„Regitra“ padės greičiau ištirti nusikaltimus (papildyta)

Valstybės įmonė „Regitra“ jau 2013 m. pradžioje Europos Sąjungos (ES) valstybių teisėsaugos institucijoms pradės automatiniu būdu teikti Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro duomenis ir užtikrins analogiškų duomenų iš užsienio perdavimą Lietuvos institucijoms.

ES valstybėms bus teikiami ne tik transporto priemonių techniniai, bet ir su jomis susiję asmenų (valdytojų ir savininkų) duomenys.<br>M. Griniaus asociatyvi nuotr.
ES valstybėms bus teikiami ne tik transporto priemonių techniniai, bet ir su jomis susiję asmenų (valdytojų ir savininkų) duomenys.<br>M. Griniaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2012-12-13 11:16, atnaujinta 2018-03-14 16:11

Taip bus sudaromos sąlygos daug greičiau ištirti tarpvalstybinius nusikaltimus ir užkirsti jiems kelią.

Įmonės pateikta informacija atvers naujas operatyvių tyrimų galimybes. ES valstybėms bus teikiami ne tik transporto priemonių techniniai, bet ir su jomis susiję asmenų (valdytojų ir savininkų) duomenys. „Regitra“ kartu su VĮ „Infostruktūra“ užtikrins saugų ir stabilų apsikeitimą duomenimis 24 valandas per parą.

Apsikeitimo duomenimis tikslas - nusikalstamų veikų prevencija ir tyrimai, o taip pat nusikaltimų, priklausančių paiešką atliekančios valstybės narės teismų ar prokurorų tarnybos jurisdikcijai, tyrimai. Taip pat bus teikiami duomenys teisėsaugos institucijoms, siekiančioms palaikyti viešąjį saugumą.

Lietuvos piliečius bene labiausiai dominantis klausimas - ar bus teikiama informacija apie kelių eismo taisyklių pažeidėjus bei fotoradarais kitose šalyse užfiskuotus greičio pažeidimo atvejus.

"Regitros" viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė patikslino, kad bus teikiami duomenys, susiję su sunkiais nusikaltimais ir terorizmu.

"Tačiau duomenys, susiję su kelių eismo saugumo taisyklių pažeidėjais dar nebus teikiami  - tai reglamentuojanti ES direktyva turėtų įsigalioti tik 2013 metų pabaigoje", - portalui lrytas.lt sakė ji.

ES Taryba sprendimą dėl automatinio keitimosi transporto priemonių registracijos duomenimis su Lietuva priėmė 2012 m. lapkričio 13 d. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai ES ekspertai patikrino ir įvertino Lietuvos institucijų, taip pat ir „Regitros“ techninį bei organizacinį pasirengimą keistis duomenimis.

Gavusi ekspertų ataskaitą, ES Taryba konstatavo, kad Lietuva yra įgyvendinusi būtinas duomenų apsaugos nuostatas ir turi teisę gauti bei teikti duomenis apie transporto priemones, jų valdytojus ir savininkus.

Duomenų apsikeitimui „Regitra“ naudos tarptautinę Europos transporto priemonių ir vairuotojo pažymėjimų informacine sistemą (EUCARIS).

Teisę naudotis šia sistema transporto priemonių valdytojų duomenų keitimosi tikslui Europos Taryba yra suteikusi Belgijai, Nyderlandams, Vokietijai, Liuksemburgui, Ispanijai, Prancūzijai, Austrijai, Suomijai, Slovėnijai, Rumunijai, Lenkijai, Švedijai ir Lietuvai.

Didėjant gyventojų migracijai, ES valstybėse taip pat daugėja iš užsienio atvykusių asmenų padarytų pažeidimų, kelių transporto priemonės dažnai naudojamos nusikalstamiems tikslams.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.