B. Vanago ir S. Jurgelėno ekipažą stabdė techniniai nesklandumai (video)

Antradienį Dakaro ralio maratono dešimtajame etape lenktynininkams iš Kordobos į La Riochą (La Rioja) teko įveikti daugiau negu 600 km ilgio trasą. Motociklininkai lenktyniavo 636 km atkarpoje (iš jų - 357 km greičio ruožai), o automobilių pilotai varžėsi 632 km ilgio trasoje (iš jų - 353 km greičio ruožai).

Taip atrodė lietuvių B. Vanago ir S. Jurgelėno „Oscar“ po dešimtojo etapo.<br>facebook.com

Jan 16, 2013, 8:06 AM, atnaujinta Mar 13, 2018, 7:33 PM

Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas dešimtojo greičio ruožo trasą įveikė per 5 h 48 min. 57 s, nuo lyderio atsilikdami 1 h 52 min. 59 s. Tai lietuviams garantavo 76 vietą automobilių klasėje. Bendroje įskaitoje jų pozicija beveik nepakito – po devintojo buvę 81, dabar „Oscar“ automobiliu važiuojantys sportininkai klasifikuojami 80 vietoje.

Tautiečiai galėjo distanciją įveikti kur kas greičiau užimdami aukštesnę poziciją. Gerą tempą lietuviams pavyko išlaikyti iki aštuntojo sektoriaus vidurio. Čia dėl automobilio patirto techninio gedimo lietuviai vietoje dešimties minučių užtruko valandą.

Benediktas Vanagas po finišo socialiniame tinkle Facebook pripažino, kad diena ir vėl buvo sunki, sudėtinga: „Dar viena beprotiškai karšta diena. Dar vienas finišas tikslo link! Greičio ruože turėjome techninių nesklandumų, bet viską išsprendėme. Užtruko laiko, tačiau ką padarysi.

Pradeda lįsti antrąją lenktynių dieną mano padarytų klaidų pasekmės. Dar pametėme galinį sparną, dabar užsiimame paieškomis ir tikimės jį atgauti“, - antradienį naktį Lietuvos laiku rašė B. Vanagas.

Automobilių klasėje greičiausias buvo Orlando Terranova. Argentinietis, lenktyniaujantis BMW automobiliu, 353 km distanciją įveikė per 3 val. ir 57 min.

Pirmadienį buvęs greičiausias Nani Roma, finišavo antras. Trečias 10-ajame greičio ruože liko Stephane‘as Peterhanselis. Abu MINI automobiliais lenktyniaujantys sportininkai nuo šios dienos nugalėtojo O.Terranovos atsiliko kiek daugiau nei 2 minutėmis.

S.Peterhanselis ir toliau pirmauja bendroje įskaitoje. Prancūzas antroje vietoje esantį Ginielį de Villiersą lenkia 52 minutėmis. Pastarasis šios dienos greičio ruožą baigė ketvirtas ir nuo prancūzo atsiliko 3 minutėmis.

Motociklininkų įskaitoje dešimtą etapą greičiausiai įveikė ispanas Joanas Barreda Bortas su „Husqvarna“.

Sportininkas nuotolį įveikė per 4 val. 43:14 min. Antras šiame etape finišavo KTM motociklą vairuojantis prancūzas Cyrilas Despres, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 1:15 min. Trečias buvo portugalas Paulo Goncalvesas („Husqvarna“), kuris J. Barredai Bortui pralaimėjo 2:44 min.

Motociklininkų klasėje į pirmą vietą bendroje įskaitoje įsiveržė Cyrilis Despres. Pirmadienį buvęs greičiausias, antradienį prancūzas finišavo trečias. Sportininkas 1 minute nusileido Joanui Barreda Bortui.

Nauju lyderiu bendroje įskaitoje tapęs C.Despres prieš antroje vietoje esantį komandos draugą Rubeną Farią pirmauja beveik 2 minutėmis. Portugalas antradienio greičio ruožą įveikė aštuntas.

Trečioje bendros įskaitos vietoje ir toliau išlieka Francisco Lopezas. Dešimtąjį greičio ruožą baigęs tryliktas, sportininkas nuo lyderio C.Despres atsilieka beveik 14 minučių.

Trečiadienį sportininkai važiuos iš La Riojos į Fiambalą. Dakaro ralio dalyviams teks įveikti skirtingas distancijas: motociklininkams 483 km (greičio ruožas – 221 km), automobiliams ir sunkvežimiams – 481 km (219 km).