Dėl šuns voljere palangiškis buvo nubaustas, perspėja ir kitus

Dar vienas gyvūno nepriežiūros atvejis. Šį kartą – Palangoje. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) buvo informuoti apie Palangoje (Kunigiškėse) nuosavo namo voljere nuolat kaukiantį šunį. Liudininkų teigimu, šuo niekada nebuvo vedžiojamas, o pats voljero grindinys dengtas akmenukais.

Palangos miesto savivaldybės administracija greitai sureagavo į GGI pranešimą ir gyvūno savininkas neliko nenubaustas.<br>V.Balkūno asociatyvioji nuotr.
Palangos miesto savivaldybės administracija greitai sureagavo į GGI pranešimą ir gyvūno savininkas neliko nenubaustas.<br>V.Balkūno asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ggi.lt

Nov 26, 2019, 10:15 PM

GGI nedelsdami rugsėjo 4 dieną kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją. Pranešime administracija buvo informuota apie susidariusią situaciją, kurią buvo prašoma ištirti vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. balandžio 23 d. patvirtintu „Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės“ draudimu: „ <...> laikyti gyvūnus jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktuose nustatytomis sąlygomis<...>.“ Taip pat pranešime buvo prašoma informuoti apie atliktus kontrolės veiksmus ir gyvūno savininko atžvilgiu taikytas kontrolės priemones ar sankcijas.

Atsakymas iš Palangos miesto savivaldybės administracijos buvo gautas to paties mėnesio 24 dieną. Dokumente buvo informuojama, kad pagal GGI gautą prašymą savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai atliko patikrinimą nurodytu adresu ir dėl pažeistų gyvūnų laikymo taisyklių šuns šeimininkui buvo paskirta nuobauda. Gyvūno savininkas taip pat buvo supažindintas su taisyklių nuostatomis ir raštiškai įpareigotas jų laikytis.

Norėtume pasidžiaugti tuo, kad Palangos miesto savivaldybės administracija greitai sureagavo į GGI pranešimą ir gyvūno savininkas neliko nenubaustas. Visgi paties šuns likimas dabar nėra aiškus – po patikrinimo jo niekas nematė ir negirdėjo, tad viliamės, kad gyvūno savininkas nesuskubo atsikratyti augintinio pačiu žiauriausiu būdu. Dėl šios aplinkybės išsiaiškinimo GGI vėl kreipėsi į institucijas ir laukia jų atsakymo.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nori priminti, kad šiai dienai organizacija dirba su trisdešimt gyvūnų nepriežiūros ar žiauraus elgesio atvejų. Yra siekiama, jog už juos atsakingi asmenys ar įmonės būtų nubausti, užsiimama nuolatiniu visuomenės švietimu, teikiamos rekomendacijos bei nuolat bendraujama su atsakingomis institucijomis. Tačiau, kaip ir kiekvienai viešajai įstaigai, siekiančiai sėkmingai ir produktyviai vykdyti savo veiklą, GGI reikalinga žmonių parama. Prisidėti prie gyvūnų gerovės Lietuvoje gerinimo bei žiaurių elgesio atvejų sprendimo galite aukok.lt platformą. Prisidėkime prie savo visuomenės modernėjimo visi drauge.

Informacija paruošta Erikos Gasiul iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.