Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

2012-11-19 17:34

Vasarą - jūros bangos, žiemą - sniego paklodė. Toks permainingas ir nuo oro sąlygų priklausantis gyvenimo būdas patiktų tik tiems, kas moka „susikalbėti“ su gamtos stichijomis. Lietuviškasis jėgos aitvarų guru Artūras Morauskas, bendraminčių šaukiamas Benzu, tokiu rimtu gyvena jau daugiau nei dešimtmetį - vasarą su jėgos aitvaru arba burlente laviruoja tarp Baltijos jūros bangų, o žiemą stoja ant snieglentės. Kadaise, prisimena Artūras, savo namais prie jūros jis vadino palapinę. Dabar tai - visus kasdienybei būtinus patogumus turintis kemperis.

1/7

Nesvarbu, kaip profesionaliai valdytum jėgos aitvarą, atlikinėdamas naują triuką negali numatyti jo baigties.

Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

1 / 7

Nesvarbu, kaip profesionaliai valdytum jėgos aitvarą, atlikinėdamas naują triuką negali numatyti jo baigties.

Lietuviškasis jėgos aitvarų guru A. Morauskas ilgą laiką gyveno palapinėje.

„Puikiai prisimenu kaip kartą, praradęs kantrybę, nuvažiavau prie jūros, apsistojau Monciškėse ir sau pasakiau, kad išvažiuosiu iš čia tik susidraugavęs su jūra.“,- pasakoja A. Morauskas.

Patyrus tokias ekstremalias akimirkas supranti, kas yra pavojus.

Šiemet aktyvaus sporto mylėtojų pamėgta Svencelė persimainė – čia buvo atvežti modernūs gyvenamieji konteineriai, įvesta elektra, karštas vanduo, atsirado kavinė.

Gegužę ir spalį Nidoje dominuoja rytinių krypčių vėjai, o plaukiant prie Parnidžio kopos atima nuostabus jausmas.

Džiaugiuosi ir dėl to, kad savo aistra ekstremalioms sporto rūšims užkrėčiau ir vaikus.

(7 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-11-28 11:18

Savivaldybės žiaukčioja - skolos jas smaugia net graibant paramą

3|2

Pareigų – daug, o kišenėse – skatikai. Jei ne ES parama, kuri įvairių programų kelkraščiais pasiekė savivaldybes, nei didesnių, nei mažesnių miestelių žmonės nebūtų galėję nė pasvajoti apie atnaujintą vandentiekį, paklotus šaligatvius ar šiltesnius kultūros namus. Tačiau atnaujinti parkai, bendruomenių namai ar perdengtas bažnyčios stogas savivaldybių „buhalterijos knygose“ reikškia ne ką kitą, bet dar vieną skolą.


2014-11-28 11:18

Kėdainių krematoriumas plečiasi – eina į kitus miestus

38|11|

Savaitgalį sukas treji metai, kai Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje krematoriumas. Pirmaisiais Kėdainių krematoriumo veiklos metais buvo kremuota 1360 mirusiųjų palaikų. Šiais metais jų gali būti apie 3 tūkstančius. Krematoriumą valdanti bendrovė „K2 LT“ planuoja antros kremavimo linijos paleidimą bei plėtrą į didžiuosius Lietuvos miestus.


2014-11-28 10:33

Turizmo departamento prognozė: „Rusų šiemet bus mažiau“

3|19

Turistų iš Rusijos – mažiau. Tačiau šį šiemetinį praradimą kompensuos atvykstantieji iš kitų šalių. Šitaip skaičiuoja Valstybinis turizmo departamentas (VTD), pristatydamas šių metų turizmo rezultatus arba jų prognozes.


2014-11-27 17:37

Rusijos firmos dėl mėsos embargo jau prarado 50 mln. dolerių

31

Staigus mėsos importo iš Vakarų uždraudimas Rusijos prekybininkams atsiėjo mažiausiai 50 mln. dolerių ir tapo didžiulio mėsos kontrabandos augimo priežastimi, rašo Andrzejus Kublikas portale „wyborcza.biz“. Rugpjūčio pradžioje Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymu beveik tą pačią dieną Rusija uždraudė maisto produktų importą iš Vakarų. Tai buvo atsikeršijimas už Vakarų uždraudimą duoti naujas paskolas penkiems didžiausiems Rusijos bankams ilgesniam kaip 90 dienų terminui.


