„Dakaras 2023“: R. Baciuška nusileido tiesioginiam varžovui, bet paskutinį etapą pradės būdamas įskaitos lyderiu

Iki „Dakaras 2023“ pabaigos liko tik paskutinis žingsnis. Šeštadienį penki Lietuvos ekipažai pasitiko priešpaskutinį, 13-ąjį, greičio ruožą. Kovą su sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis jau kiek anksčiau užbaigė Vaidoto Žalos ir Benedikto Vanago ekipažai.

R.Baciuška.<br>R.Baciuškos komandos nuotr.
L.Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
R.Baciuška.<br>M.Chytka nuotr.
L.Kancius.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
R.Baciuška.<br>MCH nuotr.
L.Kancius.<br>iGo2Dakar nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 14, 2023, 7:02 AM, atnaujinta Jan 14, 2023, 1:30 PM

Šeštadienį lenktynininkams reikėjo įveikti 669 km atstumą, o greičio ruožą iš jo sudarė vos 154 km.

Pasak organizatorių, dalyvių 13-ajame etape laukė 84 proc. kopų, 10 proc. grunto, 4 proc išdžiūvusių vagų ir 2 proc. smėlio.

Pirmasis iš lietuvių greičio ruože finišavo keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius. Lenktynininkas užėmė šeštąją vietą ir nuo etapą laimėjusio M.Medeiroso atsiliko 8 min. 42 sek.

L.Kancius bendroje įskaitoje išliko septintas.

Likus vos vienam etapui iki „Dakaras 2023“ pabaigos motobagių įskaitoje išlieka maksimali intriga. Bendroje įskaitoje pirmaujantys Rokas Baciuška ir jo šturmanas Oriol Vidal šeštadienį nusileido savo tiesioginiam konkurentui Erykui Goczalui, kuris laimėjo 13-ąjį greičio ruožą.

Lietuviškasis ekipažas nuo lenko atsiliko 4 min. 19 sek. Tai reiškia, kad bendroje įskaitoje vis dar pirmaujantis R.Baciuška prieš E.Goczalą paskutiniame etape turės kiek daugiau nei 3 min. pranašumą.

Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas šeštadienį finišavo 25-oje pozicijoje ir nuo lyderių atsiliko 34 min. 48 sek.

Bendroje įskaitoje ekipažas rikiuojasi 18-oje vietoje.

Automobilių įskaitoje Gintas Petrus ir Jose Marquesas finišavo 33-oje pozicijoje. Ekipažas etapą laimėjusiam S.Loebui pralaimėjo 49 min. 13 sek.

Bendroje įskaitoje ekipažas rikiuojasi 45-as.

Sunkvežimių įskaitoje Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas finišavo 12-oje vietoje ir lyderiams nusileido 44 min. 41 sek.

Bendroje įskaitoje ekipažas užima 14-ąją vietą.

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo L.Benavidesas. Jis greičio ruožą įveikė per 2 val. 22 min. 24 sek. Bendroje įskaitoje pirmauja amerikietis T.Price'as.