„Dakaras 2023“: V. Paškevičius ir L. Kancius laimėjo paskutinį greičio ruožą, R. Baciuška bendroje įskaitoje liko antras Lenktynes užbaigė visi penki Lietuvos ekipažai

45-osios Dakaro ralio lenktynės pasiekė finišo tiesiąją. Sekmadienį penki Lietuvos ekipažai pasitiko paskutinįjį, 14-ąjį, greičio ruožą, kuriame siekė sėkmingai užbaigti savo kovą su sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis.

Vaidotas Paškevičius.<br>Martin Macik Team nuotr.
R.Baciuška.<br>R.Baciuškos komandos nuotr.
L.Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 15, 2023, 7:00 AM, atnaujinta Jan 15, 2023, 12:36 PM

Keturioliktajame etape lenktynininkai turėjo įveikti 414 km atstumą, o iš jo 136 sudarė įskaitinis greičio ruožas.

Pasak „Dakaras 2023“ organizatorių, paskutinį greičio ruožą sudarė 64 proc. smėlio, 34 proc. grunto ir 2 proc. išdžiūvusių vagų.

Deja, bet paskutinysis „Dakaras 2023“ greičio ruožas nesėkmingai susiklostė Rokui Baciuškai ir jo šturmanui Oriolui Vidalui. Bendroje įskaitoje pirmavęs lietuvis ilgą laiką buvo priekyje ir paskutiniame etape, tačiau prieš pat finišą susidūrė su problemomis ir prarado auksiniu buvusį laiką.

23-ejų tauragiškį bendroje įskaitoje aplenkė ir nugalėtoju tapo tuo pasinaudojęs lenkas Erykas Goczalas.

Į finišą R.Baciuška atvyko lyderiui pralaimėjęs 24 min. Tai lietuvį nustūmė į antrąją vietą bendroje įskaitoje. Virš lietuvio išsirikiavo E. ir M. Goczalai, tačiau M.Goczalas buvo nubaustas bauda, dėl to R.Baciuška jį aplenkė bendroje įskaitoje.

Jaunasis lietuvis pagerino praėjusių metų Dakaro ralio pasiekimą. Jame R.Baciuška bendroje įskaitoje liko trečioje pozicijoje.

Kitas motobagių įskaitos ekipažas (Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas) paskutiniame etape finišavo 24-oje pozicijoje. Bendroje įskaitoje vaikinai užėmė 19-ąją vietą.

Anksčiausiai iš visų lietuvių 14-ajame greičio ruože finišavo keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius. Lietuvis paskutinį etapą įveikė pirmoje pozicijoje. Trasoje jis sugaišo 1 val. 36 min. 16 sek.

Sunkiausias pasaulio lenktynes įveikęs L.Kancius bendroje įskaitoje užėmė septintąją vietą. Keturračių įskaitos čempionu tapo A.Giroud.

Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas sunkvežimių įskaitoje „Dakaras 2023“ paskutinįjį etapą užbaigė taip pat būdami pirmoje greičio ruožo vietoje! Ekipažas trasą įveikė per 1 val. 18 min. 34 sek.

Bendroje įskaitoje sunkvežimių ekipažas liko 17-oje vietoje. Įskaitoje triufavo J. Van Kasterenas.

Automobilių įskaitoje Gintas Petrus ir Jose Marquesas paskutinį etapą įveikė 29-oje pozicijoje. Nuo lyderių ekipažas atsiliko 16 min.

Automobilių įskaitoje penktąjį kartą savo karjeroje čempionu tapo Nasseras Al-Attiyah, o G.Petraus ekipažas užėmė 44-ąją vietą.

Bendroje motociklų įskaitoje pergalę šventė Kevinas Benavidesas, kuris paskutiniame etape dramatiškai aplenkė Toby Price'ą. Lenktynininkus skyrė vos mažiau nei minutė.

Primename, kad iš „Dakaras 2023“ anksčiau pasitraukė Benediktas Vanagas ir Kuldar Sikk bei Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza.