Atkreipkite dėmesį į garsą
Pasak šunų elgsenos specialistės, dresūros trenerės Linos Mockutės, šeimininkai, įsigydami dulkių siurblį, turėtų pagalvoti ir apie savo augintinius: „Šunų ir kačių klausa yra gerokai jautresnė nei žmonių, tad garsūs prietaisai gali juos išgąsdinti. Be to, šunys girdi kur kas platesnį garso diapazoną, todėl pasitaiko, jog iš pirmo žvilgsnio garso neskleidžiantis dulkių siurblys varo gyvūnus iš proto. Garsai prie jų nepratusiam augintiniui gali kelti stresą.“
Tačiau Simono Skupo, vadovaujančio „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui Lietuvoje, teigimu, didelis garsas yra ne visų, o senesnių modelių problema. „Nuolatinių inovacijų dėka, robotų-dulkių siurblių galimybės taip pat plečiasi. Pavyzdžiui, naujausias „Samsung Powerbot“ dulkių siurblys-robotas dirba gerokai tyliau. Be to, įmontuotų lazerių pagalba, siurblys sugeba „matyti“ jį supančią aplinką ir išvengti susidūrimų su gyvūnais“, – teigė specialistas.
Supažindinkite su robotu
Kartais pasitaiko, jog gyvūnai užpuola namuose „apsigyvenusius“ robotus. „Pavyzdžiui, šunys iš prigimties yra plėšrūs gyvūnai. Kai kurios veislės linkusios nieko nelaukusios pulti visus judančius objektus. Tam, kad „konflikto“ nekiltų, derėtų laikytis specialaus „supažindinimo“ su nauju įrenginiu plano,“ – sakė L. Mockutė.
Pasak šunų elgsenos specialistės, augintinį pratinti prie dulkių siurblio reikėtų palaipsniui: „Darykite tai pamažu. Apdovanokite šunį jo mėgstamais dalykais – skanėstais, žaidimais, žaislais – kaskart, kai gyvūno klausos ar regos lauke atsiranda siurblys. Pamažu atsiras asociacija, jog kai pasirodo dulkių siurblys, atsiranda ir skanėstas, todėl siurblio baimė kaskart mažės.“
Pratinkite nuo mažens
Galiausiai, planuojantys įsigyti naminį gyvūną, turėtų žinoti, kad jį reikės pratinti prie įvairių garsus skleidžiančių įrenginių nuo pat mažų dienų. „Jeigu šuniuką supažindinsite su dulkių siurbliais, žoliapjovėmis, plaukų džiovintuvais ar kitais triukšmingais įrenginiais, jam esant visai mažam, užaugęs jis jų bijos mažiau“, – patarė L. Mockutė.
Tuo tarpu S. Skupo teigimu, rūpintis dėl gyvūnų reakcijos į įvarius buitinius ar elektroninius prietaisus, ilgainiui turėtų tekti vis mažiau. „Technologijas kuriančios kompanijos atsižvelgia į savo klientų, kurių daugelis namuose turi ir augintinių, poreikius. Tai, kad įvairi buitinė įranga tampa vis tylesnė ir saugesnė – jau yra tendencija“, – neabejoja jis.