Singapūro „Formulės 1“ kvalifikacijoje devintąją „Pole“ poziciją iškovojo Ch. Leclercas

Singapūre šeštadienį praūžė 17-oji „Formulės 1“ kvalifikacija. Dramatiškoje kovoje greičiausias buvo „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas.

Ch.Leclercas.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Oct 1, 2022, 5:18 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:05 AM

Pirmąsias dvi dalis pilotams teko važiuoti su tarpinėmis, lietui skirtomis padangomis, kadangi prieš kvalifikaciją virš trasos siautė audra.

Netikėtai antroje kvalifikacijos dalyje iškrito „Mercedes“ lenktynininkas Geroge’as Russellas. Britas nuo 10-oje vietoje važiavusio Kevino Magnusseno atsiliko 6 tūkstantosiomis sekundės dalimis.

Finalinėje dalyje galiausiai trasa išdžiūvo ir lenktynininkai galėjo varžytis su minkščiausiomis bei greičiausiomis padangomis.

Greičiausiai ratą per 1 min. 49.412 sek. įveikė „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas. Monegaskas šį sezoną laimėjo jau 9-ąją kvalifikaciją.

Nuo Ch.Leclerco tik 0.022 sek. atsiliko „Red Bull“ pilotas Sergio Perezas, o „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas nuo lyderio atsiliko tik 0.054 sek.

Paskutinį ratą nuostabiai važiavo kitas „Red Bull“ pilotas ir čempionato lyderis Maxas Verstappenas. Atrodė, kad pasaulio čempionas jau laimės kvalifikaciją, tačiau paskutiniu momentu komanda nyderlandui liepė nebaigti rato ir važiuoti į boksus.