Penktasis Dakaro 2022 ralio etapas: V. Žala bendroje įskaitoje pakilo į 11 vietą, A. Gelažninkas išlaikė lyderio poziciją „vienišių“ klasėje R. Baciuška finišavo penktas, V. Valiukevičiaus pasirodymas nutrauktas

Tęsiasi 2022-ųjų Dakaro ralis, kuriame ketvirtadienį įvyko penktasis etapas Rijadas – Rijadas. Penktajame Dakaro ruože lenktynininkams reikėjo įveikti 563 km., iš kurių 348 km. sudarė greičio ruožas. Trasą sudaro dvi kilpos – viena startuos motociklai, o kita – automobiliai, o penktadienį jie pasikeis vietomis.

A. Juknevičius.<br> A. Juknevičiaus komandos nuotr.
 V. Žala.<br> V. Žalos komandos nuotr.
A.Gelažninkas.<br>A.Gelažninko komandos nuotr.
 P. Fiuza ir V. Žala.<br> V. Žalos komandos nuotr.
 Vaidotas Žala.<br> zumapress.com/Scanpic nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 6, 2022, 7:21 AM, atnaujinta Jan 6, 2022, 4:05 PM

Pirmasis iš lietuvių finišavo Arūnas Gelažninkas. Lietuvis distanciją įveikė per 3 val. 44 min. 16 sek. ir finišavo 33-ioje pozicijoje.

Bendroje įskaitoje „Orion Dakar team“ narys A.Gelažninkas užima 29-tą poziciją, tačiau „vienišių“ klasėje motociklininkas išlaiko pirmą vietą.

Vaidotas Žala su portugalu Paulo Fiuzos penktąjį etapą įveikė per 4 val. 8 min. 32 sek. ir nuo lyderio atsilikę 15 min. 4 sek., preliminariai 16-tą rezultatą. „Teltonika Racing“ bendroje įskaitoje pakilo į 11-tą vietą ir nuo 1-oje vietoje esančio Nassero Al-Attiyaho atsilieka 2 val. 8 min. 40 sek.

40-oje pozicijoje finišavo Gintas Petrus. „Petrus Kombucha Team“ ekipa distanciją įveikė per 4 val. 38 min. 24 sek. ir nuo lyderio atsiliko 44 min. 56 sek. Bendroje įskaitoje lietuvio ekipažas užima 44-tą vietą.

Prasčiau sekėsi „Kredos“ komandos lenktynininkui A.Juknevičiui. Lietuvis trasą įveikė per 4 val. 51 min. 28 sek. ir finišavo 44-oje vietoje. Bendroje įskaitoje A.Juknevičius rikiuojasi 55-tas.

Motobagių klasėje puikų pasirodymą surengė Rokas Baciuška. „South Racing Cam-AM“ ekipažas finišavo penktas, distanciją įveikęs per 4 val. 44 min. 33 sek. ir nuo lyderių atsilikęs 11 min. 21 sek.

Bendroje įskaitoje R.Baciuška taip pat užima penktą vietą. Nuo pirmaujančio Rodrigo Luppi de Oliveiros lietuvis atsilieka 45 min.

T. Jančys distanciją įveikė per 5 val. 7 min. 54 sek. ir finišavęs 16-toje vietoje nuo lyderio atsiliko 34 min. 42 sek.

Sunkvežimių klasėje Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas finišavo 11-toje pozicijoje. Lietuviai distanciją įveikė per 4 val. 32 min. 22 sek. ir nuo lyderių atsiliko 31 min. 20 sek.

Bendroje įskaitoje „ConnectPay Team“ ekipažas rikiuojasi 12-ti. Nuo dešimtuko lietuviai atsilieka 52 min. 14 sek.

Lenktynės anksčiau nei planuota baigėsi lengvųjų „klasikinių“ automobilių klasėje važiuojantiems Valdui Valiukevičiui ir Pauliui Kavaliauskui. Kaip praneša lenktynininkas, įveikus du tarpinius greičio ruožus, organizatoriai atšaukė trečiąjį dėl sraigtasparnį ištikusių problemų.

Lenktynės buvo nutrauktos taip pat ir motociklininkams.

Organizatoriai pateikė aprašą, kad šiandien lenktynininkų lauks 11 proc. smėlis, 71 proc. dirvožemis, 0 proc. asfalto, 0 proc. akmenų, 18 proc. kopų ir 0 proc. druskingo ruožo.

Automobiliai, sunkvežimiai, prototipai ir motobagiai turės pasiekti 8 tarpinius finišus (40 km – 81 km – 121 km – 159 km – 199 km – 252 km – 300 km – 341 km), kol galiausiai pasieks ir galutinį finišą – 495 km.

Motociklams ir keturračiams taip pat numatyti 8 tarpiniai finišai, tačiau skirsis jų atstumai (41 km – 81 km – 120 km – 157 km – 190 km – 221 km – 259 km – 311 km) bei finišas – 346 km.

Įvykius iš Saudo Arabijos sekite portale lrytas.lt!

2022-ųjų Dakare Lietuvos garbę gina 10 lenktyninių ekipažų – motociklininkas Arūnas Gelažninkas, keturračio vairuotojas Laisvydas Kancius (jau baigė lenktynes), automobilių klasėje šalies garbę gina Benediktas Vanagas ir portugalas Filipe Palmeiro (jau baigė lenktynes), Vaidotas Žala ir portugalas Paulo Fiuza, Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis, Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas, motobagių klasėje lekia Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas, Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, lengvųjų „klasikinių“ automobilių klasėje važiuoja Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas bei sunkvežimių klasėje savo Dakaro krikštą patiria Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas.