Kaip išsirinkti jums tinkančią katę? 7 veislės ir kokie žmonės turėtų jas auginti

Kokie nuostabūs gyvūnai tie katinai! Mieli ir jaukūs. Išsirenkate švelnų pūkuotą kamuoliuką, jis išauga ir nepateisina jūsų lūkesčių. Kodėl? Tiesiog ne ta kačių veislė, kokios jums reikia! Pamėginsime padėti apsispręsti dėl augintinio, kad netektų gailėtis ar net nusivilti.

Meino meškėnas<br>V.Balkūno nuotr.
Meino meškėnas<br>V.Balkūno nuotr.
Sfinksų veislės katė<br>V.Balkūno nuotr.
Sfinksų veislės katė<br>V.Balkūno nuotr.
Britų trumpaplaukis katinas<br>M.Patašiaus nuotr.
Britų trumpaplaukis katinas<br>M.Patašiaus nuotr.
Persų veislės katinas<br>V.Kapočiaus nuotr.
Persų veislės katinas<br>V.Kapočiaus nuotr.
Meino meškėnai<br>M.Patašiaus nuotr.
Meino meškėnai<br>M.Patašiaus nuotr.
Sfinksų veislės katė<br>V.Balkūno nuotr.
Sfinksų veislės katė<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Dec 1, 2022, 1:59 PM

Burmos katė

Tvirta, raumeninga, nedidelė, bet sunki. Šios veislės katė – tikra plyta, suvyniota į šilką. Amerikietiškojo porūšio Burmos katės – nepriklausomos ir santūrios, europinio – labiau linkusios bendrauti.

Auksinių liūdno žvilgsnio akių Burmos katės panašios į šunis – prisiriša prie šeimininko, nesipriešina pavadėliui ir dresavimui.

Smalsi, bet kurią akimirką pasiryžusi prasmukti pro pravertas duris ar langą. Patikli, stiprios sveikatos, visada yra netoli šeimininko, bet ir pasiruošusi jo kantriai laukti grįžtančio iš darbo.

Burmos katės puikiai sugyvena su kitomis veislėmis ir kitais naminiais augintiniais – nesvarbu, ar tai būtų paukštelis, ar šuniukas. Burmos katė visada siekia lyderystės.

Minkštą kailiuką nesunku prižiūrėti – pakanka keletą kartų per savaitę nuvalyti natūralaus šilko skiaute, skirta blizginti. Šukuoti nereikia.

Kokiam žmogui tinka Burmos katė?

Pirmasis variantas

Idealus naminis gyvūnas didelei šiuolaikinei šeimai, kurios visi nariai dirba ar mokosi. Jie atranda laiko su ja pažaisti, bet galimybių rūpintis šilkiniu jos kailiuku ar sveikata mažai turi.

Antrasis variantas

Puikus draugas šalia žmogaus, pasižyminčio perdėtai jausmingu dėmesiu sau, laikančio save visa ko centru. Burmos katė visada šalia, dėmesys – kaip ir šuns – šeimininkui, jaučia jo nuotaiką. Meili, prieraiši, bet neįkyri.

Persų ilgaplaukė

Viena populiariausių kačių veislių pasaulyje. Pavadinimą gavo iš protėvių, kurie kilo iš senosios Persijos (dabar Irano) teritorijų.

Tinkamai prižiūrimos yra labai gražios. Ilgaplaukės, nosis, akys ir pasmakrė – viename lygyje, galva apvali. Persų ilgaplaukė tarp visų kačių veislių – sulėtėjusio mąstymo čempionė.

Atneši persų ilgaplaukę į parodą – kur padėsi, ten ir bus. Iš atviro narvo nebėga, valandų valandas snūduriuoja ir kelia aplinkinių pasigėrėjimą.

Nelinkusi bendrauti, nėra žaisminga. Šeimininkui grįžus iš darbo toliau ramiai guli ant sofutės.

Kokiam žmogui tinka persų ilgaplaukė katė?

Pirmasis variantas

Ramiam, santūriam, mėgstančiam tvarką, kuris turi pakankamai laisvo laiko, kad reguliariai šukuotų šią gražuolę.

