„Dakaras 2023“: tikras lietuvių šou – L. Kancius buvo greičiausias, o V. Žala ir R. Baciuška finišavo antri Sunkvežimių ekipažas – penketuke

2023-ųjų Dakaro ralio maratonas persirito per pusiaują. Antradienį lenktynininkai pasitinko devintąjį greičio ruožą, kuriame savo žygį tikslo link tęsė šeši Lietuvos garbę ginantys ekipažai.

R.Baciuška.<br>M.Chytka nuotr.
L.Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
V.Žala<br>Vytauto Dranginio nuotr.
L.Kancius.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
V.Žala.<br>V.Dranginio nuotr.
L.Kancius.<br>iGo2Dakar nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 10, 2023, 7:19 AM, atnaujinta Jan 10, 2023, 3:09 PM

Devintajame greičio ruože iš viso reikėjo įveikti 686 kilometrus, o iš jų 358 buvo įskaitiniai kilometrai.

Sėkmingiausiai šiame etape tarp lietuvių pasirodė keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius („Story Racing“). Jis antradienį neturėjo sau lygių ir finišavęs pirmoje pozicijoje trasą įveikė per 4 val. 20 min. 14 sek.

Automobilių įskaitoje tarp lietuvių devintajame greičio ruože finišą pirmieji pasiekė Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Teltonika Racing“).

Iš 10 vietos startavęs ekipažas atskriejo su antru geriausiu laiku ir etapą laimėjusiam Sebastienui Loebui nusileido vos 3 min. 7 sek.

38-oje pozicijoje į finišą atvyko Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha team“). Ekipažas nugalėtojui nusileido 1 val. 11 min. 24 sek.

Motobagių klasėje Rokas Baciuška ir Oriol Vidal („Red BUll Can-Am Factory team“) antradienį taip pat pasirodė sėkmingai. Iš 12 vietos startavęs ekipažas finišavo antroje pozicijoje, lyderiui E.Goczalui nusileido 46 sek.

R.Baciuška išsaugojo pirmąją poziciją bendroje įskaitoje. Lietuvis po devynių etapų turi 5 min. 2 sek. pranašumą.

Tuo metu Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“) motobagių įskaitoje antradienį finišavo 21-oje pozicijoje, lyderiui pralaimėjo 35 min. 27 sek.

Į stipriausiųjų penketuką devintajame greičio ruože pateko Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“). Sunkvežimių ekipažas finišavo penktoje pozicijoje ir etapą laimėjusiam J.Van Kasterenui nusileido 11 min. 17 sek.

Antradienį greičiausias motociklų klasėje buvo Luciano Benavidesas. Jis greičio ruožą įveikė per 3 val. 18 min. 44 sek.

Kviečiame sekti devintąjį Dakaro greičio ruožą kartu su lrytas.lt portalu!

Devintajame greičio ruože didžiąją dalį trasos sudarė gruntas bei akmenys.