Pirmosiose Lietuvos kartingo čempionato lenktynėse nugalėjo Justas Jonušis

Savaitgalį Anykščių kartodrome prasidėjo šių metų Lietuvos kartingo čempionatas. Pirmosiose metų lenktynėse buvo gausu emocijų, kurias dar pakurstė netikėtas lietus.

J.Jonušis (viduryje) laimėjo pirmąsias LKČ sezono lenktynes.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 30, 2018, 11:47 AM, atnaujinta Apr 30, 2018, 11:50 AM

Į pirmąjį LKČ etapą susirinko visi geriausi Lietuvos kartingo lenktynininkai, atvyko ir svečių iš Latvijos bei Estijos.

Kartu su Lietuvos čempionato lenktynėmis vyko ir „Art Kart“ taurės lenktynės, bet daugiausiai dėmesio sulaukė galingiausių kartų klasės KZ2 kovos.

KZ2 klasėje startavo 17 sportininkų, tarp kurių buvo dar penktadienio treniruotėse didžiulį greitį parodęs Justas Jonušis, čempiono titulą ginantis Paulius Paškevičius, Džiugas Tovilavičius, Evaldas Dzialtuvas ir kiti.

Kvalifikacines lenktynes užtikrintai laimėjo neseniai 16 metų sulaukęs J.Jonušis, aplenkęs patyrusį lenktynininką Martinsą Lapinsą iš Latvijos. Trečią rezultatą parodė E.Dzialtuvas, vos viena tūkstantąja sekundės dalimi aplenkęs P.Paškevičių.

Lietus įnešė intrigos

Tačiau prieš KZ2 pusfinalio lenktynes Anykščiuose netikėtai palijo. Tuo tarpu trasoje pasirodė jaunieji sportininkai, o aukščiausios klasės dalyviams teko sunki užduotis apsispręsti, ar skubiai keisti kartų nustatymus šlapiai trasai, ar tikėtis, kad asfaltas spės išdžiūti.

Pasirodžius saulei trasa džiuvo gana greitai, bet prieš pat važiavimą dar pakrapnojo. J.Jonušis stojo į starto rikiuotę nekoregavęs nustatymų, tik pasikeitęs padangas į privalomas lietaus.

Čempionato lenktynėse visi sportininkai naudoja vienodas padangas, bet iš antrosios vietos startavęs M.Lapinsas nusprendė važiuoti su kitokiomis, mažesnį protektorių turėjusiomis pranašesnėmis padangomis, nors žinojo, kad už šį taisyklių pažeidimą bus diskvalifikuotas.

Latvis po starto greitai išsiveržė į priekį ir pirmas kirto finišo liniją, bet jo rezultatas buvo bemat anuliuotas.

Svarbesnė kova vyko tarp J.Jonušio ir jį aktyviai bandžiusių lenkti P.Paškevičiaus ir E.Dzialtuvo.

Lenktynes stebėjęs Darius Jonušis neslėpė nesitikėjęs, kad jo sūnui pavyks išlaikyti už savęs labiau patyrusius sportininkus.

„Justui trūko greičio dėl kartingo reguliavimo, jis netiko šlapiai trasai, slydo priekis ir buvo sunku įsukti į posūkius. Tikrai nesitikėjau, kad jis turi šansų atsilaikyti su tokia technika. Jų kova buvo lyg Europos čempionato finalas“, - sakė D.Jonušis.

Po 18 ratų trukusios kovos trijulė kirto finišo liniją gerokai atsiplėšusi nuo likusios rikiuotės. J.Jonušis nuo P.Paškevičiaus buvo atsiplėšęs 0,311 sek, o E.Dzialtuvas atsiliko dar 0,136 sek.

Užtikrinta pergalė

Atėjus finalui trasa išdžiuvo. J.Jonušis iš karto po starto atsiplėšė nuo varžovų ir stabiliai važiavęs iki pat finišo pelnė užtikrintą pergalę.

Antrą sezoną su KZ2 pradėjęs J.Jonušis tvirtino daug dėmesio skyręs treniruotėms. „Kartu su komandos draugu Džiugu prieš sezoną treniravomės ir dalyvavome varžybose Italijoje, taip radome gerus kartingo parametrus. Ir aišku, svarbiausia, aš pats sugebėjau greitai ir stabiliai važiuoti“, - sakė jis bei padėkojo variklių specialistui Jaroslavui.

Nuo J.Jonušio 6,852 sek. atsiliko P.Paškevičius, o trečias finišo liniją kirto Andrejus Apočkinas.

Finalinėse lenktynėse labiausiai nepasisekė E.Dzialtuvui. Jis patyrė avariją su ratu lenkiamu sportininku ir nukrito į rikiuotės vidurį, o po finišo jo rezultatas buvo anuliuotas dėl per mažo svorio.

Kitos Lietuvos kartingo čempionato lenktynės įvyks Smalininkuose, gegužės 19 dieną.