2021 metų Dakaro ralyje B. Vanagas liko šalia 10-uko, A. Gelažninkas nugalėjo „vienišių“ klasėje

Penktadienį 6 Lietuvos ekipažai nuo 7 val. ryto pajudėjo 2021 metų Dakaro ralio finišo link. Dalyviams šį kartą teiko įveikti 455 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarė 225 kilometrų.

Dakaro ralio akimirkos.<br>V.Pilkausko nuotr.
 Dakaro ralio akimirkos.<br>Vytauto Pilkausko nuotr.
 Dakaro ralio akimirkos.<br>A.Strumilos nuotr.
 Dakaro ralio akimirkos.<br>ZigmasDakarteam/Arno Strumilos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-01-15 07:32, atnaujinta 2021-12-29 11:05

Pirmieji prie starto linijos stojo motociklininkai. Tvirtai „vienišių“ klasėje pirmavęs Arūnas Gelažninkas apgynė savo poziciją ir triumfavo šioje kategorijoje. Penktadienį jis distanciją įveikė per 2 val. 53 min 12 sek. ir nuo lyderio atisliko 36 min. 10 sek.

Visureigių kategorijoje prieš startą Benediktas Vanagas ir jo šturmanas Felipe Palmeiro dar turėjo vilčių pagerinti geriausią pasiekimą karjeroje ir pakilti bendroje įskaitoje į pirmąjį 10-uką. Deja, bet B.Vanagas neatlaikė konkurentų pasiūlyto tempo, 12-ajame etape finišavo antrajame dešimtuke ir nuo nugalėtojo atsiliko 19 min. ir 21 sek. Lietuvis bendroje įskaitoje liko 12-as.

12-jame etape Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio duetas finišo liniją kirto 23-i. Jie nuo lyderio atsiliko 21 min. 37 sek.

Po jų finišavo Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Jie užėmė 27-ąją vietą (+ 28 min. 27 sek.).

Paskutinis iš lietuvių finišą pasieką Gintas Petrus ir Jose Marquesas (+ 37 min. 45 sek.).

Debiutiniame Dakaro ralyje finišą pasiekė keturračiu važiavęs Laisvydas Kancius. Paskutiniame etape jis užėmė 8-ąją vietą ir nuo nugalėtojo atsiliko 21 min. 3 sek.

Bendroji įskaita

Bendroje įskaitoje B.Vanagas užėmė 12-ąją vietą, E.Juškauskas – 22-ąją, A.Juknevičius – 23-ąją, G.Petrus – 27-ąją.

Motociklų klasės bendroje įskaitoje A.Gelažninkas užėmė 21-ąją vietą. Tai geriausias jo pasiekimas karjeroje. Taip pat lietuvis laimėjo „vienišių“ grupėje.

Keturračių klasėje L.Kancius bendroje įskaitoje liko 7-oje vietoje.

2021 metais turėjo vykti jau net trijose valstybėse, pasaulinė koronaviruso pandemija pakoregavo planus ir antrus metus iš eilės jis vyksta tik Saudo Arabijoje.

Lrytas.lt primena, kad po variklio gedimo pirmuosiuose etapuose iš tolimesnės kovos pasitraukė Vaidoto Žalos ekipažas.

Lenktynės vyko sausio 3–15 dienomis.