Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

2012-10-31 14:10

Vilniaus Kalnėnų kvartale kitąmet planuojama statyti pirmą šalyje darniąją gyvenvietę „Green Hills“. Šiuo metu baigiamas 17 ekologiškų gyvenamųjų namų kvartalo projektas, kuriame bus įgyvendinti pagrindiniai darnios plėtros principai: dėmesys energijos tausojimui, namo vidaus klimatui bei švariai gyvenamajai aplinkai. Pastatus bus siekiama sertifikuoti pasaulyje plačiausiai naudojamu „BREEAM“ poveikio aplinkai vertinimo standartu.

1/6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Ekologiškų namų kvartalo kainos - nuo pusės iki milijono litų

1 / 6

Individualaus namo, kurio plotas 127 kv.m kaina bus 775 tūkst. Lt.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

Lietuvoje įgyvendinamu projektu siekiama įnešti naujovių į nekilnojamojo turto rinką ir atkreipti dėmesį į įsipareigojimus.

Gyvenvietėje statomus vienbučius ir dvibučius namus bei kotedžus bus siekiama sertifikuoti pagal plačiausiai pasaulyje naudojamą pastatų poveikio aplinkai vertinimo standartą „BREEAM“.

Pastatuose ketinama įdiegti geoterminį šildymą, tinkamai apšiltinti sienas ir stogą bei išnaudoti pasyvią saulės energiją teisingai projektuojant pastatus pagal pasaulio šalis.

Anot E. Savickio, inovatyvių sprendimų kompleksas ženkliai sumažins pastatų daromą taršą aplinkai, o drauge ir mažins energijos bei vandens vartojimą.

(6 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-01-26 08:20

Nauju skrydžiu Vilnius-Stokholmas viliasi išjudinti turistus

Pirmajam skrydžiui iš Vilniaus pirmajam į Švedijos sostinės Stokholmo Bromos oro uostą pakilo „Air Lituanica“ lėktuvas. Šios oro linijos į Stokholmą keleivius žada skraidinti dešimt kartų per savaitę. „Air Lituanica" tikisi keleivius prisivilioti patogiu skrydžių laiku. O tiek lietuviai, tiek švedai viliasi, kad šalių sostines jungiantis skrydis bus galimybė padidinti turistų skaičių.


2015-01-26 07:57

Po rinkimų Graikijoje – smūgis eurui ir nežinomybė rinkose

25|5| 

Pirmadienį euro kursas ženkliai nukrito po to, kai Graikijos radikalioji kairiųjų partija „Syriza“ laimėjo sekmadienį vykusius parlamento rinkimus, informuoja BBC. Euro kursas trumpam buvo nukritęs iki 1,1088 dolerio – žemiausio lygio JAV dolerio atžvilgiu per daugiau nei vienuolika metų. Pasak analitikų, rinkose vyrauja neapibrėžtumas dėl tolesnių įvykių Graikijoje.


2015-01-25 16:25

Verslininkai šiaušiasi prieš reikalavimą kelti vairuotojų algas

147| 

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava" tebelaukia atsakymo iš Europos Komisijos.


2015-01-25 12:20

Alytus nutarė nebeslidinėti – parduoda slidininkų keltuvus

21|2

Alytaus slidinėjimo mėgėjams pramogos baigėsi. Jau antrą žiemą jie nesulaukė, kada bus atidaryta dirbtinio sniego slidinėjimo trasa. O kitą savaitę čia esantys įrenginiai bus parduoti. Alytaus miesto savivaldybė, pernai pasiūliusi už simbolinį 17 litų mokestį penkiolikai metų išnuomoti du 135 ir 190 metrų leidimosi takus su lynų keltuvu, sniego patranka, atitvarais ir visa kita įranga, nesulaukė nė vieno susidomėjusiojo.


2015-01-24 13:28

Palanga ir Druskininkai atsibodo? Naujovėmis traukia Birštonas

54|3

Šalies kurortai žvangina ginklais. Nemažai rusų turistų netekę Druskininkai bando gundyti baltarusius ir latvius. Birštonas vasarą lankytojus vilios nauju parku. Mažiausiai džiaugsmo – Palangoje.


2015-01-23 20:18

Į Maskvą skrendantiems keleiviams – blogos žinios

12

Dėl prastų oro sąlygų iš Vilniaus vėluoja išskristi lėktuvas į Rusijos sostinę Maskvą. „Transaero Airlines“ lėktuvas į Vilnių turėjo atvykti 19 val. 45 min., tačiau dėl prastų oro sąlygų nepakilo iš Domodedovo oro uosto. Iš Lietuvos sostinės lėktuvas turėjo palikti 20 val. 30 min., tačiau keleiviai buvo informuoti, kad skrydis vėluos.


2015-01-23 16:37

Ar šaliai naudingi milijonieriai?

21

Šaliai bet kokie milijonieriai yra gerai, nesvarbu, ar jie investuoja šalies viduje, ar užsienyje, sakė ekonomistė Rūta Vainienė. Ekonomistė Aušra Maldeikienė jai oponavo sakydama, kad milijonieriai, prisipirkdami vilų Ispanijoje, jokios naudos Lietuvos ekonomikai neteikia. Tuo tarpu verslininkas Ignas Staškevičius teigė, kad tai, kur registruojama bendrovė, dažniausiai mažai ką bendro turi su mokesčių mokėjimu.


2015-01-23 16:19

ECB sprendimas akimirksniu pakirto euro vertę

29

Europos centrinio banko (ECB) sprendimas dėl euro zonos skatinimo programos lėmė, kad euro vertė prieš JAV dolerį akimirksniu nukrito net 1,66 proc., euro ir JAV dolerio valiutų kursui pasiekiant 1,1380 lygį.


2015-01-23 15:53

Turizmo operatoriai: kelionės nebrangs, o gal net ir pigs

4|9

Penktadienį prasidėjusioje ir visą savaitgalį vyksiančioje turizmo parodoje „Adventur“ išvykstamojo turizmo salėje pirmuoju smuiku griežia Turkija. Nieko nauja. Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ vadovas suskaičiavo: pusė jų klientų ilsėtis vyksta būtent į šią šalį. Veik tą patį rodo ir „Novaturo“ skaičiai.


2015-01-23 14:34

Lenkų angliakasiai užspaudė valdžią

3

Viešai prisižadėjusi nepasiduoti angliakasių šantažui ir uždaryti keturias nuostolingas anglių kasyklas Lenkijos premjerė Ewa Kopacz išsigando ir atsitraukė. Dėl triskart sumažėjusių anglių kainų, per didelių algų ir privilegijų valstybinis anglių gavybos sektorius tapo itin nuostolingas Lenkijos biudžetui. Dėl triskart sumažėjusių anglių kainų, per didelių algų ir privilegijų valstybinis anglių gavybos sektorius tapo itin nuostolingas Lenkijos biudžetui.


Populiariausi per 24 val.