B. Vanago ir S. Jurgelėno ekipažas vos nenusirito nuo skardžio (2 video)

Po sekmadienio poilsio dienos pirmadienį tęsėsi Dakaro ralis, čia lenktynininkams teko įveikti kol kas ilgiausią - 851-o kilometro - etapą iš Tukumano į Kordobą. Automobiliams ir motociklams čia buvo net 593-ų kilometrų greičio ruožų atkarpa.

Devintą automobilių lenktynių etapą laimėjo ispanas Nani Roma su „Mini“.<br>„Reuters"

Jan 15, 2013, 12:30 PM, atnaujinta Mar 13, 2018, 7:53 PM

2013-ų Dakaro ralį tęsia ir vienintelis lietuvių ekipažas. Automobilių klasėje Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas su „OSCar 03“ užėmė 68-ą vietą ir bendroje įskaitoje pakilo į 76-ą poziciją.

Lietuvių ekipažui šis etapas buvo buvo labai permainingas. Ketvirtajame ir penktajame sektoriuje jie patyrė įvairių incidentų, prarado po pusvalandį ir įpusėjus etapui nusirito iki 80 pozicijos. Vėliau ekipažas savo poziciją kiek pagerino.

Pasak B. Vanago, jų automobilis vos nenuriedėjo nuo skardžio. Automobilis buvo apgadintas, o padarinius naktį teko šalinti mechanikams.

Lietuviai nuo etapo nugalėtojo atsiliko 2 val. 14 min. ir 36 sek.

Devintą automobilių lenktynių etapą laimėjo ispanas Nani Roma su „Mini“, 04:11 min. aplenkęs bendrosios įskaitos lyderį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį, taip pat vairuojantį „Mini“.

Trečias finišavo argentinietis Orlando Terranova (+06:54) su BMW.

Nesėkmingai devintasis etapas susiklostė Nasserui Al-Attiyahui. Iki tol antras bendrojoje įskaitoje važiavęs ir S. Peterhanseliui ant kulnų lipęs pilotas vis dar nefinišavo. Jei jam ir pavyks pasiekti finišą, bendrojoje įskaitoje jis neabejotinai gerokai kris.

Ši nesėkmė padidino S.Peterhanselio persvarą prieš artimiausią persekiotoją - Ginielį De Villiersą - iki beveik 50 minučių.

Motociklininkų įskaitoje nepralenkiamas buvo prancūzas Cyrilas Despres su KTM, jis distanciją įveikė per 5 val. 41:36 min. Ispanas Barreda Bortas, vairuojantis „Husqvarna“ motociklą, finišavo antras. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 4:03 min.

Trečias etapo buvo italas Alessandro Botturi su „Husqvarna“ (+5:14 min.).

Bendroje motociklų lenktynių įskaitoje pirmauja portugalas Rubenas Faria su KTM (25 val. 57:12 min.). C. Despres lyderiui pralaimi 5:23 min. Trečioje pozicijoje čilietis Francisco Lopezas su KTM (+9:03 min.).

Lietuvis Gintautas Igaris, kuris po avarijos ir nesunkios traumos iš lenktynių buvo priverstas pasitraukti šeštame etape, sekmadienį grįžo į Lietuvą.

Sunkvežimių lenktynėse devintą etapą laimėjo čekas Alesas Lopraisas (3 val. 18:32 min.), vos 7 sek. aplenkęs olandą Peterį Versluisą. Trečias finišavo rusas Andrejus Karginovas, kuris nuo etapo nugalėtojo atsiliko 1:36 min.

Bendroje įskaitoje pirmauja ruso Eduardo Nikolajevo „KAMAZ“ ekipažas. Čekas Martinas Kolomy su „Tatra“ nuo lyderio atsilieka 17:56 min., o trečias yra Airatas Mardejevas iš Rusijos su „KAMAZ“ (+33:32).

B. Vanago mintys:

„Sveiki, Mes jau bivuake. Šiandien buvo labai sunki diena. Sužinojau nemažai naujo. Oscar‘ui trūksta apžvalgos lauko. Kai važiuoji erdvėje, tai ne taip juntama. Šiandien, manau, kaklas prailgėjo porą centimetrų.

Turėjome incidentą, kuris baigėsi laimingai. Vos nenukritom nuo skardžio. Automobilį apgadinome, tačiau sugebėjome finišuoti greičio ruožą.

Šiandien labai prastai jaučiausi. Nežinau, ar tai nuovargis, ar perkaitymas saulėje, ar ir tai, ir tai. Tačiau baisiausia, kad nepamenu mūsų incidentų detalių. Kaip, kad išjungę mane, kad būtų buvę. Tiek šios dienos.“