Žiaurumo protrūkis: stipriu smūgiu į galvą sutrupino žandikaulį

Iš anksto atsiprašome už akiai nemalonius vaizdus, bet privalome tai papasakoti. Katinėlis, kuris visą laiką gatvėje buvo tik statistinis vienetas, vertas, kad bent šią tragišką akimirką jis būtų pastebėtas, ir jis galėtų papasakoti, kas iš tikrųjų atsitinka su jais...

Jis buvo baltas, stambus katinas šviesiai žydromis akimis gyvenantis Skaidiškėse.<br>„Naminukų“ nuotr.
Jis buvo baltas, stambus katinas šviesiai žydromis akimis gyvenantis Skaidiškėse.<br>„Naminukų“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2015-04-09 13:10, atnaujinta 2018-01-07 05:38

Jis buvo baltas, stambus katinas šviesiai žydromis akimis gyvenantis Skaidiškėse. Niekada neturėjo tikro vardo. Kaip ir šeimininko. Savo kieme jis buvo vadinamas tiesiog „baltu“. Tiesą sakant ir savo kiemo jis niekada neturėjo, tiesiog migruodavo apsistodamas šen bei ten: galėdavo savaitę praleisti viename kieme, tada dingti kuriam laikui, o vėliau – vėl atsirasti.

Tiesa, visgi kai kas jį pažįsta geriau nei kiti, kurie matydavo tik prašmėžuojant, tai – Veronika, kuri netgi tiksliai žino, kada jį pamatė pirmą kartą – prieš 4 metus. Nuo tada, visada pamačiusi pasiūlydavo jam „papietauti“ kartu su kitomis savo kieme šeriamomis katytėmis (verta paminėti, kad Veronika ne tik jas šeria, bet yra vienas iš tų retų žmonių, kurie apsiima savo iniciatyva ir lėšomis sutvarkyti kiemą ir sterilizuoti katytes). Šis baltas, kadaise buvęs gražuolis niekada nebuvo toks kaip visi: tuo tarpu kai kiti kibdavo dorot patiektą maistą ir peštis dėl didesnio žuvelioko, jis visada išlikdavo orus ir santūrus, tarsi nusprendęs pats sau viduje, kad iš pradžių ėda „damos“, o jis – paskui (jei liks).

Konfliktiškose situacijose visada likdavo nuošaly, niekada dėl nieko ir už nieką nekovodavo, tačiau ir žmogumi niekada nepasitikėjo. Ne, žmogaus priešu tikrai nelaikė, tačiau tiek kartų vytas šalin, susigyveno su situacija, kad jis tėra trukdis, o geromis dienomis – tiesiog nematomas. Todėl susidraugauti niekada ir nebandė. Nes ko gero netikėjo, kad jo draugystės gali kažkam reikėti. Ir nereikėjo. Niekas nežino, kas iš tiesų dėdavosi jo viduje, bet paskui save jis visada nešėsi kažkokią ramybės aurą ir prigimtinį mokėjimą susitaikyti ir prisitaikyti.

Ar žinote kokia statistinė beglobio katinėlio gyvenimo trukmė gatvėje? Maždaug 3-5 metai. Ir, matyt, tiesiog atėjo laikas, kai gatvės giltinė sumanė užkabinti ir jį. Veronika rado jį susigūžusį kamputyje, sužalotą, baisų, visai nebeprimenantį savęs, netgi nesitraukiantį nuo jos į šalį (kaip paprastai). Nieko nelaukusi „supakavo“ į transportavimo dėžutę ir tiesiai į kliniką.

Kas jam? – sulaužytas žandikaulis, žaizdota burna, galimai stiprus smūgis į galvą. Kokios būklės jo vidiniai organai dar neaišku. Jam reikalinga žandikaulio operacija, kurios jis dabar neatlaikytų, todėl kelias dienas bus bandoma atstatyt skysčių pusiausvyrą ir bendrą organizmo būklę, ir jei liks gyvas- tada operuoti. Kas jį šitaip nuskriaudė, kaip ir už ką, belieka tik spėlioti. Jis nepasakys...

O dabar susipažinkite – jo vardas Balis (šiandien jis gavo vardą). Kadangi jis niekada nebuvo kaprizingas, manome, kad akimirką, kai jam taip blogai ir jis pirmą kartą parodė savo pasitikėjimą žmonėmis, atiduodamas savo likimą į jų rankas, Balis nesupyks, jei jo tikslus už jį, sugalvosime mes:

1. – Išgyventi

2. – Ištverti operaciją

3. – Sugyti ir pasveikti

4. – Vėl būti baltas (tik jau ne kaip statistinis vienetas, o kaip Balis)

5. – Būti pastebėtas ir pamiltas vieno vienintelio žmogaus, kuris norėtų priimt jį į savo gyvenimą...

Draugai, jei šiai „statistinio vieneto“ istorijai pavyko apsigyventi bent mažiausioje Jūsų širdies kertelėje, ir jei norite padėti Baliui pasveikti, paaukoti galite į „Naminukų“ sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Bali, gyvenk!“: VšĮ „Naminukai“; Kodas: 302712405; A/S: LT 55 7300 0101 3031 2940 (Swedbank).

Balis, jo gelbėtoja Veronika ir „Naminukai“ būsime labai dėkingi visiems palaikantiems!

Pasidomėti dėl Balio sveikatos arba jei pasveikusiam galėtumėte padovanoti jam namus, skambinkite 8 648 30077 (Naminukai, Vilnius).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.