Katę vaikų akyse daužęs, mėtęs į sieną ir maiše dusinęs Kauno r. gyventojas atsipirko 50 eurų bauda

VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvoms moteris pranešė, kad jos buvęs vyras, gyvenantis Kauno rajono Teleičių kaime, žiauriai elgiasi su savo kate. Kaip moteriai papasakojo judviejų vaikai, vyras katę vardu Tigrė muša, tampo, mėto į sieną, įdeda į maišą ir laiko, kol gyvūnas pradeda dusti. Be to, pastarasis gyvūną skriaudžia vaikų akivaizdoje.

Katė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Katė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
 Belieka pasidžiaugti, kad vyras geruoju sutiko visus laikomus gyvūnus – katę Tigrę, šunį ir du triušius, perduoti prieglaudai „Nojus“ – Kauno gyvūnų gerovės namams.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
 Belieka pasidžiaugti, kad vyras geruoju sutiko visus laikomus gyvūnus – katę Tigrę, šunį ir du triušius, perduoti prieglaudai „Nojus“ – Kauno gyvūnų gerovės namams.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 7, 2021, 10:01 AM

Vaizdo įraše, kurį telefonu nufilmavo moters dukra, matosi, kaip vyras gąsdina po stalu esančią katę, bandydamas jai suduoti. Kitame vaizdo įraše matosi, kaip sūnui rankose laikant katę, vyras trenkia delnu jai per galvą, dėl ko katė nukrenta ant žemės. Abiejuose vaizdo įrašuose girdimas išsigandusio gyvūno kniaukimas ir šnypštimas.

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nustatyta, kad kiekvienas gyvūnas privalo būti laikomas ir prižiūrimas gyvūno rūšį, amžių, fiziologiją ir elgseną atitinkančiomis sąlygomis, užtikrinant, kad nebūtų varžoma gyvūno judėjimo laisvė ir gyvūnui nebūtų keliamas nepatogumo jausmas, skausmas ar kančia, o už žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvūnų kankinimą asmenys traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.

VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos su pareiškimu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariatą. Savo pareiškimu organizacija taip pat siekė, kad skubiai būtų konfiskuoti visi vyro laikomi gyvūnai – katė, šuo ir du triušiai.

Išnagrinėjus pareiškimą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ANK 346 str. 16 d., vyrui buvo skirta 50 eurų bauda. Lietuvos Respublikos ANK 346 str. 16 d. nurodoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu ar gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų. Lietuvoje ypatingai mėgstama už nusižengimus susijusius su gyvūnų gerovės pažeidimais skirti minimalias galimas bausmes.

Minėtu atveju taip pat nebuvo taikomas gyvūno konfiskavimas. Lietuvos Respublikos ANK 29 str. nurodyta, jog turto konfiskavimas yra administracinio poveikio priemonė, kurią kartu su administracine nuobauda gali skirti teismas ar administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija (pareigūnas), tačiau, kalbant apie žiaurų elgesį patiriančius gyvūnus, pareigūnai šia galimybe vis dar naudojasi labai retai. Belieka pasidžiaugti, kad vyras geruoju sutiko visus laikomus gyvūnus – katę Tigrę, šunį ir du triušius, perduoti prieglaudai „Nojus“ – Kauno gyvūnų gerovės namams.

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.