„Formulės-1“ Ispanijos „Didžiojo prizo“ lenktynes laimėjo L. Hamiltonas ir tapo sezono lyderiu

Sekmadienį Barselonos trasoje įvyko „Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempionato šio 2019 metų sezono penktasis etapas – Ispanijos „Didžiojo prizo“ (Grand Prix) lenktynės.

F-1 lenktynės Barselonos trasoje laimėjo Lewisas Hamiltonas.<br> Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

May 12, 2019, 5:54 PM, atnaujinta May 12, 2019, 9:29 PM

Greičiausiai 66 lenktynių ratus (rato ilgis – 4655 m) įveikė britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ automobiliu. Jis nuotolį įveikė per 1 val. 35 min. 50,443 sek. ir 4,074 sek. aplenkė komandos draugą suomį Valtterį Bottą.

Trečias nuo lyderio atsilikęs 7,679 sek. finišavo olandas Maxas Verstappenas iš „Red Bull“ ekipos.

Ketvirtas liko vokietis Sebastianas Vettelis, vairuojantis „Ferrari“ (+9,167 sek.).

Rato įveikimo rekordas (1:18.441) priklauso australui Danieliui Ricciardo (2018 metai).

Po starto į pirmąją poziciją pakilo L.Hamiltonas, aplenkęs iš „pole“ pozicijos startavusį V.Bottą.

Pasinaudojęs situacija pirmuose dvejuose posūkiuose, abu „Ferrari“ pilotus aplenkė ir į trečią poziciją pakilo M.Verstappenas.

Atsidūręs rikiuotės priekyje, L.Hamiltonas sėkmingai tolo nuo varžovų. Tuo tarpu pirmajame posūkyje apgadinęs vieną iš priekinių padangų, S.Vettelis atsiliko M.Verstappeno. Vokietis netrukus į priekį praleido ir komandos draugą C.Leclercą.

Du kartus sustoti ir pasikeisti padangas buvo priverstas S.Vettelis.

Kai pirmuosius sustojimus atliko visi sportininkai, „Ferrari“ vėl panaudojo komandinę taktiką ir liepė C.Leclercui, į priekį praleisti S.Vettelį.

Ispanijos GP etapo rezultatai:

1. Lewisas Hamiltonas (D.Britanija, „Mercedes“) – 1 val. 35 min. 50,443 sek.;

2. Valtteri Bottas (Suomija, „Mercedes“) +4.074 sek.;

3. Maxas Verstappenas (Nyderlandai, „Red Bull“) +7.679 sek.;

4. Sebastianas Vettelis (Vokietija, „Ferrari“) +9,167 sek.

5. Charles'is Leclercas (Monakas, „Ferrari“) +13,361;

6. Pierre'as Gasly (Prancūzija, „Red Bull Honda“) +19,576;

7. Kevinas Magnussenas (Danija, „Haas“) +28,159

8. Carlosas Sainzas (Ispanija, „McLaren“) +32,342

9. Danijilas Kviatas (Rusija, „Toro Rosso“) +33,056

10. Romainas Grosjeanas (Prancūzija, „Haas“) +34,641.

Kvalifikacijoje be didesnio vargo varžovus pranoko ir „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas V.Bottas. Suomis daugiau nei puse sekundės aplenkė antrojoje vietoje likusį komandos draugą  L.Hamiltoną.