Į Lietuvą pirkti automobilių atvykę kazachai, patys susimoka baudas

Į Kauną naudotų automobilių pirkti atvykę prekeiviai iš buvusių sovietinių respublikų, dažnai Lietuvoje užsibūna keliomis dienomis ilgiau, negu yra leidžiama. Stengdamiesi laikytis Lietuvoje galiojančios tvarkos, tokie pažeidėjai dažnai patys kreipiasi į pasieniečius ir į šalies biudžetą moka jų paskirtas baudas.

Ilgiau, nei galioja viza mūsų šalyje, dažniausiai užsibūna kazachai ir kirgizai.<br>A. Barzdžius Asociatyvi nuotr.
Ilgiau, nei galioja viza mūsų šalyje, dažniausiai užsibūna kazachai ir kirgizai.<br>A. Barzdžius Asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

vezejugidas.lt

Jul 13, 2012, 8:26 AM, atnaujinta Mar 18, 2018, 5:03 AM

Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardos pasieniečius kreipėsi keturi užsieniečiai, kurie prisipažino šalyje esantys ilgiau, negu yra leidžiama.

Trys Kirgizijos piliečiai bei kazachas, Lietuvoje besiverčiantys naudotų automobilių pirkimu, nesiginčydami sumokėjo už šiuos pažeidimus pasieniečių paskirtas baudas. Užsieniečiai taip pat įpareigoti išvykti iš Lietuvos.

Didžiausia – 625 litų bauda skirta 30 metų kirgizui. Vyras turėjo iki liepos 7 dienos galiojusią Šengeno vizą, tačiau laiku neišvyko iš Lietuvos. Tokį pažeidimą šis užsienietis šiemet padarė antrą kartą, todėl jam ir piniginę teko paploninti labiau.

33 ir 38 metų jo tautiečiai šalyje taip pat užsibuvo ilgiau, negu nurodyta jų turėtose Šengeno vizose. Tokį administracinį teisės pažeidimą šie kirgizai padarė pirmą kartą, tad jiems skirtos mažesnės baudos – po 125 litus.

Visiems keturiems užsieniečiams, pasieniečiai surašė įpareigojimus per nustatytą laiką išvykti iš Lietuvos.

Vien tik Kauno oro uosto užkardos pasieniečiai pernai užfiksavo 171 atvejį, kai buvo išaiškinti per ilgai Lietuvoje užsibuvę automobilių prekeiviai iš buvusių sovietinių respublikų – Kazachstano, Kirgizstano bei Tadžikistano.

Kai kurie jų, VSAT pareigūnams įkliuvo nelegalios migracijos kontrolei skirtų reidų metu. Tačiau sparčiai daugėjo atvejų, kuomet tokie, Lietuvoje galiojančios tvarkos laikytis panorę prekeiviai patys skambino ir atvykdavo pas pasieniečius, gailėjosi dėl padarytų pažeidimų ir nesiginčydami mokėjo baudas.

Šiemet Kaune VSAT pareigūnai jau surašė 114 administracinių teisės pažeidimų protokolų, o buvimo šalyje tvarką pažeidę užsieniečiai šalies biudžetą papildė beveik 20 tūkst. litų.

Neabejojama, kad korektiškai elgtis užsieniečius skatina ir jų verslo reikalai. Tokie prekeiviai yra suinteresuoti įsigyti kuo daugiau automobilių, kurie iš Lietuvos yra išvežami automobilvežiais arba gabenami geležinkeliu.

Dažnas naudotų transporto priemonių pirkėjas iš užsienio nespėja per jo vizoje leistiną Šengeno erdvėje išbūti laiką įsigyti norimo mašinų kiekio ir lieka Lietuvoje. Vidutiniškai, tokie automobilių pirkliai Lietuvoje išbūna 3-5 dienas ilgiau, nei leidžia jų turimos vizos.

Daugelis mašinų prekeivių nesiginčydami prisipažįsta dėl padarytų pažeidimų.

Pagal Lietuvoje galiojančią tvarką, tokiems atgailaujantiesiems už pirmąsyk per metus padarytą pažeidimą, VSAT pareigūnai dažnai skiria pusę Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytos minimalios baudos, t. y. 125 Lt.

Pasitaiko nemažai atvejų, kai vieną kartą už tai jau bausti užsieniečiai vėl atvyksta į Lietuvą verslo reikalais, nespėja įsigyti automobilių, ir vėl neteisėtai lieka šalyje. Tokie prekeiviai vis tiek kreipiasi į pasieniečius puikiai žinodami, kad antrą kartą bus baudžiami kur kas griežčiau.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.