Staigmena pirkusiems mašiną: apie šį mokestį galėjote nežinoti

Automobilius ir kitas transporto priemones iš užsienio įsigijusiems žmonėms Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) parengė 110 pranešimų, informuojančių apie iš kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės įsigytos naujos transporto priemonės PVM apskaičiavimą.

Užsienyje pirkusiems naujus arba iki 6 mėn. naudotus automobilius reikia susimokėti PVM.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Užsienyje pirkusiems naujus arba iki 6 mėn. naudotus automobilius reikia susimokėti PVM.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Užsienyje pirkusiems naujus arba iki 6 mėn. naudotus automobilius reikia susimokėti PVM.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Užsienyje pirkusiems naujus arba iki 6 mėn. naudotus automobilius reikia susimokėti PVM.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Feb 4, 2016, 2:52 PM, atnaujinta Mar 17, 2020, 9:52 AM

Svarbu tai, kad prievolė galioja ir žmonėms, kurie manė, kad perka naudotą automobilį.

Pagal galiojantį PVM įstatymą, transporto priemonė yra laikoma nauja, jei yra įsigyta ne vėliau kaip 6 mėnesiai nuo jos eksploatacijos pradžios ir kuri yra nuvažiavusi ne daugiau kaip 6 tūkst. km.

Ieškos 0,4 mln. eurų

Pasak Vilniaus AVMI viršininkės Editos Glumbakienės, pranešimai gyventojams padės tinkamai įvykdyti mokestines prievoles, apie kurias gyventojai galbūt buvo pamiršę arba nežinojo. Į valstybės biudžetą mokėtino PVM suma viršija 0,4 mln. eurų.

Pagal PVM įstatymo nuostatas, fizinis asmuo, kuris nėra ir neprivalo būti PVM mokėtoju, kitoje ES valstybėje narėje nusipirkęs naują automobilį ar kitą transporto priemonę ir ją atsigabenęs į Lietuvą, į Lietuvos biudžetą turi sumokėti nuo šios transporto priemonės vertės apskaičiuotą pardavimo PVM.

Pareiga ne vėliau kaip iki kito mėnesio 25 dienos po naujos transporto priemonės įsigijimo apie pirkinį pateikti informaciją VMI tenka pačiam pirkėjui. Jeigu, įvertinus gyventojo pateiktą informaciją, nustatoma, kad PVM mokėti nereikia, VMI taip pat apie tai informuoja gyventoją.

Tais atvejais, kai naują transporto priemonę įsigijęs fizinis asmuo nepateikia informacijos mokesčių administratoriui, VMI savo iniciatyva apskaičiuoja PVM mokestines prievoles pagal atitinkamas transporto priemones registruojančios institucijos arba iš kitų šalių mokesčių administratorių gautą informaciją: PVM sąskaitą – faktūrą, įforminančią naujos transporto priemonės įsigijimą iš kitos ES valstybės narės.

Tuomet mokesčių administratorius apskaičiuoja naujos transporto priemonės pardavimo PVM ir apie tai informuoja transporto priemonės savininką.

Perkant automobilį iki 6 mėn. amžiaus PVM turite mokėti Lietuvoje

Pasak Vilniaus AVMI viršininkės Editos Glumbakienės, naują transporto priemonę įsigijęs žmogus PVM sumoka ten, kur transporto priemonė yra atgabenama.

„Tai reiškia, kad jeigu gyventojas automobilį, motociklą ar kitą transporto priemonę registruoja ir jį eksploatuoja Lietuvoje, tai ir PVM moka Lietuvai. VĮ Regitra išduotas transporto priemonės registracijos liudijimas (techninis pasas) patvirtina, kad transporto priemonė registruota Lietuvoje ir eksploatuojama“, – sakė E. Glumbakienė.

Mokesčių inspekcija atkreipia būsimų naujų transporto priemonių pirkėjų dėmesį, kad, įsigyjant naują automobilį, motociklą, mopedą ir pan. kitoje ES valstybėje, pirkėjas turėtų įsitikinti, kad į pardavimo kainą nėra įtrauktas toje valstybėje taikomas pridėtinės vertės mokestis, kurio pirkėjas neturi mokėti, jei transporto priemonė bus atgabenta į Lietuvą ir čia naudojama ir registruojama. Pirkėjas PVM turi mokėti Lietuvoje.

Tais atvejais, kai pirkėjas sumokėjo PVM ir kitoje ES valstybėje, jis turėtų kreiptis į pardavėją dėl sąskaitų patikslinimo ir pinigų grąžinimo, o VMI teiks visokeriopą pagalbą, kad būtų išvengta dvigubo apmokestinimo.

Vilniaus AVMI primena, kad kai fizinis asmuo iš kitos ES valstybės narės asmenų įsigyja naujas transporto priemones, jis VMI turi pateikti visų tokius įsigijimus įforminančių PVM sąskaitų – faktūrų kopijas, taip pat pranešimus apie kiekvieną įsigytą transporto priemonę. Šiuos duomenis visi Lietuvos gyventojai gali pateikti elektroniniu būdu, prisijungę prie Mano VMI, taip pat tiesiogiai atvykę į AVMI arba išsiųsdami informaciją Vilniaus AVMI klasikiniu paštu.

Daugiau naudingos informacijos gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje arba pasinaudojus konsultacinėje mokesčių informacijos duomenų bazėje sukaupta medžiaga.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.