„Formulės-1“ lenktynių D. Britanijos etapo kvalifikaciją laimėjo suomis V. Bottas

„Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempionato dešimtojo šio sezono – Didžiosios Britanijos etapo – kvalifikaciją šeštadienį Silverstono trasoje laimėjo suomis Valtteri Bottas su „Mercedes“ automobiliu. Jis greičiausiai per 1 min. 25,093 sek. įveikė vieną ratą (rato ilgis 5,891 km).

Kvalifikacijos laimėtojas Valtteri Bottas sveikina trečiąją vietą užėmusį Charles'į Leclerc'ą.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
 D.Britanijos etapo kvalifikaciją laimėjo Valtteri Bottas.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Jul 13, 2019, 5:24 PM, atnaujinta Jul 14, 2019, 10:24 AM

V.Bottas sekmadienį startuos iš pirmosios pozicijos (pole).

Antrojoje pozicijoje šalia jo stovės kitas „Mercedes“ ekipos narys Lewisas Hamiltonas. Britas nuo nugalėtojo atsiliko vos 0,006 sek.

Trečiąją vietą užėmė Charles'is Leclerc'as iš Monako, vairuojantis „Ferrari“ automobilį. Jis V.Bottui pralaimėjo 0,079 sek.

Ketvirtasis buvo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“, 1:25,276), penktąja vieta džiaugėsi jo komandos draugas prancūzas Pierre‘as Gasly (1:25,590), o šeštasis liko vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“, 1:25,787).

9. Alexander Albon (D.Britanija, „Toro Rosso“) +1,252;

10. Nico Hulkenberg (Vokietija, „Renault“) +1,293.

L.Hamiltonas (197 taškai) yra čempionato vienvaldis lyderis. Už jo rikiuojasi V.Bottas (166 tšk.), M.Verstappenas (126 tšk.), S.Vettelis (123 tšk.) ir Ch.Leclerc'as (105 tšk.).

Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (363 tšk.) lenkia „Ferrari“ (228) ir „Red Bull“ (169) komandas.

Lenktynės sekmadienį prasidės 16.10 val. Lietuvos laiku.