Europos šonaslydžio čempionate – solidus Benedikto Čirbos pasirodymas

Praėjusį savaitgalį Rygoje įvyko trečiasis Europos šonaslydžio čempionato etapas. Į Bikerniekų trasą atvyko net 60 sportininkų, o Lietuvą atstovavo Benediktas Čirba, Andrius Čibirka ir Andrius Vasiliauskas.

Benediktas Čirba iš tolimesnės kovos pasitraukė TOP16 etape.<br> Organizatorių nuotr.

2018-08-07 13:07

Penktadienį vyko treniruotės, o geriausiai sekėsi tiems sportininkams, kurie jau buvo važiavę šioje trasoje.

Kvalifikacijoje nugalėjo favoritu laikytas airis Jamesas Deane'as. Jis surinko 95,7 taško iš 100 galimų.

Vos vienu tašku nuo jo atsiliko lenkas Grzegoržas Hypki, o trečiąją vietą po atkaklios kovos užėmė praėjusių metų čempionas Adamas Zalewskis.

Puikiai kvalifikacijoje pasirodęs B. Čirba surinko 89,3 taško ir užėmė aukštą devintąją vietą.

A. Čibirka ir A. Vasiliauskas surinko atitinkamai – 65,7 bei 64,3 taško. Rezultatų neužteko tam, kad jie galėtų patekti į porinius važiavimus.

Jei kvalifikacija vyko kaitinant saulei, tai dvikovos prasidėjo stipriai lyjant.

TOP32 etape B. Čirba įtikinamai nugalėjo Vokietijos pilotą Maxą Heindrich, TOP16 susitiko su Haroldu Valdma iš Estijos. Važiuojant ant šlapios dangos estas mažiau klydo ir teisėjai pergalę skyrė jam.

Trečiajame Europos šonaslydžio čempionato etape nugalėjo J. Deane'as, kuris finale įveikė G. Hypki.

Trečias liko Krzysztofas Romanowskis, o ketvirtas A. Zalewskis.

Bendroje įskaitoje B. Čirba iš 27-osios vietos pakilo į 22-ąją, o A. Vasiliauskas iš 14-osios nukrito į 24-ąją. Nacionalinėje įskaitoje Lietuva pakilo į šeštąją vietą.

Artimiausias čempionato etapas vyks rugpjūčio 17 – 19 dienomis Torunėje, Lenkijoje.