Ką privalu prisiminti vairuotojams lapkričio pradžioje?

Artėjant tamsiam metų laikui ir keičiantis oro sąlygoms, Lietuvos kelių policija priminė vairuotojams pagrindinius kelių eismo taisyklių punktus ir pabrėžė, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį keliuose.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2013-10-31 08:41, atnaujinta 2018-02-20 17:18

Kaip ir kasmet, prasidėjus žiemos sezonui keičiasi leistinas greitis, reikalavimai padangoms, be to, anksčiau temstant labai svarbu atkreipti dėmesį į atšvaitų naudojimą.

Nuo lapkričio 1 iki kovo 31 dienos lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, o greitkeliuose - ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu.

Nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis.

Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 iki balandžio 10 dienos. Naudojant tokias padangas būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.

Nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos lengvųjų automobilių padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui pėstieji ir dviračių vairuotojai privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Pėstieji gali neštis ir šviečiantį žibintą.

Vadeliotojai privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Dviratis ir vežimas turi būti tinkamai pažymėti atšvaitais. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale - raudonos šviesos žibintas.

Vadeliojamų vežimo ar rogių priekyje turi būti balti, iš šonų - oranžiniai, gale - raudoni šviesos atšvaitai, pritvirtinti gerai matomose vietose ir pažymintys kraštinius vežimo ar rogių gabaritus.

Pėstieji į kitą važiuojamosios dalies pusę privalo eiti tik pėsčiųjų perėjomis, o kur jų nėra - sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra - transporto šviesoforų signalais. Reguliuotojo signalų pėstieji privalo paisyti net tuo atveju, jeigu jie prieštarautų šviesoforų signalams.

Pėstiesiems įžengti į važiuojamąją dalį leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.

Vairuotojams pareigūnai patarė patikrinti penkis automobilio įrengimus – žibintus ir avarinę signalizaciją, vairo sistemą, stabdžius, stiklo valytuvus bei plovimo skystį bei užpakalinio vaizdo veidrodėlius.

Taip pat jie priminė, kad eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys ir visose be išimčių transporto priemonėse turi būti ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.