„Formulės-1“ kvalifikaciją Japonijoje nutraukė didelė avarija

D.Kvyatas kelis kartus vertėsi.<br>Ekrano nuotr.
D.Kvyatas kelis kartus vertėsi.<br>„Formulės-1“ nuotr.
„Formulės-1“ Japonijos GP kvalifikaciją laimėjo sezono lyderiai „Mercedes“.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Ilona Steponėnė

Sep 26, 2015, 2:05 PM, atnaujinta Oct 13, 2017, 2:37 PM

Šeštadienio rytą Japonijoje, Suzukos trasoje, įvyko „Formulės-1“ keturioliktojo etapo kvalifikacija.

Ji sportininkams buvo nemenkas iššūkis dėl kardinaliai pasikeitusio oro – penktadienio treniruotėse pliaupusį lietų pakeitė saulė, o oras įšilo iki 27 laipsnių šilumos.

Po itin stipraus pasirodymo Singapūro „Grand Prix“, „Ferrari“ ekipai vėl teko pripažinti sezono lyderių „Mercedes“ pranašumą, tačiau kvalifikacinius važiavimus nutraukė dramatiška Danijilo Kviato avarija.

Sustabdžius kvalifikaciją pirmoji vieta atiteko Nico Rosbergui iš „Mercedes“, antroji – jo komandos draugui Lewisui Hamiltonui, o iš trečiosios pozicijos lenktynes pradės Valtteri Bottas iš „Williams“.

Rodė tempą

Nuo pat kvalifikacinių važiavimų itin gerą tempą demonstravo „Mercedes“ lenktynininkai. Nors N.Rosbergas, išvažiuodamas iš techninės priežiūros zonos, skundėsi variklio problemomis, jis ir L.Hamiltonas buvo gerokai greitesni už likusius varžovus.

M.Erricsonas ir A.Rossi savo važiavimus paįvairino išslydimais už trasos ribų, o pirmosios dalies pabaigoje į apsauginę zoną išvažiavęs M.Verstappenas ten ir baigė savo pasirodymą kvalifikacijoje.

Vėliau komanda paaiškino, kad tai buvo ne piloto klaida, o bolido gedimas – dingo galia.

„Marussia“ naujokas A.Rossi savo vienintelį ir geriausią ratą apvažiavo per vos 1 min. 47 sek. ir neįvykdė 107 proc. taisyklės, todėl kyla klausimas, ar jam bus leista startuoti sekmadienio lenktynėse.

Nutraukė avarija

Pasitraukus M.Verstappenui, antroji kvalifikacijos dalis praėjo be didelių staigmenų, o paskutiniame važiavime tapo aišku, kad dėl pirmosios pozicijos grumsis tik „Mercedes“ lenktynininkai.

Tačiau likus vos pusei minutės iki kvalifikacijos pabaigos, kuomet lenktynininkai sutelkia visas jėgas, įvyko didžiulė avarija.

Red Bull“lenktynininkas D.Kviatas užkabino trasos pakraštyje esantį žolyną, trenkėsi į barjerą ir vertėsi. Dėl to kvalifikacija buvo sustabdyta. Sportininkas, laimei, nesusižalojo.

Japonijoje sportininkai ir gerbėjai pagerbė anapilin išėjusį lenktynininką Jules Bianchi. Praėjusiais metais Japonijos GP metu sportininkas buvo sunkiai sužalotas po susidūrimo su bolidų evakuatoriumi.

Po šios nelaimės jis ilgai buvo komoje, o šių metų liepos 19 dieną jauno lenktynininko gyvybė užgeso.