Devintajame Dakaro ralio etape – įspūdingas B. Vanago greitis: pateko tarp 10-ies geriausiųjų

Antradienį 2021 metų Dakaro ralyje 6 Lietuvos ekipažai pratęsė savo lenktynes 9-ajame etape. Šį kartą lenktynininkams teko įveikti 579 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarė 465 kilometrai.

Dakario ralio akimirkos.<br> M.Chytka nuotr.
 Dakario ralio akimirkos.<br>V.Pilkausko nuotr.
 Dakario ralio akimirkos.<br>ZigmasDakarteam/Arno Strumilos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2021-01-12 07:41, atnaujinta 2021-01-12 17:04

Pirmieji prie starto linijos stojo motociklininkai. „Vienišių“ klasės lyderio poziciją išlaikė Arūnas Gelažninkas. Jis greičio ruože sugaišo 6 val. 9 min. 42 sek. ir tarp „vienišių“ finišavo 3-as. Bendroje įskaitoje jis užėmė 32-ąją vietą. Nuo nugalėtojo A.Gelažninkas atsiliko 1 val. 20 min. 27 sek.

Po motociklų ir keturračių į trasą išlėkė visureigių vairuotojai. Viso greičio ruožo metu nuostabų tempą diktavęs Benedikto Vanago ir Felipe Palmeiro ekipažas pasiekė įspūdingą rezultatą – finišavo 10-oje pozicijoje.

B.Vanago ir F.Palmeiro ekipažas distanciją įveikė per 5 val. 10 min. 23 sek. ir nuo nugalėtojo atsiliko 19 min. 56 sek. B.Vanagas greičio ruože startavo iš 22-osios pozicijos. Pirmuose kilometruose jis laikėsi antrajame dešimtuke. Tačiau įpusėjus distanciją, B.Vanago ir F.Palmeiro duetas ėmė didinti tempą, kol galiausiai prasibrovė į pirmąją 10-uką.

Šiame etape nugalėjo bendrosios įskaitos lyderis Stephane'as Peterhanselis.

Kiti lietuvių ekipažai nemažą dali greičio ruožo važiavu kartu ir finišavo vienas šalia kito. Gintas Petrus ir Jose Marquesas (pralošimas lyderiu + 53 min. 13 sek.) finišavo 33-i, Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis (+ 55 min. 53 sek.) liko 35-i, Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas (+ 57 min.) užėmė 36-ąją vietą.

Ilgiausiai trasoje užtruko keturračiu važiuojantis Laisvydas Kancius. Jis greičio ruožą įveikė per 7 val. 55 min. 42 sek. ir užėmė 9-ąją vietą. Nuo nugalėtojo lietuvis atsiliko 1 val. 31 min. 1 sek.

B.Vanagas po 9 etapo bendrojo įskaitoje išlieka 12-as. E.Juškauskas rikiuojasi 27-as, A.Juknevičius – 29-as, o G.Petrus – 32-as.

A.Gelažninkas motociklų bendroje įskaitoje po 9 etapų užima 23-ąją vietą (pirmoji vieta „vienišių“ įskaitoje).

Keturračių kategorijoje L.Kancius rikiuojasi 9-as.

Nors Dakaro ralis pagal pirminį planą 2021 metais turėjo vykti jau net trijose valstybėse, pasaulinė koronaviruso pandemija pakoregavo planus ir antrus metus iš eilės jis vyksta tik Saudo Arabijoje.

Lrytas.lt primena, kad po variklio gedimo pirmuosiuose etapuose iš tolimesnės kovos pasitraukė Vaidoto Žalos ekipažas.

Lenktynės vyks sausio 3–15 dienomis.