Skambių frazių išsakęs Anapilin iškeliavęs V. Šapranauskas būtų minėjęs 60-metį

Balandžio 18-ąją, prieš penkerius metus, Lietuva neteko žinomo aktoriaus ir TV laidų vedėjo Vytauto Šapranausko. Ketvirtadienį, balandžio 19-ąją, Vytautui būtų suėję 60 metų.

 Vytautas Šapranauskas.<br> D.Umbraso nuotr.
 Vytautas Šapranauskas.<br> D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 19, 2018, 10:42 AM, atnaujinta Apr 19, 2018, 12:58 PM

Prieš mėnesį „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ vaizdo siužete buvo prisiminti ryškiausi Anapilin iškeliavusio aktoriaus vaidmenys televizijoje.

V. Šapranauskas puikiai sugebėdavo įsikūnyti į personažą, o kai reikėdavo, tapdavo neprilygstamu televizijos laidų vedėju, teatro, kino aktoriumi.

Jo sugebėjimas improvizuoti ir kurti juokingiausias situacijas iš nieko buvo unikalus. Aktoriaus talentu žavėjosi šimtai tūkstančių TV laidų žiūrovų. 

Komplimentų ir pagyrų jam negailėdvo ir kiti aktoriai. „Yra humoristai ir yra Šapras“, – taip apie V.Šapranauską yra sakę kolegos.

Televizijos žiūrovai buvo įpratę jį matyti įvairiausiose humoro laidose. Juokingiausi personažai gimdavo čia pat, improvizuojant.

Šių metų balandžio pradžioje laidoje „Du balsai – viena širdis“ laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė prisiminė pirmąjį savo mokytoją – Vytautą.

„Visų pirma mes filmuojame laidas didžiojoje LRT studijoje. Kaip televizijos laidų vedėja aš užaugau būtent ten. Kas mane augino? V.Šapranauskas. Lietuvoje niekas neruošia televizijos vedėjų, tad man tiesiog labai pasisekė, kad, ko gero, esu paskutinė jo mokinė. Man šis projektas svarbus dar ir dėl to, nes vėl esu toje scenoje, tuose užkulisiuose, kur jaučiu kažkokį jo palaikymą“, – sakė ji.

Per savo karjerą aktorius į gyvenimą paleido ne vieną sparnuotą frazę. Keliomis jų siūlome prisiminti unikalią V.Šapranausko asmenybę.

Apie moterų ir vyrų bendrą kalbą:

„Nesutinku, kad šie ateiviai niekada neras bendros kalbos. Pažiūrėkite, koks demografinis sprogimas, – bent jau dešimčiai minučių ta bendra kalba tarp abiejų lyčių yra rasta. Aš po penkių minučių suprantu, ar noriu toliau bendrauti su žmogumi, ar ne.

Nesu konfliktiškas, negaliu pasiųsti velniop net valkatos. Tačiau jei tas benamis bus įkyrus ir chamas, jis gali išgirsti pasiuntimą ir dar toliau. Nesijaučiu gerai ir bendraudamas su tokiu, kuris visiškai neturi humoro jausmo, tačiau įsivaizduoja, kad jį turi. Tai baisu. Sunku bendrauti ir su ciniku, su tokiu, kuriam viskas blogai arba galėtų būti geriau. O kas yra tas „geriau”?

Apie cinizmą:

„Kiek žmonių, tiek nuomonių. Aš prisitaikau prie visokių gyvenimo sąlygų, galiu gyventi ir trijų žvaigždučių viešbutyje. Žinoma, ne amžinai. Į savo, kitų gyvenimą, dabartinę Lietuvos situaciją visada reikia žiūrėti su humoru. Yra kaip yra, nieko negaliu pakeisti, bet stengiuosi gyventi taip, kaip man atrodo gerai.“

Apie teatrą ir televiziją:

„Aš gyvenu iš televizijos, nors labiau myliu teatrą. Televizija yra vienas didžiulis fabrikas, o teatre kiekvienas žmogus įneša savą prieskonių rūšį.“

„Man meliausia vaidinti teatre. Tik šiais laikais iš teatro aktorius negali pragyventi. Jis gali egzistuoti, bet ne gyventi. Bent jau aš.“

„Mielai dirbčiau tik teatre, jei gaučiau 2 mln. JAV dolerių. Tada tikrai neičiau į televiziją ir neskirčiau jai tiek daug laiko, energijos, darbo. Teatre mokama mažai, nors, mano nuomone, Lietuvoje yra tik dvi eksportinės prekės – krepšinis ir teatras. Beje, teatras, man atrodo, yra geresnė eksporto prekė, nes krepšiniui trūksta stabilumo, kuris yra profesionalumo požymis.“

