Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

2012-11-19 17:34

Vasarą - jūros bangos, žiemą - sniego paklodė. Toks permainingas ir nuo oro sąlygų priklausantis gyvenimo būdas patiktų tik tiems, kas moka „susikalbėti“ su gamtos stichijomis. Lietuviškasis jėgos aitvarų guru Artūras Morauskas, bendraminčių šaukiamas Benzu, tokiu rimtu gyvena jau daugiau nei dešimtmetį - vasarą su jėgos aitvaru arba burlente laviruoja tarp Baltijos jūros bangų, o žiemą stoja ant snieglentės. Kadaise, prisimena Artūras, savo namais prie jūros jis vadino palapinę. Dabar tai - visus kasdienybei būtinus patogumus turintis kemperis.

1/7

Nesvarbu, kaip profesionaliai valdytum jėgos aitvarą, atlikinėdamas naują triuką negali numatyti jo baigties.

Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

1 / 7

Nesvarbu, kaip profesionaliai valdytum jėgos aitvarą, atlikinėdamas naują triuką negali numatyti jo baigties.

Lietuviškasis jėgos aitvarų guru A. Morauskas ilgą laiką gyveno palapinėje.

„Puikiai prisimenu kaip kartą, praradęs kantrybę, nuvažiavau prie jūros, apsistojau Monciškėse ir sau pasakiau, kad išvažiuosiu iš čia tik susidraugavęs su jūra.“,- pasakoja A. Morauskas.

Patyrus tokias ekstremalias akimirkas supranti, kas yra pavojus.

Šiemet aktyvaus sporto mylėtojų pamėgta Svencelė persimainė – čia buvo atvežti modernūs gyvenamieji konteineriai, įvesta elektra, karštas vanduo, atsirado kavinė.

Gegužę ir spalį Nidoje dominuoja rytinių krypčių vėjai, o plaukiant prie Parnidžio kopos atima nuostabus jausmas.

Džiaugiuosi ir dėl to, kad savo aistra ekstremalioms sporto rūšims užkrėčiau ir vaikus.

(7 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-09-23 19:13

Danai saviškius šiurpina lietuviškomis darbo sąlygomis

36|2|

„Ar tai tiesa? Tokia šalis egzistuoja?“, „Mums tai būtų fantastika“, „Oho!“, - taip reagavo Danijos reklamos kūrėjų Vilniuje užkalbinti lietuviai, reaguodami į informaciją, kad „Danijoje darbuotojai gauna pajamas net ligos atveju“! Reklaminiai filmai su vilniečių reakcijomis buvo rodomi per kelis komercinius televizijos kanalus Danijoje, taip pat platinami socialiniuose tinkluose bei interneto tinklalapiuose.


2014-09-23 19:13

Yra produktas, kurio eksportu į Kiniją lenkiame visą pasaulį

21|2

Kinai noriai perka Europoje pagamintas prekes ir yra pasiryžę dosniai už jas mokėti. Mat, kinų požiūriu, Europoje pagaminta prekė – kokybiška, o jei ji kainuoja pigiai, ji tėra padirbinys. Yra buvę kuriozinių atvejų, kai už kelis litus siūlyto gėrimų buteliuko niekas nepirko, o pakėlus kainą keliskart – ledai pajudėjo. „Apsilankęs prekybos centruose Kinijoje gali suprasti, kad jų perkamoji galia – milžiniška. Ten europietiškos prekės du tris kartus brangesnės nei pas mus“, - teigia eksporto ir importo mugėje „Kantono mugė“ apsilankęs Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos narys Erikas Saukalas.


2014-09-23 17:50

Japonus Lietuvoje stebina ir elgetos, ir maudynės ežeruose

49|2

Per pirmą 2014 m. pusmetį turistų iš Japonijos atvyko net 37,5 proc. daugiau. Kas Lietuvoje vilioja turistus iš Japonijos? „Suprasti, kiek Lietuva japonams iš tikrųjų patinka, o kiek – ne, nėra lengva. Japonai – ypač mandagūs, jų kultūroje sakyti „ne“ nemandagu, todėl nėra paprasta išsiaiškinti, kada jie sako teisybę, o kada tai – tik baltas melas", - sakė japonus lydinti gidas.


