Lietuvos kartingo meistrai renkasi galingiausią techniką

Įpusėjus Lietuvos kartingo čempionatui galima pastebėti ir naujausias šio sporto raidos tendencijas – ambicingiausi kartingo meistrai renkasi greičiausią europinę klasę KZ2. Trečiojo šalies etapo lenktynėse Aukštadvario kartodrome net 18 lenktynininkų varžėsi būtent šios klasės važiavimuose.

Ambicingiausi šalies kartingo meistrai renkasi greičiausią europinę klasę KZ2.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 4, 2017, 10:55 AM

KZ2 – greičiausia ir brangiausia klasė, kurios važiavimus galima stebėti ir Lietuvos čempionate. Šie kartai yra galingiausi, aprūpinti mechanine šešių pavarų dėže, be to juose stabdomi visi ratai.

Šios klasės technikos potencialą geriausiai iliustruoja tokių kartų dinaminės galimybės – iki 100 kilometrų per valandą greičio KZ2 klasės kartai spurtuoja greičiau, nei F1 bolidai.

Aukštadvaryje vykusiame Lietuvos kartingo čempionato etape taip pat dalyvavo ir svečiai iš Latvijos, kurie prisijungė prie KZ2 klasės kartais lenktyniaujančių mūsų šalies sportininkų.

Lietuvos kartingo čempionate akį traukia ne tik įspūdingi greičiausių klasių važiavimai. Kartingas – tai ir šeimos sportas. Greta greičiausiose europinėse klasėse važiuojančių vyrų čia varžosi ir daug pirmuosius žingsnius lenktynių pasaulyje žengiančių vaikų.

Aukštadvaryje, kaip ir kitų LKF Lietuvos čempionato etapų varžybose, buvo galima stebėti ir parodomuosius vaikų, kurie dėl savo amžiaus dar negali važiuoti čempionato lenktynėse, važiavimus. Kas žino, gal čia važiuoja ateities čempionai ar net būsimi F1 pilotai.

„Micro“ klasės finaliniame važiavime Aukštadvaryje laimėjo Laurynas Žadeika atstovaujantis „Pilėnų“ ekipą, antrąją vietą užėmė ITTL komandos atstovas Edgaras Kelmas, trečias finišavo to paties kolektyvo atstomas Markas Usevičius.

„Mini“ klasės finale greičiausias buvo L.Žadeika, antras finišavo „Lenktynių linija“ komandos atstovas Ferapontas Barinovas, o trečiąją vietą pelnė Edgaras Kelmas.

Galingiausios KZ2 klasės finalinį važiavimą laimėjo Baltijos šalių čempionas Paulius Paškevičius atstovaujantis „Rimo“ komandą, antroji vieta atiteko Europos čempionate Lietuvos vardą garsinančiam lenktynininkui Rokui Baciuškai iš „TS Motorsport“ ekipos. Trečią vietą iškovojo „Paske racing“ komandos atstovas Evaldas Dzialtuvas.

Ketvirtasis LKF Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks rugpjūčio 6 dieną sostinės Plytinės kartodrome.