Skautas iš Italijos ieško kartingo talentų

Savaitgalį Šiauliuose, Bačiūnų kartodorome, vykusiame 5-ajame šių metų BMW Lietuvos kartingo čempionato ir „Siųsk pigiau“ kartingo taurės varžybose užfiksuotas naujas mūsų šalies kartingo rekordas – įvairios technikos klasėse prie starto linijos buvo galima pamatyti beveik 200 lenktynininkų. Kadangi šios lenktynėse buvo įtrauktos ir į Latvijos kartingo čempionato kalendorių, trasų gausa pasigirti negalintys „braliukai“ su malonumu atvyko į Šiaulius.

Savaitgalį Šiauliuose, Bačiūnų kartodorome, vykusiame 5 šių metų BMW Lietuvos kartingo čempionato ir „Siųsk pigiau“ kartingo taurės varžybose užfiksuotas naujas mūsų šalies kartingo rekordas.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 13, 2022, 1:46 PM

Bačiūnų kartodrome jie jaučiasi beveik kaip namie: čia jie varžėsi ir savo nacionalinėse klasėse, tačiau ypač daug dėmesio traukė tie finalai, kuriuose Lietuvos ir Latvijos sportininkai konkuruoja, vairuodami identišką techniką.

Tokiose lenktynėse galima buvo įžvelgti ir kovą ne tik asmeninių taškų: ir jaunesni, ir vyresni sportininkai suprato, kad tai ir savotiška kova už šalies garbę.

Lenktynes Bačiūnų kartodrome itin atidžiai stebėjo „Energy“ komandos vadovas Mickas Panigada. Jam Lietuvos vardas yra puikiai žinomas: kai prieš dešimtmetį savo ryškiausias karjeros pergales skynė Simas Juodviršis, lietuvis gynė būtent „Energy“ komandos garbę. Šios ekipos gretose kovėsi nemažai jaunų talentų iš Lietuvos: Kajus Šikšnelis, Rokas Baciuška, Simas Juodviršis ir kt.

2012 metais Simas tapo KZ2 klasės Europos čempionu, iškovojo „WSK Euro Series“ nugalėtojo vardą, o 2013-aisiais tapo „Rotax Max Grand Finals“ nugalėtoju.

Todėl M. Panigada bandė įžvelgti, kas iš Lietuvos (o galbūt ir Latvijos) talentų galėtų drąsiai pasibelsti į kartingo pasaulyje puikiai žinomos ir gerą vardą turinčios komandos duris. Būtent šis jungtinis dviejų šalių čempionatų etapas ir atkreipė Italijos specialisto dėmesį. Kartu atvyko ir perspektyviausias Latvijos kartingo lenktynininkas Tomas Stolcermanis, kuriam prognozuojama net ateitis „Formulės-1“ komandoje.

„Labai gerai pažįstu lietuvišką kartingo mokyklą, pas mane komandoje yra lenktyniavę per dešimt įvairaus amžiaus Lietuvos kartingo sportininkų ir daugelis jų yra tikrai stiprūs sportininkai. Dėl to atvykau pažiūrėti kaip vystosi šis sportas ir galbūt pastebėsiu dar vieną ar kelis jaunus perspektyvius sportininkus,“ – sakė M. Panigada.

„Energy“ komandos vadovas į Šiaulius atvyko ne vienas: savotišką meistriškumo testą Bačiūnų kartodrome turėjo išlaikyti ir „Rotax 125 Micro Max“ klasės lenktynėse startavęs italas Niccolo Perico: jaunasis svečias finale liko ketvirtas, praleidęs į priekį tris Lietuvos atstovus, o Latvijos čempionato finale lipo ant podiumo – užėmė trečią vietą.

Tai buvo priešpaskutinės oficialios sezono varžybos: spalio pradžioje Anykščiuose vyksiančiame paskutiniame etape bus sudėlioti visi taškai sezono turnyrinėse lentelėse, tad etapas Bačiūnų trasoje daugeliui buvo viena paskutinių galimybių arba pasitempti vejantis lyderius, arba įtvirtinti turimas pozicijas.

Lietuvos čempionato „Mini“ klasėje trys sportininkai kovoja dėl kiekvieno metro. Ir šį kartą finale po 16 ratų atkaklios kovos prizininkų trijulė „tilpo“ vos į 0,8 sek.: nugalėjo Nojus Stasionis, akimirka aplenkęs Ainį Vibriantį ir Vanesą Šilkūnaitę.

„OK Junior“ klasėje visi finalo dalyviai po 16 ratų finišavo darnia grupe: nugalėtoju tapusį Dovydą Gudelevičių nuo paskutinę vietą užėmusio varžovo skyrė mažiau nei 5 sekundės.