2014-09-23 15:28

A. Zuokas stebisi, kodėl neįtinka skaidriai dirbantys taksistai

39

Konkurencijos taryba sostinės savivaldybės sprendimą steigti taksi bendrovę „Vilnius veža“ laiko neteisėtu ir siūlo ją likviduoti. Bet sostinės meras Artūras Zuokas su tuo kategoriškai nesutinka, rašo „Lietuvos rytas“. Konkurencijos prievaizdų nuomone, Vilniaus valdžia sukūrė interesų konfliktą, nes reguliuoja taksi paslaugas sostinėje ir pati užsiima šiuo verslu, be to, skyrė bendrovei „Vilnius veža“ dotacijų iš miesto biudžeto.


2014-09-23 14:08

Musulmonus užversime mėsa: Seimas įteisino ritualinį skerdimą

100| 

Seimas įteisino ritualinį skerdimą, kuris, kaip tikisi ūkininkai, Rusijai paskelbus ES ir JAV maisto produktų embargą, leis gyvulių mėsą parduoti į kitas, musulmonų tikėjimo šalių rinkas. Parlamentarai antradienį skubos tvarka priėmė Vyriausybės siūlymą nuo kitų metų įteisinti ritualinį skerdimą, kuris Lietuvos eksportuotojams galėtų atverti naujas rinkas ir kompensuoti praradimus Rusijoje: už tokias Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas balsavo 57 Seimo nariai, prieš - 4, o susilaikė 11 parlamentarų.


2014-09-23 10:45

Kalėjimų departamentui 40 milijonų litų - mažmožis

2|2

Lukiškių kalėjimo iškeldinimo darbų konkursu pasipiktinę Seimo nariai ketina kreiptis į prokurorus. Mat Kalėjimų departamentas kažkodėl nepanoro sutaupyti net 40 mln. litų iš biudžeto. Tuo tarpu kaliniai yra užvertę teismus skundais, nes kalinimo sąlygos neatitinka Europos Sąjungos standartų.


2014-09-23 09:57

Birutė Vėsaitė guodžiasi rusams: Lietuvai blogai

436|

Propagandiniam Rusijos naujienų portalui ruBaltic.ru parūpo, kaip Lietuva susidoroja su problemomis, kilusiomis dėl Rusijos taikomų sankcijų, kokių kompensacijų galime tikėtis iš Europos Sąjungos, kokių priemonių žada imtis parlamentas, kad gerėtų situacija. Propagandistai netruko rasti pašnekovų. Buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė nepasibrangino ir išsamiai atsakė į pateiktus klausimus.


2014-09-23 08:06

Lupikavimas prie didžiųjų šalies ligoninių - jau užprogramuotas

48

Sveikatos sistemą kamuojančios problemos dabar mažiausiai rūpi. Pastaruoju metu dažniausiai gvildenama tema – šalia ligoninių esamos arba būsimos mašinų aikštelės. Dar prieš praverdamas ligoninės duris ligonis jau turi susimokėti. Už tai, kad galėtų pasistatyti automobilį. Kol kas - 1-2 litus už valandą. Tačiau tokia kaina – tik laiko klausimas. Netrukus ir taip bėdų ir išlaidų turintis žmogus turės dar plačiau atverti piniginę.


2014-09-22 18:02

Dalia Grybauskaitė prašovė: rusų pirkėjų – nė padujų

381|24

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pranašystėms, kad pasienio su Karaliaučiaus sritimi gyvenvietes užplūs rusai pirkėjai, nelemta išsipildyti. D.Grybauskaitė apie tai šnekėjo lankydamasi Jurbarke per Žolinę. Praėjo mėnuo. Tačiau nei Jurbarko, nei arčiau sienos esančių gyvenviečių parduotuvės rusų antplūdžio neišvydo. Prezidentė pasienio prekeiviams gerus laikus pranašavo po embargo, kai Rusija uždraudė importuoti žemės ūkio ir maisto produktus iš Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos, Kanados ir Norvegijos. Tačiau bergždžiai tikėtasi, kad Lietuvą užplūs alkani rusai.


2014-09-22 17:26

Šiukšlių kalnus tirpdys užstato sistema

15|3

Jau spalį bus pradėta nacionalinės užstato sistemos administratoriaus atranka. Nuo 2016-ųjų vasario už mineralinio vandens, alaus ar kito gėrimo plastikinę tarą teks sumokėti užstatą, kurį bus galima atgauti grąžinus pakuotę į taros supirkimo automatus. Estijoje jau nuo 2005 metų veikianti taros surinkimo automatų sistema davė puikiausių vaisių: ten surenkama apie 80 procentų į rinką patenkančių pakuočių. Pas mus už jas užstato mokėti kol kas nereikia, todėl belieka plastiko tarą mesti į jai skirtus konteinerius.


Populiariausi per 24 val.