Antrasis variantas

Geros širdies, kiek nervingo charakterio žmonių šeimai.

Persų ilgaplaukė neerzina, tik miega ir visa savo esybe skleidžia ramybę. Ilgų jos plaukų šukavimas – nebloga meditacija, kuri ramina ir sutaiko šeimininkus.

Siamo katė

Iš išorės daili ir grakšti gražuolė, viduje – beprotiška cholerikė. Žaisminga, nepakenčia vienatvės. Siamo katė šokinėja per lentynas, atidaro spintas, iš komodos ištraukia stalčius, gali įlįsti į jos vidų ir ten užsidaryti. Vien dėl to, kad sunerimusi šeima savo augintinės visą vakarą ieškotų ir šauktų vardu iš balkono.

Siamo katės vadinamos kačių pasaulio šunimis. Garsėja rėksmingumu, labai mėgsta bendrauti, nesulaukusios šeimininko dėmesio jo įkyriai reikalauja. Siamo kačių negalima ilgam palikti vienų.

Kokiam žmogui tinka Siamo katė?

Pirmasis variantas

Idealus šeimininkas – romantiškos sielos melancholikas, kurį Siamo katė grąžina į realybę. Nors kartais ir nervina, bet ištraukia iš depresinės būsenos. Vilioja grožiu, linksmina žaismingumu ir švelnumu.

Antrasis variantas

Tinka šeimai su vaikais. Su jais Siamo katės mielai žaidžia, nes vieni kitus puikiai supranta. Juk didelėje šeimoje ir be Siamo katės nuolat tvyro chaosas ir būna triukšminga.

Dono sfinksas

Palyginti nauja beplaukių kačių veislė, kurios atsiradimas kartais siejamas su Černobylio atominės elektrinės avarija. Bet iš tikrųjų Dono sfinkso veislė atsirado kur kas anksčiau.

Dono sfinksai – labai jausmingos beplaukės katės, panašios į gargolas, pabaisas ant Paryžiaus Dievo Motinos katedros.

Didelių ausų, citrinos formos akių, turi daugybę odos klosčių. Jautrios, labai draugiškos, protingos, atsidavusios ir ištikimos savo šeimininkui. Gero būdo, švelnios, smalsios, mėgsta žaisti, nepakenčia vienatvės. Patinka šeima, kolektyvas, draugija. Užtenka nesudėtingos priežiūros.

Kam tinka Dono sfinksas?

Pirmasis variantas

Stereotipų nepripažįstančiam, smalsiam, kurį domina viskas, kas nauja. Ir jam norisi ką nors mylėti.

Antrasis variantas

Mizantropui (neapkenčia žmonių, jų vengia, šalinasi) ir introvertui (padidėjęs dėmesys sau, abejingumas aplinkai ir praktinei veiklai). Šių tipų asmenys nemoka bendrauti, bijo žmonių, jie jį erzina ir tuo pat metu traukia.

Šie žmonės trokšta šilumos ir meilės, bet jaučiasi ne tokie kaip visi, neįsitikinę, ar jiems kada nors pavyks tai, ko siekia. Dono sfinkso katė – tokia pat keista kaip ir jos šeimininkas.

Bet švelnumu ir neįkyriu bendravimu augintinė geba pramušti jo šarvus, su juo susidraugauti.

Meino meškėnas, arba meinkūnas

Įspūdingo dydžio, miela, geros širdies ilgaplaukė katė, kuri savo šeimininkui atleidžia viską ir jį pamilsta. Gal dėl to, kad vedant šią veislę buvo pašalinti visi agresyvumo genai.

Meino meškėnas – didelė, raumeninga, sunki katė. Jei dar būtų ir agresyvi, su ja nebūtų galima, vaizdžiai sakant, rasti bendros kalbos.

Labai smalsi, mėgsta patikrinti slapčiausius namų kampelius.

Labai draugiška, sutaria su visais šeimos nariais – taip pat ir su vaikais. Bet su svečiais elgiasi labai atsargiai – nepažįstami jai nekelia pasitikėjimo.

