„LAS Taurės“ varžybų startas sudrebino Šiaulius

Vasario 28 dieną, sekmadienį Šiaulių apylinkėse startavo ralio „LAS Taurė – 2016“ varžybos, kuriose planuojami septyni etapai.

J.Skrebūnas ir I.Steponėnė buvo greičiausi laisvoje klasėje.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Šiauliuose startavo „LAS Taurės“ varžybos.<br>Fotodesantas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

98.lt inf.

Feb 29, 2016, 5:38 PM, atnaujinta Jun 6, 2017, 2:06 AM

Sporto klubas „Rally 4 fun“ bendradarbiaudamas su Lietuvos automobilininkų sąjunga pirmąjį etapą „Šiaulių žiema“ surengė Saulės mieste.

Ir nors dar prieš savaitgalį šio krašto žemės buvo nuklotos netikėtai iškritusiu sniegu ir renginys turėjo šansų būti tikrai su pagrindiniu žiemos atributu, tačiau ralio dieną sniego trasoje jau nebuvo likę. Bet geras oras nesugadino nuotaikos, o į renginį susirinko daug žiūrovų, kuriems dalyviai padovanojo gražių vaizdų ir veiksmo trasoje.

Ralį iš viso sudarė 12 įdomių greičių ruožų, kurių bendras ilgis – 16,35 km. Šią organizatorių paruoštą distanciją pasiryžo įveikti net 63 ekipažai. Finišo nepasiekė aštuoni.

Absoliučiai greičiausi

Greičiausiasi ralyje „Šiaulių žiema“ buvo Justino Kvaraciejaus ir Igno Stravinsko ekipažas su „Subaru Impreza“. Jie visus 12 greičio ruožų įveikė per 18 min. 45,10 sek.

Antrąją vietą užėmė Vytis Pauliukonis ir Audronis Gulbinas su „Subaru Impreza GT“. Jiems iki pirmos vietos pritrūko vos 5,70 sek.

Trečią poziciją pelnė Jonas Skrebūnas ir Lrytas.lt Auto skyriaus redaktorė Ilona Steponėnė su „Honda Civic“. Lyderių ekipažą ir juos skyrė 15,80 sek.

Ketvirtą vietą užėmė J. Dirgėla ir A. Kučinskas su „Renault Clio“, kuriems iki podiumo trūko 7,30 sek. Penketuką užbaigė A. Žiulpa ir B. Žiulpa su „Subaru Impreza“. Jie lyderiui pralošė 30,70 sek.

Dalyvių klasės

Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į šias klases:

SGC1 – automobilio variklio darbinis tūris iki 1600 cm³ imtinai

SGC2 – automobilio variklio darbinis tūris nuo 1601 cm³ iki 2000 cm³ imtinai

SGC3 – automobilio variklio darbinis tūris virš 2000 cm³

I (istoriniai) – automobiliai pagaminti iki 1986 01 01 arba automobilio modelio serijinė gamyba baigta iki 1991 01 01

V (veteranai) – visi automobiliai vairuojami sportininkų ar teisėjų veteranų virš 50 metų amžiaus

N (neįgalieji) – automobiliai, pritaikyti vairuoti vairuotojui su negalia

Laisva – nestandartiniai automobiliai.

Rezultatai pagal klases:

SGC1 klasė

SGC1 klasėje pirmą vietą užėmė Mindaugas Šimkevičius ir Liutauras Mockus su „Honda Civic“. Absoliučioje įskaitoje jie užėmė aštuntą poziciją. Antri buvo Nerijus Mikalauskas ir Aivaras Kručas su „Honda CRX“. Trečią poziciją pelnė Antanas Akučka ir Evelina Drilingienė su „Honda Civic“.

SGC2 klasė

Šioje klasėje greičiausi buvo Igoris Aleksejevič ir Gintarė Palubinskaitė su „Ford Sierra“. Bendroje įskaitoje jie finišavo devintoje pozicijoje.

Klasėje antri buvo Saulius Andrulis ir Kęstutis Siliūnas su „Ford Fiesta“. Trečią vietą pelnė Artūras Vansevičius ir Juozas Vansevičius su „Renault Megane“.

SGC3 klasė

Du greičiausi SGC3 klasės ekipažai greičiausi buvo ir absoliučioje ralio įskaitoje. Pirma vieta bendroje rikiuotėje ir šioje klasėje priklauso J. Kvaraciejui ir I Stravinskui su „Impreza“, o antroji V. Pauliukoniui ir A. Gulbinui, taip pat su „Impreza“.

Trečiąją vietą klasėje užėmė latviai Marcis Aizkalns ir Miks Irbe su „Mitsubishi Lancer Evo 9“.

Laisva klasė

Laisvoje įskaitoje greičiausi buvo J. Skrebūnas ir I. Steponėnė su „Honda Civic“. Bendroje ralio įskaitoje jie finišavo trečioje vietoje.

Antroji vieta klasėje atiteko J. Dirgėlai ir A. Kučinskui su „Renault Clio“, o treti liko A. Žiulpa ir B. Žiulpa su „Subaru Impreza“.

I klasė

Istorinių automobilių įskaitoje pirmi buvo Arūnas Kudarauskas ir Gražvydas Jankauskas su „Lada 21011“.

Antrąją vietą užėmė Aleksandras Dainys ir Algirdas Krupskis su „Toyota Celica“. Treti liko Tomas Beganskas ir Jaroslav Oberlian su „Lada 2101“.

V klasė

Veteranų klasėje startavo du ekipažai, tarp kurių greičiausiai važiavo Saulius Nausėdas ir Vincas Verbyla su „Subaru Impreza“. Antri buvo Ramūnas Kručkauskas ir Juozas Cicėnas taip pat su „Impreza“.

N klasė

Neįgaliųjų įskaitoje startavo vienas ekipažas: Rolandas Šukys ir Kastytis Jašmontas su „Fiat Bravo“.