Ketvirtoji Dakaro lenktynių diena: B. Vanagas pirmasis iš lietuvių pasiekė finišą, dviems ekipažams panaikintos baudos

Trečiadienį Dakaro sėkmės džentelmenų laukė dar ilgesnis lenktynių etapas nei antradienį. Ketvirtasis etapas driekiasi iš Saudo Arabijos iš Neomo miesto į al Ulą. Šįkart bendras etapo ilgis yra net 672 km, iš jų 453 km  – greičio ruožai. Savo kovas tęsia ir visi penki lietuvių ekipažai bei motocikininkas Arūnas Gelažninkas.

B.Vanago ekipažas<br> R.Šeškaičio nuotr.
B.Vanago ekipažas tapo pirmuoju Dakare tarp lietuvių<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
B.Vanago komanda kovoja Dakare<br>R.Šeškaičio nuotr.
Vaidotas Žala antrame Dakaro etape nesugebėjo išlaikyti lyderio poziciją<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
V.Žala ir S.Jurgelėnas laimėjo pirmąjį etapą.<br>iGo2Dakar nuotr.
2020 m. Dakaro ralio schema.<br> dakar.com
 Vaidoto Žalos ekipažas<br> R.Šeškaičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 8, 2020, 7:49 AM, atnaujinta Jan 8, 2020, 11:45 PM

Pirmasis iš lietuvių ketvirtojo etapo finišą kirto motociklininkas A.Gelažninkas, kuris trasą įveikė užimdamas 35-ąją vietą. Nuo etapo nugalėtojo J.I.Cornejo Florimo lietuvis atsliko 47 min. 27 sek. Bendroje rikiuotėje lietuvis užima 33-ąją vietą.

Benediktas Vanagas pirmasis iš lietuvių finišavo automobilių klasėje. Jis trasą įveikė užimdamas 19-ąją vietą, o nuo lyderio prancūzo Stephane'o Peterhanselio atsiliko 36 min. 01 sek. Bendroje įskaitoje B.Vanagas pakilo į 11-ąją vietą.

Netrukus trasą įveikė ir Vaidotas Žala, kuris užėmė 21-ąją vietą, o nuo lyderio atsiliko 45 min. 57 sek. Bendroje įskaitoje V.Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas rikiuojasi 12-oje vietoje.

Antanas Juknevičius ketvirtajame etape liko 24-oje vietoje, o nuo prancūzo atsiliko 59 min. 16 sek. Tačiau lenktynininkas sulaukė 6 valandų baudos, kuri vėliau buvo panaikinta. Bendroje įskaitoje šturmano Dariaus Vaičiulio ir minėto A.Juknevičiaus ekipažas užima 26-ąją vietą.

Edvinas Juškauskas ketvirtasis iš lietuvių baigė trasą, tačiau taip pat sulaukė 6 valandų baudos, kuri taip pat galiausiai buvo panaikinta. E.Juškauskas trasą įveikė 33-oje vietoje, o nuo lyderio atsiliko 1 val. 18 min. 09 sek.

Bendroje įskaitoje E.Juškauskas rikiuojasi 29-oje vietoje.

Gintas Petrus ketvirtąjį etapą baigė užimdamas 51-ąją vietą, o nuo lyderio atsiliko 2 val. 28 min. 25 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis yra 50-as.

Ketvirtojo etapo rezultatai:

1. S.Peterhanselis (Prancūzija) – 4 val. 04 min. 34 sek. 2. N.Al-Attiyah (Kataras) – atsiliko 2 min. 26 sek. 3. C.Sainzas (Ispanija) – 7 min. 18 sek. 4. Y. Al Rajhi (Saudo Arabija) – 11 min. 30 sek. … 19. B.Vanagas – 36 min. 01 sek. … 21. V.Žala – 45 min. 57 sek. ... 24. A.Juknevičius – 59 min. 16 sek. ... 33. E.Juškauskas – 1 val. 18 min. 09 sek. ... 51. G.Petrus – 2 val. 28 min. 25 sek.​

Bendroji įskaita. 1. C.Sainzas – 15 val. 12 min. 12 sek., 2. N.Al-Attiyah – atsilieka 3 min. 3 sek., 3. S.Peterhanselis – 11 min. 42 sek., ... 11. B.Vanagas – 1 val. 35 min. 19 sek., 12. V.Žala – 1 val. 38 min. 38 sek., ... 42. G.Petrus – 6 val. 42 min. 3 sek.

Motociklai. 1. J.I. Cornejo Florimo (Čilė) – 4 val. 24 min. 51 sek., ... 35. A.Gelažninkas – atsiliko 47 min. 27 sek.

Bendroji įskaita. 1. R.Brabecas – 15 val. 6 min. 43 sek., 2. K.Benavidesas (Argentina) – atsilieka 2 min. 30 sek., ... 33. A.Gelažninkas – 2 val. 42 min. 36 sek.

Gyvai: : Lithuanian challenges in Green Finance and Global Agenda