F-1 kvalifikaciją „Hungaroring“ šlapioje trasoje laimėjo Lewisas Hamiltonas

„Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempionato 12-ojo – Vengrijos „Didžiojo prizo“ („Grand Prix“) etapo – kvalifikaciją šeštadienį „Hungaroring“ trasoje laimėjo ir pirmąją starto poziciją sekmadienio lenktynėse iškovojo britas Lewisas Hamiltonas, atstovaujantis „Mercedes“ komandai.

Lewisas Hamiltonas laimėjo Vengrijos GP kvalifikaciją.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Vengrijos GP etapo kvalifikacijos rezultatai.<br> Organizatorių nuotr.
Lewisas Hamiltonas laimėjo Vengrijos GP kvalifikaciją.<br> Reuters/AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Jul 28, 2018, 5:17 PM, atnaujinta Jul 28, 2018, 7:21 PM

Jis iškovojo 60-ąją karjeroje pirmąją starto poziciją ir aplenkė antrojoje vietoje likusį kitą savo komandos narį suomį Valterį Bottą. Trečias liko dar vienas Suomijos lenktynininkas Kimi Raikkonenas su „Ferrari“ automobiliu.

Kvalifikacijos pradžioje lenktynininkai važiavo tarpinėms oro sąlygoms skirtomis padangomis, bet netrukus perėjo prie sausai trasai skirtų padangų. Tuomet prasidėjo lietus. Vienintelis vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“) antrąją kvalifikacijos dalį pradėjo su tarpinėmis padangomis, todėl turėjo pranašumą prieš varžovus, kurie buvo priversti dar kartą sustoti.

Paskutinę kvalifikacijos dalį visi pilotai pradėjo su „lietaus“ padangomis. Paskutiniu bandymu visus konkurentus aplenkė L.Hamiltonas (1:35,658 min.). Antras buvo V.Bottas (1:35,918), o K.Raikkonenas liko trečias (1:36,186).

Vos 0,024 sek. suomiui pralaimėjęs S.Vettelis (1:36,210) užėmė ketvirtąją vietą. Ispanas Carlosas Sainzas („Renault“, 1:36,743) buvo penktas, o kiek netikėtai šeštąją vietą užėmė prancūzas Pierre‘as Gasly („Toro Rosso“, ​1:37,591).