Antrasis 2022-ųjų Dakaro greičio ruožas: L. Kancius finišavo tarp lyderių, B. Vanagas aplenkė V. Žalą A. Gelažninkas – pirmas savo klasėje, nustebino R. Baciuška

Jau nuo pirmųjų dienų 2022-ųjų Dakaro ralyje dalyvaujantys lenktynininkai susidūrė su nemalonumais, tačiau stipriausiose pasaulio lenktynėse ilsėtis nėra kada – dalyvių antradienį laukė ne ką mažiau sunkumų kupinas antrasis greičio ruožas.

V. Žalos nuotr.<br> V. Dranginio nuotr.
 B. Vanagas.<br> Andriaus Lauciaus nuotr.
L. Kancius.<br>L. Kanciaus komandos nuotr.
B.Vanagas.<br>B.Vanago komandos nuotr.
 V.Žala.<br> V.Žalos komandos nuotr.
A.Gelažninkas<br>A.Gelažninko komandos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
A.Gelažninkas po prologo dalinosi įspūdžiais.<br>A.Gelažninko komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jan 3, 2022, 7:00 AM, atnaujinta Jan 3, 2022, 8:28 PM

Sekmadienį 334 kilometrų ilgio įskaitinį greičio ruožą įveikę lenktynininkai pirmadienį turėjo pasitikti pirmąją maratono dalimi turėjusį tapti antrąjį greičio ruožą, tačiau dėl prapliupusio lietaus ir vandenyje „paskendusio“ maratoninio bivako buvo nuspręsta maratoną skaldyti į du atskirus greičio ruožus.

Pirmadienį sportininkai įveikė 585 kilometrų atstumą, iš kurio greičio ruožą sudarė 339 kilometrų atkarpa.

Pirmasis į trasą išvažiavo „Orion Dakar Team“ komandos motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris, preliminariais duomenimis, finišą pasiekė 29-oje vietoje. Lyderiui ispanui Joanui Barreda Bortui motociklininkas nusileido 36 min. 38 sek. Trasoje lietuvis užtruko 4 val. 7 min. 58 sek.

Bendroje įskaitoje A.Gelažninkas užima 22-ąją vietą. Tarp vienišių lietuvis be konkurencijos buvo pirmas.

Antrasis iš lietuvių pirmadienį finišą pasiekė keturračių klasėje važiuojantis Laisvydas Kancius. „Story Racing S.R.O“ komandos atstovas antrajame etape finišavo 4-oje vietoje, trasą įveikė per 4 val. 35 min. 59 sek. Lyderiui iš Argentinos Mariano Andujarui lietuvis nusileido 8 min. 08 sek.

Bendroje įskaitoje L.Kancius turėtų išlaikyti lyderio poziciją.

Automobilių klasėje pimradienį geriausiai sekėsi Benediktui Vanagui ir portugalui Filipe Palmeiro. „Toyota Gazoo Racing Baltics“ ekipažas užėmė 18-ąją vietą. Trasą įveikė per 3 val. 47 min. 23 sek. Lyderiui pralaimėjo 22 min. 23 sek.

Vaidotas Žala ir portugalas Paulo Fiuza preliminariai užėmė 21-ąją vietą. Trasą „Teltonika Racing“ ekipažas įveikė per 3 val. 52 min. 27 sek.

V.Žala lyderiui nusileido 27 min. 27 sek.

Iš 86-osios vietos antrąjį etapą pradėję Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis gerokai pagerino pozicijas ir finišavo 37-oje vietoje. Lyderiui jie pralaimėjo 49 min. 32 sek.

Automobilių klasėje antrąjį etapą laimėjo Sebastianas Loebas. Jis 338 km distanciją įveikė per 3 val. 25 min. Antras liko arabas Nasseras Al-Attiyah, vėlavęs 3 min. 28 sek. Trečias liko ispanas Carlosas Sainzas, kuris lyderiui nusileido 5 min. 52 sek.

Ilgiausiai trasoje užtruko Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas, kurie antrąjį etapą baigė būdami 71-oje vietoje. Lenktynininkai užstrigo 6 punkte, kur 2 val. bandė išvažiuoti iš kopos. Etapą jie įveikė per 7 val. 9 min. 15 sek. Lyderiui pralaimėjo daugiau nei 3 val.

Bendroje įskaitoje po dviejų etapų pirmauja N. Al-Attiyah. V. Žala užima 15-ąją vietą, B.Vanagas rikiuojasi 18-oje pozicijoje. A.Juknevičius užima 58-ąją vietą, o G.Petrus yra 54-oje vietoje.

Lengvųjų motobagių klasėje Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas pagerino savo pozicijas, kai antrąjį etapą baigė 4-oje pozicijoje. Lietuvis startavo iš 7-osios vietos. R.Baciuška trasą įveikė per 4 val. 15 min. 42 sek. Lyderiui pralaimėjo 3 min. 47 sek.

Bendroje įskaitoje lietuvis pakilo į 5-ąją vietą.

Toje pačioje klasėje dalyvaujantys Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas užėmė 30-ąją vietą. Lyderiui pora pralaimėjo 1 val. 13 min. 53 sek. Trasą jie įveikė per 5 val. 25 min. 48 sek.

Bendroje į skaitoje lietuviai lieka 27-oje pozicijoje.

Sunkvežimių klasėje Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas antrąjį etapą baigė 18-oje vietoje. Lyderiui jie pralaimėjo daugiau nei 48 min. Trasą įveikė per 4 val. 40 min. 36 sek.

Bendroje įskaitoje jie užima 14-ąją vietą.

Šiemet Dakare Lietuvai atstovauja net 10 lenktyninių ekipažų – motociklininkas Arūnas Gelažninkas, keturračio vairuotojas Laisvydas Kancius, automobilių klasėje šalies garbę gina Benediktas Vanagas ir portugalas Filipe Palmeiro, Vaidotas Žala ir portugalas Paulo Fiuza, Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis, Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas, prie lengvųjų motobagių starto linijos stovi Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas, Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, lengvųjų „klasikinių“ automobilių klasėje važiuoja Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas bei sunkvežimių klasėje savo Dakaro krikštą patiria Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas.