Tikrinant, kaip medžioklei rengiami šunys, nustatyti žiauraus elgesio atvejai: barsuką būtų panaudoję lauko bandymams

Šeštadienį Aplinkos apsaugos departamento Veiklos organizavimo skyrius surengė aplinkos apsaugos kontrolės reidus skirtinguose šalies regionuose. Patikrinimuose dalyvavo pareigūnai iš Panevėžio ir Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų bei Gamtos išteklių apsaugos skyriaus.

Jungtinis aplinkosaugininkų reidas: tikrinta ir kaip medžioklei ruošiami šunys.
Jungtinis aplinkosaugininkų reidas: tikrinta ir kaip medžioklei ruošiami šunys.
Daugiau nuotraukų (1)

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Oct 12, 2022, 2:04 PM

Per reidą aplinkosaugininkai vykdė medžioklės kontrolę, tikrino šunų lauko bandymus.

„2022-ieji paskelbti Gyvūnų gerovės metais, todėl aplinkosaugininkai nuolat tikrina ne tik neteisėtos prekybos gyvūnais atvejus, bet ir tai, ar apmokant medžioklinius šunis, laikomasi jiems taikomų reikalavimų“,– sako Veiklos organizavimo skyriaus vadovė Mantė Ramanauskienė.

Pasak M. Ramanauskienės, tikrinimai parodė, kad, rengdami šunis medžioklei, dar ne visi žino, kokių reikalavimų privalu laikytis – nustatyti du pažeidimai.

„Džiugu, jog pavyko užkirsti kelią, kad su laukiniu gyvūnu – barsuku nebūtų atlikti šunų lauko bandymai. O barsuką be jokių sužalojimų paleidome atgal į laisvę, kur jam ir vieta“, – pabrėžia Veiklos organizavimo skyriaus vadovė.

Aplinkosaugininkai primena, kad laukiniai gyvūnai negali būti paimami iš natūralios aplinkos be nustatyta tvarka išduotų leidimų, o renginiai su gyvūnais privalo būti organizuojami laikantis nustatytų reikalavimų.

Norint laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus, reikia jų teisėtų įsigijimo dokumentų ir leidimo laikyti laukinius gyvūnus, kurį išduoda Aplinkos apsaugos agentūra.

Be to, draudžiama laikyti nelaisvėje gyvūnus, kurie yra draudžiamų laikyti gyvūnų sąraše (katininius, šuninius, kiauninius ir kitus išvardintus sąraše).

Tą patį vakarą aplinkosaugininkai, tikrindami medžiotojus, nustatė tris medžioklę reglamentuojančius teisės aktų pažeidimus.

„Aplinkos apsaugos departamentas ir toliau koncentruosis į tuos patikrinimus, kur kyla didžiausios rizikos saugomoms vertybėms ir tikimybė, kad gali būti nesilaikoma aplinkosauginių reikalavimų. Todėl, kad išaiškintume pažeidimus, bus pasitelkiama daugiau pareigūnų iš skirtingų regionų, taip pat bus taikoma rotacija tarp padalinių“, – pažymi M. Ramanauskienė.

Primename, kad pranešti apie neteisėtus medžioklės atvejus ar kitus aplinkosauginius pažeidimus galite telefonu 112.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.