Apie aktorystę:

„Šimtą kartų gailėjausi pasirinkęs aktorystę. Kas pusvalandį galima gailėtis, kad pasirinkai tą profesiją. Tačiau jei gyvenimą tektų pradėti iš naujo, vėl ją pasirinkčiau.“

„Aš nesakyčiau, kad tapau žvaigžde. Apskritai kenksmingas toks galvojimo procesas: na, kaip čia man prasimušus? Ne apie tai reikia galvoti. Reikia darbą dirbti, kaip sakė A.Čechovas. Ir pripažinimas arba ateis savaime, arba neateis.“

Apie savo charakterį:

„Nei aš komikas, nei ką. Esu normalus žmogus, tiksliau, gerai informuotas pesimistas. Kai į gyvenimą pasižiūri su gera doze cinizmo, tada ir atsiranda humoras. Gyvenimas savaime yra juokingas, todėl visi mes esame komikai, kai pradedame apie tai rimtai kalbėti.“

„Šiaip iš prigimties aš esu labai didelis tinginys ir jeigu man būtų galima nedirbti, aš gulėčiau ant stalo tarp tų šratų ir tegul mane daužo, daužo.“

„Esu susikūręs sieną, neprisileidžiu žmonių. O tie, kuriuos prisileidžiu, mano gyvenime lieka ilgam.“

„Manau, kad esu ir stiprus, ir silpnas. Viskas, kas yra žmogiška, man nesvetima.“

„Iš savęs pasijuokti reikia. O kai juokiesi nevalingai, tai yra dar geriau.“

„Aš nesu kerštingas. Aš esu teisingas.“

Apie juokelius:

„Prieš 20 metų daugiausia juokdavomės iš to, iš ko nebuvo galima, o dabar juokiamės iš to, iš ko nereikia.“

„Lietuvį lengva prajuokinti, bet man pačiam tai daryti atgrasu, nes populiariausias yra urologinis humoras.“

Apie politiką:

„Kaip sakoma, kiekviena tauta yra verta tos valdžios, kurią išsirinko. Tik kad iš visų tų silpnapročių nėra ką rinkti. O pats į valdžią nenoriu. Kai matai, kad 80 procentų Lietuvos žmonių mąsto vienodai, suvoki, kad nemąsto išvis.“

Apie kaukes viešumoje:

„Kodėl, kai niekas nemato ir negirdi, mes kalbame tik apie antrą galą, tačiau vos atsidūrę viešumoje staiga tampame tokiais gerais, teisingais ir santūriais Marijos žemės gyventojais su megztomis beretėmis? Neduok Dieve, išgirsime ką nors nepadoraus! Nors niekas nepacituotų antros giesmės „Marija Marija, švenčiausia lelija“ eilutės. Garantuoju!“

Apie klaidų pripažinimą:

„Niekada dėl nieko nesiteisinu. Jeigu taip buvo, vadinasi, buvo, o jeigu neprisimenu, vadinasi, nebuvo.“

Apie geriausias moterų savybes:

„Humoro jausmas. O kur jis, ten, aišku, ir protas – jie susiję kaip broliai dvyniai. Šios savybės tinka ir vyrams, tačiau moteris dar turi būti ir graži.“

Ką daryti, jeigu nujaučiate, kad Jums artimas asmuo ketina nusižudyti?

Ketinantys nusižudyti žmonės patys paprastai neieško pagalbos, be to, dažniausiai vengia kreiptis į specialistus. Pateikiame keletą rekomendacijų, ką galima daryti ir ko reikėtų vengti tuo atveju, nujaučiant, kad Jūsų artimasis galvoja apie savižudybę.

  • Dėmesingai jį išklausykite.
  • Atvirai klauskite, kas jį kamuoja, visaip bandykite jį prakalbinti.
  • Nebijokite tiesiai paklausti, ar kartais neketina nusižudyti, o gal jau pasirinko ir būdą. Nemėginkite įkalbinėti nesižudyti.
  • Verčiau leiskite pajusti, kad juo rūpinatės, jį suprantate, kad jis nėra vienas, o noras nusižudyti – laikinas.
  • Nepaliaudami raginkite nedelsiant kreiptis į gydytoją, psichologą arba psichikos sveikatos specialistą, padėkite nuvykti, palydėkite patys. Ištikus krizei, nepalikite žmogaus vieno.

 

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.