Kruviną draugą Dakaro ralyje išvydęs A. Gelažninkas puolė gelbėti gyvybės: „Laikiau galvą, darėme širdies masažą“

Motociklų įskaitoje Dakare dalyvaujantis Arūnas Gelažninkas trečiadienį liko 42-oje vietoje, tačiau rezultatai dar gali keistis. Lenktyninkas papasakojo apie vieną nutikimą, kuris giliai užstrigo atmintyje.

A.Gelažninkas<br>„ZigmasDakarteam“ komandos nuotr.
Motociklų įskaitoje Dakare dalyvaujantis Arūnas Gelažninkas trečiadienį liko 42-oje vietoje.<br>„ZigmasDakarteam“ komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jan 6, 2021, 4:04 PM, atnaujinta Jan 6, 2021, 5:16 PM

„Diena tikrai verčianti pamąstyti, nes po degalų užpylimo zonos radau draugą CS Santoshą, kuris buvo visas kruvinas. Mano klasės įskaitoje darėme širdies masažą. Apie 8 min. jis neatsigavo ir galvojome, kad jau numirė, bet paskui pradėjo kvėpuoti.

Aš laikiau galvą, sulaukėme sraigtasparnio, kuris atskrido ir toliau išvažiavome. Buvo labai sunku važiuoti, nes niekaip neišėjo susikaupti ir galvoti apie važiavimą.

Visos mintys buvo ten, jau mintyse galvojome, kad jis mirė. Ilga diena… Turėtų už tai kažkiek mums kompensuoti laiko, nes padėjome žmogui“, – dalijosi mintimis A.Gelažninkas.

A.Gelažninkas minėjo, jog vietoje, kur krito CS Santosh, buvo nepažymėta ola.

„Ji šone trasos, bet visi ten važiavo ir ten krito ir mūsų klasės lyderis, aplaužė motociklą, bet jis varžybas tęs, nes nesusižeidė.

Vėliau dar sutikau iš Indijos sportininką, 33 numerį, kuris toje vietoje buvo kritęs, sulaužė motociklo galinius bakus ir sakė, kad praeitais metais jau nebaigė Dakaro, tačiau šiais metai labai nori baigti.

Jis minėjo, jog jei aš labai skubu, galiu jo ir nelaukti, tačiau aš sustojau. Jam išleidome benziną, kad jis pasiektų finišą. Juk reikia žmogui padėti bei išpildyti svajonę“, – pasakojo lenktynininkas.

Nors A.Gelažninkas bendroje įskaitoje šiame greičio ruože klasifikuojamas 42-as, o vienišių klasėje 5-as, rezultatai dar gali keistis dėl to, kad buvo sustojęs padėti. Vienišių klasės lyderis Maurizio Gerini taip pat krito toje pačioje vietoje.