugalvojo, kaip teiks paramą smulkiems ūkiams

4|2

Parengtas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama smulkiesiems ūkiams“ įgyvendinimo taisyklių projektas, kuriame numatyta, už kokią veiklą, kam ir kokio dydžio parama bus skiriama. Paraiškos šiai priemonei bus priimamos nuo balandžio 1 iki birželio 30 d. Priemonei 2015 m. skiriama 1,968 mln. eurų parama.


2015-03-04 16:18

Prancūzai pažadėjo – suras eurų, kad tik įtiktų Briuseliui

2

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad šalies vyriausybė šiemet suras 4 milijardus eurų „naujų santaupų“ Briuselio reikalavimams patenkinti, – biudžeto deficitui sumažinti.


2015-03-04 16:18

Biržai veržiasi į pasaulį – gamins detales „Husqvarna'i“

10

Planuojama, kad netrukus į Šiaurės Lietuvą bus perkelta guminių detalių, skirtų pasaulyje garsios įmonės „Husqvarna" technikai, gamyba. Švedų kompanija „Anva Polytech“ jau sulaukė pirmosios biržiečių produkcijos – gumos komponentų, skirtų automobilių pramonei.


2015-03-04 16:18

Padidėjęs mokestis už šiukšles išauklėjo palangiškius

5

Palangoje atliekas tvarkančiai bendrovei „Palangos komunalinis ūkis“ į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) sąvartyną išvežamų šiukšlių kiekį per vienus metus pavyko sumažinti trečdaliu – nuo 15,5 iki 10,8 tūkstančio tonų. Sumažinus į sąvartyną išvežamų atliekų kiekį kurorto savivaldybei pavyko išlaikyti tą patį rinkliavos už atliekų tvarkymą dydį, nors per metus KRATC mokestis už toną atvežamų mišrių atliekų padidėjo daugiau nei du kartus.


2015-03-04 15:34

Rusijoje – žvėriškas prekių kainų šuolis

21

Rusijoje šių metų sausį registruotas ne maisto prekių kainų augimas pakilo aukščiausiai per pastaruosius 15 metų ir pasiekė 11,2 proc., lyginant su tuo pačiu 2014-ųjų mėnesiu. Tokia informacija pateikiama šalies Ekonomikos plėtros ministerijos pateikiamoje ataskaitoje.


2015-03-04 15:34

Pieno perdirbėjai iš nerimo varškės išspaudė pelno sūrį

9|6

Pieno perdirbėjai apskaičiavo pernykštes pajamas. Kad ir kiek jie dejuotų, iš didžiojo ketvertuko tik rokiškėnams sekėsi prasčiau. Žinią apie jų pelną ir žemdirbiai, ir vartotojai prarijo kaip karčią piliulę. Juk ne kas kitas, bet jie įmonėms paklojo pelno patalus. Vieni prarado dalį pajamų už tiekiamą pieną, kiti – brangiai mokėjo už produktus.


2015-03-04 15:28

Trakų Vokėje bus atnaujinta 15 gatvių

1

Trakų Vokės gyventojams nušvito krislas vilties. Joje bus tvarkoma 15 gatvių – Gunkliškių, Andrė, Vikšnų, Sirpučių, Liepų, Artojų, Vanagiškių, Vilkiškių, Sangrūdos, Bražuolės, Gerosios Valios, Girių, Tylioji, Trumpoji, Kiemeliškių. Gatvės bus tvarkomos iš karto pagerėjus orams ir pradėjus veikti asfaltbetonio gamyklai.


Populiariausi per 24 val.