2014-11-27 17:37

Inkasatorių kasdienybė – auginti raumenis kilnojant eurus

16|32| 

Lydimi „Aro“ pareigūnų ir būrio policijos gatvėmis rieda inkasavimo bendrovių automobiliai, kuriuose - eurai. Išvežioti eurus, o sausio pirmosiomis savaitėmis surinkti litus – tokia užduotis teko dviem didžiausioms Lietuvoje inkasavimo įmonėms. Inkasavimo bendrovės „Eurocash1“ vyrai dabar raumenis auginasi ne tik sporto salėje. Pastarąjį mėnesį jiems tenka pakrauti ir iškrauti automobilius, pilnus eurų monetų. Tarkim, vienu kartu iš Lietuvos banko paprastai vežamos 5-8 tonos eurų, kurie paskui iškeliauja į komercinius bankus, o jau po kelių dienų keliaus ir įmonėms – tiek dideliems prekybos tinklams, tiek mažai kaimo kirpyklai.


2014-11-27 17:36

Latvijos kirtis rusams: „Lietuviai - mūsų broliai“

94|2|

Rusijos-Lietuvos pasienyje susiklosčiusi situacija kartojasi ir Latvijoje. Didžiulės vilkikų eilės nusidriekė ir Rusijos-Latvijos pasienyje. Dabar ten stovi apie 400 transporto priemonių, o laukti tenka 30 valandų. Latvijos pusė tvirtina, kad mašinos užsilaiko dėl Rusijos muitininkų kaltės – šie pradėjo tikrinti transporto priemones nuodugniau. Problemos prie sienos prasidėjo tuojau po Latvijos vadovybės veiksmų.


2014-11-27 17:23

„FlyLAL“ bankrotas sukurs istorinį precedentą?

39

Keletą metų besitęsiančioje „FlyLAL“ oro linijų bankroto byloje – nauji teismų sprendimai. Šių metų spalį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) pripažino Lietuvos teismo teisę areštuoti Latvijoje esantį „AirBaltic“ ir Rygos oro uosto turtą.


2014-11-27 17:01

Šiauliuose duris atvėrė verslo pasiekimų paroda „Šiauliai 2014“

2|32

Ketvirtadienį Šiauliuose prasidėjo tris dienas truksianti kasmetinė verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2014“. Jau devynioliktą kartą Šiaulių Prekybos, pramonės ir amatų rūmų rengiamoje parodoje dalyvauja per 180 įmonių iš Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Pusė parodos dalyvių yra Šiaulių miesto įmonės. Šiaulių arenoje rengiamoje parodoje pristatomi naujausi gaminai, teikiamos paslaugos, verslo sprendimai. Šiemetinės parodos tema - „Naujos idėjos“.


2014-11-27 16:45

Baltarusis į Lietuvą vežėsi dešras su kiaulių maro užkratu

5

Patikrinus į Lietuvą iš Baltarusijos atvykusio piliečio asmeninį bagažą paaiškėjo, kad jame esančios dešros pagamintos iš kiaulių maru užkrėstos mėsos.


2014-11-27 16:39

Vilniaus gatvėmis pervežti milijonai eurų

24

Lydimi „Aro“ pareigūnų ir būrio policijos gatvėmis rieda inkasavimo bendrovių automobiliai, kuriuose - eurai. Išvežioti eurus, o sausio pirmosiomis savaitėmis surinkti litus – tokia užduotis teko dviem didžiausioms Lietuvoje inkasavimo įmonėms. Skaičiuojama, kad įsivesti eurą Lietuvai prireiks 370 mln. monetų ir 132 mln. banknotų. Vien banknotai svers apie 114, o monetos – 1742 tonas. Ketvirtadienį iš Lietuvos banko į „Eurocash1“ saugyklas atvežti 8 mln. eurų.


Populiariausi per 24 val.