Likimo nuskriausti gyvūnai tapo vagių taikiniu: „Tai – lyg iš ubago pavogti lazdą“

Rodos, nebėra nieko švento. Dar praėjusių metų pabaigoje iš Rožyno veterinarijos klinikos pavogta aukų dėžutė, priklausiusi „Mažas draugas“ prieglaudai. Joje klinikos lankytojai galėjo aukoti benamiams gyvūnėliams. Nuostolis – 50 eurų.

Aukų dėžučių vagystės Panevėžyje: „Tai, lyg iš ubago pavogti lazdą“.<br> jp.lt koliažas
Aukų dėžučių vagystės Panevėžyje: „Tai, lyg iš ubago pavogti lazdą“.<br> jp.lt koliažas
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė atskleidė, kad ir jų prieglaudos dėžutės kartas nuo karto dingsta.<br> R.Ančerevičiaus nuotr.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė atskleidė, kad ir jų prieglaudos dėžutės kartas nuo karto dingsta.<br> R.Ančerevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Samanta Ilonytė

Feb 1, 2023, 1:03 PM

Dažniausiai apvagia beglobius gyvūnus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė tikino, kad aukų dėžučių dingimai – retas atvejis.

„Būtent paskutinis atvejis buvo užfiksuotas minėtoje veterinarijos klinikoje. Konkrečios statistikos dėl aukų dėžučių vagysčių nevedame. Panevėžio apskrityje tokio pobūdžio vagystės yra labai retos. Dažniausiai pasitaiko, kai pasisavinama aukų dėžutė, kuri skirta surinkti lėšas gyvūnams“, – sakė ji.

Liūdna ir sunku suprasti

VšĮ „Mažas draugas“ savininkė Anželika Jaškuvienė patikino, kad šis nutikimas – kol kas vienintelis.

„Liūdna ir sunku suprasti tokį žmonių elgesį. Dėžutes susirenkame maždaug kas pusmetį, tad ir ši dėžutė paskutinį kartą buvo tikrinta vasarą. Kreipėmės į policiją ir tikimės, kad vagis bus surastas, nes taip elgtis su bejėgiais keturkojais – negalima!“, – sakė prieglaudos savininkė.

Vienas – pavogė be žodžių, kitas – prisistatė atstovu

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė atskleidė, kad ir jų prieglaudos dėžutės kartas nuo karto dingsta.

„Iš mūsų šiemet pavogė jau dvi dėžutes: vieną iš „JYSK“ parduotuvės, o kitą – iš „PetCity“. Labai apmaudu. Į policiją nesikreipėme. Parduotuvių kameros užfiksavo, kad „JYSK“ dėžutę pavogė vyras, o „PetCity“ – moteris, kuri prisistatė, lyg būtų mūsų atstovė ir pasiėmė aukas. Parduotuvėms esame davę sąrašą asmenų, kas, iš tiesų, gali pasiimti aukas. Tačiau, panašu, kad sąrašu ne visuomet vadovaujamasi“, – teigė moteris bei pridūrė, kad tikslaus nuostolio įvardyti negali, tačiau „JYSK“ dėžutėje turėjo būti apie 30 eurų, o „PetCity“ – dar didesnė suma.

Vadovė atviravo, kad toks vagių elgesys – nesuvokiamas. „Juk tai, lyg iš ubago pavogti lazdą. Negalima taip elgtis!“, – sakė R. Liberienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.