LASF kitų sporto šakų komiteto vadovas turi planą, kaip populiarinti slalomą

Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų komiteto vairas patikėtas Silverijui Lapėnui.

Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų komiteto vairas patikėtas Silverijui Lapėnui.<br>Organizatorių nuotr.
Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų komiteto vairas patikėtas Silverijui Lapėnui.<br>Organizatorių nuotr.
Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų komiteto vairas patikėtas Silverijui Lapėnui.<br>Organizatorių nuotr.
Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų komiteto vairas patikėtas Silverijui Lapėnui.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 8, 2017, 3:24 PM

Naujasis pirmininkas šiame komitete dirba ne pirmus metus, todėl neabejoja, kad gerai pažįsta šią sporto šaką ir yra pasiruošęs priimti visus iššūkius, su kuriais teks susidurti populiarinant slalomą.

Sportas atrodė nepasiekiamas

Naujai išrinktas kitų sporto šakų komiteto pirmininkas Silverijus Lapėnas pasakojo, kad jo pažintis su automobilių sportu prasidėjo nuo mažų dienų, kai tėtis jį penkiametį pirmą kartą pasodino prie vairo.   

Tada sekė mokykla, kur buvo dėstomos automobilizmo pamokos. Jų metu moksleiviai buvo supažindinami su automobilių konstrukcija, veikimo principais, mokėsi Kelių eismo taisyklių ir vairavimo subtilumų.

„Jau dvyliktoje klasėje turėjau vairuotojo pažymėjimą, tačiau pusmetį teko laukti, kada pagaliau sueis 18 metų ir jis pradės galioti. Išvažiavęs į gatvę mėgau greitai važinėti, nebijojau rizikuoti.   

Galima sakyti, kad buvau smulkus gatvių chuliganas. Automobilių sportas tada atrodė nepasiekiamas ir savęs šioje srityje nemačiau.

Viskas pasikeitė prieš 8 metus, kai draugas pasikvietė atvažiuoti į treniruotę. Pajutau adrenaliną, susipažinau su slalomo technikomis ir tai natūraliai tapo mano sporto šaka“, – prisimena naujai išrinktas pirmininkas.

Sulaukia vis daugiau dalyvių

Nuo 2000 metų S. Lapėnas dalyvauja įvairiose greituminio slalomo varžybose, ne kartą savo jėgas yra išbandęs ralyje „Aplink Lietuvą“ ir „Eneos 1006 km lenktynėse“ Palangoje.   

Keletą pastarųjų metų aktyviai veikė kitų sporto šakų komitete ir nusprendė, kad pakankamai gerai pažįsta šią sporto šaką, todėl yra pasiruošęs ją kuruoti.

„Sprendimas tapti kitų sporto šakų komiteto pirmininku gimė iš sukauptos patirties autosporte ir noro prisidėti prie įvairiapusio autosporto padėties tobulinimo.   

Kitų autosporto šakų padėtis Lietuvoje šiandien nėra bloga, yra nemažai organizatorių, kurie rengia puikias varžybas.   

Nors dauguma varžybų yra klubo ar regiono lygio, tačiau jos pritraukia džiuginantį skaičių dalyvių. Tai reiškia, kad norinčių išbandyti savo jėgas už automobilio vairo netrūksta“, – sakė pirmininkas.

Anot jo, pagrindinis klausimas: kokios priežastys atvedė juos į varžybas? Svarbiausia išsiaiškinti kiek tokių dalyvių nori nuosekliai siekti rezultatų ir tobulinti savo vairavimo įgūdžius.   

S. Lapėno nuomone, pirmiausia reikia nuspręsti, kokio lygio greituminio slalomo ir slalomo čempionatus norima matyti, kokios jų perspektyvos ir gaunama nauda.   

Tada pereiti prie reglamentų ir techninių reikalavimų pritaikymo.

„Neabejotinai, pagrindinis slalomo varžybų privalumas – nedidelė kaina, lyginant su raliu ar žiedinėmis lenktynėmis.

Pinigų klausimas aktualus visiems, o ši autosporto šaka – puiki galimybė pradėti profesionalaus lenktynininko kelią“, – sako naujasis komiteto pirmininkas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.