„Dakaro 2023“ aštuntajame etape R. Baciuška apgynė pirmąją vietą, L. Kancius – ketvirtas, V. Žala – dešimtuke

45-ajame Dakaro ralyje Saudo Arabijoje sekmadienį vyko aštuntojo etapo varžybos, po kurių lenktynininkai pagaliau turės laisvą dieną pirmadienį. Visoms automobilių klasėms tai buvo antroji maratono greičio ruožo dalis, o po šeštadienio jie turėjo tik dvi valandas tvarkyti technikai.

R.Baciuška išliko lyderis bagių įskaitoje.<br>M.Chytkos nuotr.
 Vaidotas Žala.<br>V.Dranginio nuotr.
L.Kancius trasoje.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
 Rokas Baciuška<br>Komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 8, 2023, 7:58 AM, atnaujinta Jan 8, 2023, 5:45 PM

Motociklai ir keturračiai šeštadienį nestartavo, tad į kovą sekmadienį stojo pailsėję.

Aštuntajame etape iš Duvadimio į Rijadą greičio ruožas sudarė 346 km, o likusius 476 km dalyviai įveikia nelenktyniaudami. Šiame greičio ruože yra 38 proc. smėlio, 48 proc. dirvožemio, 2 proc. akmenų ir 12 proc. kopų.

Aštuntajame greičio ruože pirmasis iš lietuvių finišą pasiekė Vaidotas Žala, kuris startavo antras pagal 7-ojo etapo rikiuotę.

Automobilių rikiuotėje jis finišavo penktas, tačiau nebuvo toks greitas kaip šeštadienį ir etapo įskaitoje užėmė 10-ąją vietą. Nugalėtojui ispanui Carlosui Sainzui jis pralaimėjo 19 min. 44 sek. Vėliau ispanui buvo skirta 5 min. bauda, tad etapo nugalėtojo laureato atiteko antram buvusiam prancūzui Sebastienui Loebui.

Keturračių įskaitoje L.Kancius finišą pasiekė ketvirtu rezultatu, nors etapo pradžioje kurį laiką buvo lyderis. Jis pralaimėjo etapo nugalėtojui M.Andujarui 14 min. 14 sek.

Didžiausia lietuvių intriga buvo, ar Rokui Baciuškai pavyks išsaugoti lyderio poziciją bagių T4 klasėje. Pavyko!

R.Baciuška etape užėmė 12-ąją vietą, nugalėtojui argentiniečiui J.Gonzalezui Ferioli pralaimėjęs 8 min. 27 sek. Tačiau tai nesutrukdė lietuviui išlikti lyderiu bendrojoje įskaitoje.

R.Baciuška bendrojoje įskaitoje 4 min. 34 sek. lenkia lenką Mareką Goczalą ir 5 min. 48 sek. kitą lenką Eryką Goczalą.

Visi kiti varžovai atsilieka daugiau nei 2 valandomis.

Gintas Petrus pasiekė finišą ir etape automobilių įskaitoje užėmė 30-ąją vietą. Jis nuo etapo laimėtojo S.Loebo atsiliko 46 min. 22 sek.

Tomas Jančys bagių įskaitoje etape užėmė 19-ąją vietą, nuo nugalėjo atsilikęs 31 min. 24 sek.

Vaidoto Paškevičiaus ekipažas sunkvežimių įskaitoje etape užėmė 12-ąją vietą, nuo nugalėtojų atsilikęs 53 min. 30 sek.

Lietuvių starto laikas

8.05 val. Laisvydas Kancius („Story Racing“) – 9-oji vieta, nuo lyderio atsilieka 18 val. 16 min. 57 sek.

8.43 val. Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Teltonika Racing“) – 51 vieta, +67:51:29

9.46 val. Rokas Baciuška ir Oriolis Vidalis („Red Bull Can-Am Factory team“) – 1 vieta

10.16 val. Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha team“) – 52 vieta, +68:28:26

10.28 val. Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“) – 25 vieta, +69:44:53

10.29 val. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“) – 22 vieta, +06:08:21