Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

2012-11-19 17:34

Vasarą - jūros bangos, žiemą - sniego paklodė. Toks permainingas ir nuo oro sąlygų priklausantis gyvenimo būdas patiktų tik tiems, kas moka „susikalbėti“ su gamtos stichijomis. Lietuviškasis jėgos aitvarų guru Artūras Morauskas, bendraminčių šaukiamas Benzu, tokiu rimtu gyvena jau daugiau nei dešimtmetį - vasarą su jėgos aitvaru arba burlente laviruoja tarp Baltijos jūros bangų, o žiemą stoja ant snieglentės. Kadaise, prisimena Artūras, savo namais prie jūros jis vadino palapinę. Dabar tai - visus kasdienybei būtinus patogumus turintis kemperis.

1/7

Nesvarbu, kaip profesionaliai valdytum jėgos aitvarą, atlikinėdamas naują triuką negali numatyti jo baigties.

Ryte atsegęs palapinę pamatai tai, dėl ko verta gyventi būtent taip

1 / 7

Nesvarbu, kaip profesionaliai valdytum jėgos aitvarą, atlikinėdamas naują triuką negali numatyti jo baigties.

Lietuviškasis jėgos aitvarų guru A. Morauskas ilgą laiką gyveno palapinėje.

„Puikiai prisimenu kaip kartą, praradęs kantrybę, nuvažiavau prie jūros, apsistojau Monciškėse ir sau pasakiau, kad išvažiuosiu iš čia tik susidraugavęs su jūra.“,- pasakoja A. Morauskas.

Patyrus tokias ekstremalias akimirkas supranti, kas yra pavojus.

Šiemet aktyvaus sporto mylėtojų pamėgta Svencelė persimainė – čia buvo atvežti modernūs gyvenamieji konteineriai, įvesta elektra, karštas vanduo, atsirado kavinė.

Gegužę ir spalį Nidoje dominuoja rytinių krypčių vėjai, o plaukiant prie Parnidžio kopos atima nuostabus jausmas.

Džiaugiuosi ir dėl to, kad savo aistra ekstremalioms sporto rūšims užkrėčiau ir vaikus.

(7 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-12-18 13:19

Minskas iš Rusijos reikalauja nebe rublių, o dolerių

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareikalavo savo vyriausybės, kad atsiskaitymai už Rusijai tiekiamas prekes būtų vykdomi doleriais. Vargu ar galima abejoti, kad tokių žingsnių imtis privertė svyruojantis rublio kursas


2014-12-18 12:16

Keičiasi apsipirkimo principas: eiti į parduotuvę nėra būtina

1

Visame pasaulyje apie 80 proc. interneto vartotojų jau yra bent kartą pirkęinternetu, o 50 proc. iš jų apsipirko daugiau kaip vieną kartą, skelbia tarptautinį tyrimą atlikusi interneto statistikos bendrovė „Socialbakers.com“.


2014-12-18 11:03

Bankų analitikai: ūkio augimas dar sulėtės

3

Komerciniai bankai pranašauja Lietuvos ūkio sulėtėjimą. SEB bankas dar kartą sumažino kitų metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę – nuo 3,2 iki 2,6 procento. Tačiau šių metų prognozės bankas toliau nekeičia - ji lieka 2,7 procento. “Danske Bank” prognozuoja, kad Lietuvos BVP augimo sulėtėjimas kitąmet bus didžiausias per ketverių – 2013-2016 metų laikotarpį.


2014-12-18 11:03

Lietuvai metas veržtis į rinkas su savo prekės ženklais

1

Lietuvos bankas pablogino kitų metų šalies eksporto prognozę. Tačiau, nepaisant lėtai atsigaunančios ES rinkos ir ekonominio karo su Rusija, numatoma, kad eksportas augs 4,4 proc. Tuo įsitikinęs ir „Verslios Lietuvos“ vadovas Mantas Nocius. Nuo kitų metų pradžios Lietuva įsiveda eurą, įsibėgėja ES struktūrinių fondų 2014–2020 metų laikotarpio paramos verslui projektai.


2014-12-18 10:55

Nusidriekė mėsos kelias į Ameriką

1

Gruodžio 17 d. JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba (FSIS) paskelbė oficialų pasiūlymą Lietuvą įtraukti į sąrašą šalių, iš kurių leidžiamas mėsos ir mėsos produktų eksportas į JAV, ir pateikė šį pasiūlymą viešajai visuomenės diskusijai. Taip baigtas paskutinis derybų su JAV pareigūnais etapas. Oficialiai leidimas eksportuoti lietuvišką mėsą ir jos produktus į JAV įsigalios pasibaigus viešosioms diskusijoms.


2014-12-18 10:14

Visa Rusija virto milžiniška išparduotuve

103|4| 

Smigus rublio kursui Rusija tapo panaši į milžinišką prekybos centrą, kuriame vyksta išpardavimas. Bet ne visi šalies gyventojai spėjo atsikratyti nuvertėjusios valiutos, nes kai kurie pardavėjai nusprendė ant durų pakabinti spynas arba pakėlė kainas. Kuo greičiau išleisti rublius. Tokios mintys kirba pinigų turinčių Rusijos gyventojų galvoje.


2014-12-18 09:14

Emigrantams gimtine kvepia karvės mėšlas

107

Prieš šventes viena paklausiausių prekių Kauno oro uoste – 14 litų kainuojančios skardinės su etiketėmis „Lietuviškos karvutės šūdas“. Jose – tikras sudžiūvęs karvės mėšlas. Jį daugiausia graibsto emigrantai. Bendraujant su išeiviais Kauno verslininkui Sigitui Mankui į galvą šovė neįprasta mintis. Salono „Tarp gėlių“ bendraturtis teiravosi emigrantų, kokius užrašus jie norėtų pamatyti ant skardinių.


2014-12-17 20:26

Rusijos centrinis bankas pasakė, ką ketina daryti

16|

Trečiadienį Rusijos centrinis bankas pranešė ketinantis imtis papildomų finansinių priemonių ir paspartinti rublio stabilizacijos procesą, praneša „Reuters“. Bankas oficialiame savo pranešime nurodo kartu su šalies vyriausybe rengiantis priemonių rinkinį, suteiksiantį, jeigu tai taps būtina, Rusijos bankams ir finansų įmonėms papildomo kapitalo.


2014-12-17 19:00

Pirkėjai šturmuoja lietuviškų baldų salonus Rusijoje

53|6| 

Rusijos pirkėjų karštinę jaučia ir toje šalyje investavę Lietuvos verslininkai. Rusai plūstelėjo į lietuvių valdomus baldų salonus, nes nuo Naujųjų metų ketinama didinti kainas. Lietuvos koncernas SBA Rusijoje valdo gamyklą „Novo Mebel“ bei 42 baldų salonus „Parra“. Lietuviai gamyklą Tulos srityje įsigijo dar 2005 metais.


2014-12-17 18:47

Kas nauja rublio pasaulyje? Rublis sustiprėjo, panika neslūgsta

52|2|

Gruodžio 17-oji po dramatiško antradienio, gruodžio 16-osios, kiek ramesnė. Maskvos biržoje rublis kiek tvirtesnis užsienio valiutų atžvilgiu. Kaip skelbia rusų žiniasklaida, vakarykštė apogėjų pasiekusi panika iš biržos persimetė į valiutos keityklas. Gyventojams nepakanka užsienio valiutos grynaisiais. Bankai riboja galimybę pasiimti iš bankomatų grynųjų dolerių ir eurų.


Populiariausi per 24 val.