Benediktas Vanagas prasitarė apie atsinaujinusią sveikatos problemą

2019 m. sausio 8 d. 12:34
Po kone savaitę trukusio laukimo prasidėjo Dakaro ralis. Šimto kilometrų netrukęs prologas leido pramankštinti kojas ir surikiavo dalyvius pagal jų tempą. Nepaisant  strateginių pokyčių lyderių lentelėje, staigmenų nedaug. 
Daugiau nuotraukų (6)
Benediktas Vanagas džiaugiasi, kad pavyko rasti protingą tempą ir pademonstruoti dvidešimtą rezultatą. Iki laimės trūko labai nedaug – situaciją apkartino dėl kol kas nežinomų priežasčių pradingusi šeštoji pavara. 
„Yra truputėlį neramu, tačiau manau, kad tikrai rasime ir išspręsime problemą“, – iš karto po finišo sakė „General Financing team Pitlane“ pilotas. 
Per naktį komandos mechanikai pavarų dėžę sėkmingai perrinko ir paryčiais vėl įmontavo į automobilį.
Galėjo važiuoti greitai
Nesijungianti aukščiausia pavara apribojo Benedikto Vanago galimybes išvystyti maksimalų greitį, o anot jo ir kitų kalbintų pilotų, progų tam tikrai buvo. 
Ne itin sudėtingas ruožas leido pasidžiaugti dideliu vidutiniu greičiu, kurį kiek sumažino tik keliolika kilometrų trukusi atkarpa, nuvedusi dalyvius išdžiūvusių upių vingiais. 
Čia komanda išlaikė drausmę ir paisydami pavojaus nesunkiai pradurti padangas, važiavo labai konservatyviai. 
„Paruošus automobilį važiavimui kopose, nuleidus padangų slėgį, jas pradurti lengva, tad buvome itin atsargūs“ – pasakojo pilotas. 
Dėl itin trumpos distancijos, aukoti laiką ir prisipūsti ratus iki tinkamo akmenuotai dangai tiesiog nebuvo prasmės. 
Finiše apžvelgus kitus bolidus, buvo galima suprasti, kad tokios taktikos laikėsi tikrai ne visi. 
Apgadinti „Peugeot“ bolidai, keletas „Mini“ bolidų finišavę nuleistomis padangomis įrodė, kad vietos susikurti nereikalingiems nuotykiams tikrai buvo, tad ekipažas džiaugiasi šios progos išvengę. 
Aiškinasi gedimo priežastis
Po finišo visiškai šalia pirmosios dienos bivako visureigis perduotas technikams. 
Jeigu kitus lietuvių ekipažus bėdos ištiko dar testų metu, „Black Hawk V“ savo kaprizus parodė tik įveikęs du trečdalius pirmojo greičio ruožo. 
 Mechanikams tenka spręsti „Toyota Gazoo Racing Hilux“ pavarų dėžės gedimo problemą, o pats lenktynininkas skundžiasi kaklo skausmais. <br> Ryčio Šeškaičio nuotr. Daugiau nuotraukų (6)
 Mechanikams tenka spręsti „Toyota Gazoo Racing Hilux“ pavarų dėžės gedimo problemą, o pats lenktynininkas skundžiasi kaklo skausmais. 
 Ryčio Šeškaičio nuotr.
Kol kas gedimas nėra aiškus.
„Jungiant šeštąją pavarą, svirtyje juntamas it prasisukimas. Keletą kartų pavyko ją įjungti, o paskui iš viso ją praradome“, – pasakojo sportininkas. 
Šeštosios pavaros gedimas turbūt yra geriausia iš blogiausių dalykų, kurie gali nutikti šiam agregatui. 
Nors buvo prarastos sekundės, pasiektas finišas – užimta vieta visiškai tenkina komandą.
Pajuto kaklo skausmus
Gera savijauta po greičio ruožo pasigirti negalėjo ir pats pilotas. 
„Šiąnakt kažkaip negerai miegojau ir pabudęs jaučiau kaklo skausmą. Jis išliko ir kiek paūmėjo per greičio ruožą, tad reiks pasistengti pailsėti“, – su nerimu veide kalbėjo B. Vanagas. 
Ankstesniame interviu jis neslėpė, kad dėl gana audringos sportinės karjeros ir ne vienos avarijos, su įvairiais skausmais susiduriama neretai, tačiau pastovus sportinis krūvis leidžia su tuo susitvarkyti. 
Pirmi tikri sportiniai kilometrai šiemet galimai išjudino vieną iš anksčiau fiksuotų išvaržų, tad belieka palinkėti, kad šis negalavimas būtų laikinas ir netrukdytų tolimesnių greičio ruožų metu.
 Mechanikams tenka spręsti „Toyota Gazoo Racing Hilux“ pavarų dėžės gedimo problemą, o pats lenktynininkas skundžiasi kaklo skausmais. <br> Ryčio Šeškaičio nuotr. Daugiau nuotraukų (6)
 Mechanikams tenka spręsti „Toyota Gazoo Racing Hilux“ pavarų dėžės gedimo problemą, o pats lenktynininkas skundžiasi kaklo skausmais. 
 Ryčio Šeškaičio nuotr.
Motociklininkai startuos vėliau
Po nakties remontų, ekipažas į startą stos antrajame dešimtuke. 
Pirmadienį geriausią rezultatą pademonstravęs „Toyota Gazoo Racing Hilux“ pilotuojantis Nasseras Al–Attiyah dieną pradės neturėdamas nė menkiausios užuominos apie teisingą maršrutą. 
Dakaro organizatoriai antrąją dieną sukeitė motociklų ir automobilių starto laikus: tradiciškai anksčiausiai bivaką paliekantys sportininkai galės pamiegoti truputį ilgiau ir savo poziciją užleis automobiliams. 
Jų lauks beveik 350 kilometrų greičio ruožas, po kurio seks kiek ilgesnė nei 200 kilometrų kelionė namo į antrąjį bivuaką.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.