Gali augti bute ir name, mėgsta pasivaikščioti po lauką, nes kad ir kokie būtų orai, šiai katei visada geri. Išlieka aktyvi visą gyvenimą!

Kam tinka Meino meškėnas?

Pirmasis variantas

Gležna, emocinga, jautri mergina bus laiminga įsigijusi tokią didelę (katinai gali sverti 10 kg, katytės – 6–8 kg) ir gerą augintinę. Kai šeimininkė išgyvena dėl asmeninio gyvenimo ar darbo problemų, katė visada šalia, nereikalaudama švelnumo ir dėmesio. Svarbiausia – neįsižeidžia.

Kai šeimininkė nusiramina ir pradeda su ja žaisti, augintinė džiaugiasi ir atsako švelnumu.

Antrasis variantas

Šeimininkui, kurį apėmė liūdesys, išgyveno netektį, augintinė grąžina viltį, tikėjimą, kad tolesnis likimas bus dosnus. Padeda atsipalaiduoti ir nuramina paranoiką, kuris iš visų tikisi tik kiaulysčių.

Britų trumpaplaukė

Bene populiariausia veislė Europoje. Suskaičiuojama daugiau kaip 100 britų trumpaplaukės spalvų ir raštų.

Britų trumpaplaukė – ponia, išdidi, ilgai mąstanti, ar atsiliepti, kai šaukiama. Svarsto, ar verta pasitikti iš darbo grįžusį šeimininką, ar geriau pagulėti ant pagalvės. Kartais net neaišku, kas ką laiko namuose: jūs britų trumpaplaukę ar ji – jus.

Leidžiasi šeriama, girdoma, šukuojama, kartais – pusę minutės paglostoma. Dėl savo melancholiško būdo gerai sutaria su kitomis kačių veislėmis, šunimis ir vaikais. Būna kerštinga, nemėgsta sumaišties, skardžių garsų. Tuomet arogantiškoji britų trumpaplaukė tampa nervinga.

Kokiam žmogui tinka britų trumpaplaukė?

Pirmasis variantas

Darboholikui, žmogui, kuriam svarbu grožis, kuris gyvena erdviame ir įdomaus interjero bute. Ten aristokratiškai britų trumpaplaukei yra kur gražiai įsitaisyti.

Antrasis variantas

Nervingam žmogui. Augintinė raminamai veikia šeimininką ar šeimininkę po sunkaus, streso ir problemų kupino darbo. Neerzina, nes nešokinėja ant virtuvės spintelių ir nepakimba ant užuolaidų.

Neveislinė katė

Tokia augintinė – loterija, nes kad ir kokios būtų kailio spalvos, šios katės būna įvairaus charakterio, taip pat ir piktos. Gyvena laisvėje ir tie genai, kurie veislinėms katėms pašalinami, – agresyvumas, akiplėšiškumas, beatodairiška drąsa, – neveislinėms yra svarbiausi. Būdamos beglobės jos ištveria bet kokiomis sąlygomis.

Namuose auginama katė turi būti gera, gatvės – agresyvi ir pikta. Kur neveislinė augintinė nukreips savo genus, nežinoma. Gali išaugti piktu, agresyviu padarėliu, kuris kandžiojasi, gali drėkstelėti koją ar ranką.

Pasitaiko, kad iš gatvės paimtas sušalęs, apipešiotas, alkanas katinėlis patenka kone į rojų – namus, kuriuose yra mylimas, lepinamas, glostomas, bučiuojamas. Už tai atsidėkodamas buvęs beglobis tampa ištikimu šeimininko draugu. Bet esant pavojui gali tapti itin agresyvus. Juk ne visada ir žmonėms už gera atsilyginama geru.

Kam tinka neveislinė katė?

Pirmasis variantas

Gyvenimo džiaugsmu trykštančiam, stipraus charakterio nuotykių ieškotojui. Bet ir atsakingam, kuris nekilmingos katės neišmestų gatvę, jei ji būtų agresyvi.

Antrasis variantas

Neveislinę katę turėtų priglausti šeima, neturinti vaikų. Jei ji buvusią beglobę augintinę netyčia nuskriaustų, ji gindamasi gali pulti.

Parengė Ona KACĖNAITĖ.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.