„Dakaras 2023“: R. Baciuška finišavo antras, etapą įveikė ir problemas susitvarkęs L. Kancius R. Baciuška nuo lyderio atsiliko vos 13 sek., toliau pirmauja bendroje įskaitoje

Dakaro ralyje – dvyliktasis sunkiausių pasaulio lenktynių greičio ruožas. Penktadienį penkių Lietuvos ekipažų laukė antroji kopomis apipinto maratono (kurio metu negalėjo padėti mechanikai) dalis.

R.Baciuška.<br>R.Baciuškos komandos nuotr.
L.Kancius.<br>L. Kančiaus feisbuko nuotr.
L.Kancius.<br>Prane
R.Baciu<br>M.Chytka nuotr.
L.Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 13, 2023, 7:03 AM, atnaujinta Jan 13, 2023, 2:42 PM

Šiame greičio ruože lenktynininkai turėjo įveikti 185 km ilgio greičio ruožą. Dar 190 km buvo skirti pravažiavimui.

Pasak Dakaro ralio organizatorių, dvyliktąjį greičio ruožą sudarė 5 proc. grunto, 6 proc. smėlio, 39 proc. kopų ir 50 proc. išdžiūvusių vagų.

Permainingomis nuotaikomis 12-ajame greičio ruože važiavo keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius („Story Racing“). Sėkmingai greičio ruožą pradėjęs lenktynininkas vėliau susidūrė su problemomis ir trasoje stovėjo beveik valandą.

L.Kancius finišavo devintoje pozicijoje ir nuo etapą laimėjusio M.Medeiroso atsiliko 1 val. 24 min.

Bendroje įskaitoje L.Kancius rikiuojasi aštuntas.

Sėkmingas greičio ruožas penktadienį buvo motobagių įskaitos lyderių Roko Baciuškos ir Oriol Vidal („Red Bull Can-Am Factory team“) ekipažui. Iš pirmos vietos startavę vaikinai finišavo antroje pozicijoje ir nuo lyderio Michalo Goczalo atsiliko vos 13 sek.

R.Baciuška vis dar išliko bendros motobagių įskaitos viršūnėje.

Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“) motobagių įskaitoje finišavo 22-oje pozicijoje. Ekipažas lyderiui pralaimėjo 19 min. 42 sek.

Bendroje įskaitoje ekipažas rikiuojasi 19-oje vietoje.

Tuo metu automobilių įskaitoje Lietuvos garbę tebegina vos vienas ekipažas. Penktadienį Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha team“) finišavo 43-ioje vietoje ir etapą laimėjusiam S.Loebui nusileido 2 val. 23 min.

Sunkvežimių įskaitoje Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“) finišą pasiekė 10-oje vietoje. Lyderiams ekipažas nusileido 2 val. 18 min.

Penktadienį motociklų įskaitoje greičiausias buvo Jose Ignacio Cornejo Florimo. Jis greičio ruožą įveikė per 1 val. 57 min. 27 sek. Po dvylikos greičio ruožų bendroje motociklų įskaitoje pirmauja Toby Price'as.

Kviečiame sekti dvyliktąjį greičio ruožą kartu su lrytas.lt portalu!

V. Žala pasitraukė iš ralio

Nuo pat „Dakaras 2023“ ralio pradžios su sunkumais susidūręs Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuzos ekipažas traukiasi iš sunkiausių pasaulio lenktynių po vienuolikos varžybų etapų.

Ketvirtadienį su greičio dėžės problemomis susidūręs V.Žala per naktį nesulaukė papildomos pagalbos ir panešė, kad traukiasi iš Dakaro ralio.

„Mūsų Dakaras 2023 baigėsi. Sunkvežimis su atsargine greičių dėže strigo kopose.

Du kartus finišavom antri, visi finišai – dešimtuke. Gerai bent tiek, kad parako dar turime“, – penktadienį feisbuke rašė V.Žala.

Kiek anksčiau iš Dakaro ralio dėl sveikatos problemų pasitraukė ir B.Vanago ekipažas.