Ją surengė asociacija „Neišnešiotukas“.
Ji padeda per anksti gimusiems kūdikiams.
Šiame seminare dalyvavo valdžios atstovai.
Ir atstovai iš įvairių kitų įstaigų.
Diskusijoje kalbėjo apie pagalbą šeimai.
Kuri augina neišnešiotą ar specialiųjų poreikių turintį vaiką.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė sakė.
Kad reikia keisti požiūrį į pagalbą šeimai.
Reikia žiūrėti į visą šeimos aplinką.
Medicinos psichologė Ieva Sidaravičiūtė sakė.
Kad vaikas auga šeimos aplinkoje.
Todėl ir reikia padėti visai šeimai.
Tik tada padėsime ir poreikių turinčiam vaikui.
Profesorė Stefanija Ališauskienė sakė.
Kad vaikams ir šeimai pagalbos reikia dabar.
O ne kada nors ateityje.
Vaikas auga ir mokosi dabar.
Todėl pagalbą reikia teikti iškart.
Asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidentė Asta Radzevičienė sakė.
Kad jos dukra gimė per anksti.
Tai įkvėpė Astą burti neišnešiotų vaikų šeimas.
Dažnai per anksti gimę vaikai turi sveikatos problemų ar negalių.
Todėl šeimai labai reikia padėti.
Edita Raubickaitė-Navickienė turi dvynes dukras.
Jos irgi gimė neišnešiotos ir turi negalią.
Edita sako.
Kad gimus tokiam vaikui tėvai daug ko nežino.
Tad tarnybos turėtų pačios kreiptis į tokią šeimą.
Dalia Kuliešienė sukūrė „Galių dėžutę“.
Tai internetinis įrankis.
Jame šeimos gali rasti visą reikalingą informaciją.
Kur kreiptis gimus neįgaliam vaikui.
Diskusijos dalyvės kalbėjo.
Kad bendrai turi veikti visos galimos įstaigos.
Turi burtis valstybinės įstaigos, organizacijos, medikai.
Visi turi vieningai siekti padėti šeimai ir vaikui.
O ne siuntinėti vieni pas kitus.
Ministro patarėja sakė.
Kad reikia keisti specialistų požiūrį.
Dabar darželių auklėtojai nemoka dirbti su kitokiais vaikais.
Taip pat tėvai turi gauti pagalbą dar laukdamiesi vaiko.
Ministro patarėja sakė.
Kad ruošia paslaugų šeimai paketą.
O savivaldybes skatina daugiau padėti specialiųjų poreikių vaikams.
Diskusijoje kilo dar daug klausimų.
Kol kas visų atsakymų į juos nėra.
Bet svarbu vis geriau padėti šeimoms.