Antras šį sykį liko Markas Šilkūnas, trečia vieta atiteko Linui Volungevičiui. Savotiško garbės pakylos užkeikimo vis nepavyksta įveikti Simui Baciuškai: net trijuose etapuose iš eilės šis tauragiškis buvo ketvirtas. Šį kartą jam nepasisekė labiau – užėmė vos septintą vietą. Tai buvo turbūt azartiškiausios lenktynės – vien tik per finalo važiavimą buvo atlikta per šimtą lenkimų!

OK klasės nugalėtoju tapo Jokūbas Bagdonavičius, MICRO klasėje triumfavo Kristupas Stasionis.

Kaip visada itin laukiami galingiausios – KZ2 klasės finalai: juose startuojama iš vietos, o daugiau nei 20 sportininkų kovoja dėl kiekvienos pozicijos. Netikėtos intrigos sezono finiše įnešė Evaldo Dzialtuvo pasirodymas: prieš 2 metus tapęs šios klasės čempionu jis buvo pasitraukęs iš lenktynių, tačiau startas Šiauliuose įrodė, kad meistriškumas ir patirtis niekur nedingo. Evaldas buvo greitas ir finale finišavo ketvirtas: greičiau už jį važiavo nugalėtoju tapęs Kajus Šikšnelis, Vilius Reškevičius ir Džiugas Budrys.

„KZ2 Masters“ grupėje konkurentus toli už nugaros paliko Vytautas Adomaitis, tačiau kova dėl kitų vietų ant garbės pakylos vyko iki pat finišo: antras šį kartą finišavo Robertas Saveikis, trečioji vieta atiteko latviui Erikui Gasparovičiui.

Net 30 lenktynininkų išmėgino jėgas „Rotax 125 Micro Max“ klasėje. Žiūrėti į tokį gausų būrį sportininkų buvo ypač smagu. O ir kova buvo labai atkakli. 13 ratų distancijoje greičiausias buvo Majus Mazinas: jis beveik 4 sekundėmis aplenkė Ainį Vibriantį, o nuo pastarojo tik 0,6 sek. atsiliko Jokūbas Vaškelis. Jau minėtas italas N. Perico finišavo po šios trijulės, bet aplenkė visus finale važiavusius latvius.

„Rotax Mini“ įskaitoje dėl vietos ant garbės pakylos kovojo 13 lenktynininkų, tačiau mūsų šalies atstovams nepavyko ant jos užkopti: nugalėtoju tapo latvis Tomas Strele.

Kad kaimynai irgi turi neblogai išlaikytos technikos, įrodė Denisas Kiselnikovas. Latvis laimėjo šiemet itin daug dėmesio sulaukiančios „Retro Minsk“ klasės lenktynes: jis aplenkė mūsų šalies lyderius Kęstutį Jankauską ir Saulių Antanaitį. „Retro ČŽ“ klasėje pirmavo Vladas Germanavičius, po kurio finišavo Gintaras Marcinkus ir Aloyzas Čekavičius.

Principinė Lietuvos ir Latvijos lenktynininkų kova vyko ir DD2 klasės finale. Nors latvių tarp sportininkų buvo dauguma, svečiai neprilygo nugalėtoju tapusiam lietuviui Maksimui Golubovui. Kitas vietas ant garbės pakylos užėmė Latvijos atstovai.

„DD2 Masters“ klasėje garbės pakyla irgi buvo tarptautinė: nugalėjo Andrius Austinskas, antrą vietą užėmė latvis Rudis Klavinis, trečias liko Mykolas Mazinas.

16 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos konkuravo „Rotax Junior“ finale: nugalėtoju tapo Tomas Rudokas, jam 0,892 sek. pralaimėjo Emilis Grafke, o trečią vietą užėmė latvis Karlis Kirikovas.

„Briggs Junior“ klasės finale kova vyko tarp Khalilo Sodah ir Kajaus Juodžio. Šį sykį Khalilas 0,956 sek. aplenkė varžovą ir tapo nugalėtoju, o trečią vietą užėmė Aironas Dapkevičius.

„Briggs Master“ grupėje greičiu visus varžovus pranoko Vaidotas Mitkus, kurio pergalė nekėlė abejonių. Antras šį sykį liko Mantas Samulionis, trečias – Rokas Žlabys.

„Briggs Senior“ akivaizdžia persvara laimėjo Jokūbas Mitkus, užtat kova dėl kitų vietų ant garbės pakylos vyko iki paskutinių metrų: Vaidas Mičiūda sugebėjo 0,279 sek. pralenkti Arą Kvedarą.

Paskutinės šių metų BMW Lietuvos kartingo čempionato varžybos Anykščių kartodrome vyks spalio 8 dieną.