Vagis labiausiai traukia tai, apie ką vairuotojai nesusimąsto

Ką galima padaryti per 5 sekundes? Užsirišti batą, pereiti gatvę arba apvogti automobilį.

Trumpam palikti automobilį saugu? Priešingai – dažnai vagys darbuojasi būtent ten, kur atvažiavote trumpam.<br>„Lrytas.lt“ archyvo nuotr.
Trumpam palikti automobilį saugu? Priešingai – dažnai vagys darbuojasi būtent ten, kur atvažiavote trumpam.<br>„Lrytas.lt“ archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-03-02 16:08, atnaujinta 2017-06-05 19:28

Anot policijos pareigūnų, automobiliai nėra saugūs net ir apšviestose parduotuvių aikštelėse, o ilgapirščių grobiu tampa tiek automobilyje palikti daiktai, tiek jų detalės ar patys automobiliai.

Ilgapirščių grobiu tampa viskas: pradedant automobilio viduje paliktomis rankinėmis, telefonais, kompiuteriais ar vidinėmis automobilio dalimis, tokiomis kaip magnetolos bei navigacinės sistemos, baigiant išorės apdaila, o galiausiai ir pačiu automobiliu.

„Daugiausia nusikaltėliai darbuojasi tamsiuoju paros laiku, miegamuosiuose rajonuose, tačiau pastaruoju metu jie tampa drąsesni ir įžūlesni: vos kelioms minutėms prie darželio ar tiesiog miesto centre pastatyto automobilio viduje palikti asmeniniai daiktai tampa puikiu ir lengvai pasiekiamu masalu tiesiog išdaužus stiklą ar išlaužus spynelę“, – pasakojo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus viršininkas Aleksejus Gubenka.

Trumpam – saugu? Priešingai

Labai dažnai vairuotojai praranda savo turtą manydami, kad per trumpą laiką nieko nenutiks. Nuskubėję į biurą, vaikų darželį ar parduotuvę, grįžę jie dažnai neberanda ant sėdynės paliktos rankinės, kompiuterio ar mobiliojo telefono.

Būtent masinio susibūrimo vietose trumpam palikti automobiliai ir patraukia vagių dėmesį.

„Vagiama iš tokių vietų, kuriose lankotės dažniausiai ir tikriausiai išbėgate tik trumpam, net nesusimąstydami, kad gali įvykti žaibiška vagystė.

Reikėtų neapsigauti – patyręs vagis išdauš jūsų langą ir pasieks daiktus vos per kelias sekundes, o kol grįšite jo ir pėdsakų nebus likę. Būtent todėl, pirmiausia savo daiktus turime saugoti patys“, – tvirtino „Pleveles.lt“ vadovė Živilė Vaitkūnienė.

Įmonės atliktas eksperimentas įrodė, jog žaibiška vagystė išdaužus automobilio stiklą trunka vos 5 sekundes, tad turite keletą pasirinkimų: arba tikėtis nepatekti į statistinius nukentėjusiųjų vienetus, arba pasirūpinti net ir minimalia automobilio apsauga.

Vienas būdų atgrasyti vagį

Nešvariems darbeliams įgyvendinti vagišiams pakanka paprasčiausio laužtuvo ar peiliuko, o prireikus jie pergudrauja net geriausiais elektronines apsaugos sistemas, signalizacijas, todėl verta prisiminti, kaip sukurti ir paprastas mechanines kliūtis.

Viena tokių apsaugos nuo automobilyje paliktų daiktų vagystės priemonių – apsauginė stiklo plėvelė. Plėvelės veiksmingumas užfiksuotas filmuojant imituotą vagystę, kai vagišiui prasibrauti į automobilio saloną sutrukdė plėvelė, laikiusi stiklo šukes net po daugelio smūgių. Tačiau keletas smūgių į neapsaugotą stiklą ir į įsilaužėlio rankas vos per 5 sekundes pateko automobilyje paliktas kompiuteris. „Apsauginės plėvelės paslaptis yra poliesterio storis ir labai kibūs klijai, kurie smūgio momentu suriša grūdinto stiklo šukes į vieną gabalą ir neleidžia jam subyrėti. Ji ne tik suklaidina vagį, nes vizualiai niekuo nesiskiria nuo paprasto stiklo, bet svarbiausia – sukuria kliūtį bandant žaibiškai išdaužti stiklą“, – veikimo principą paaiškino Ž.Vaitkūnienė.

Pataria užvilkinti įsibrovimo laiką

Anot policijos pareigūno, apsaugos priemonės, kuri 100 proc. garantuotų, kad automobilis nebus apvogtas, nėra, tačiau pasinaudoti papildomomis apsaugos priemonėmis, kurios užvilkina įsibrovimo laiką, – verta.

„Kol vagis bandys įsibrauti ir įveikti užtvaras, didėja tikimybė, kad aplinkiniai pastebės įvykį ir praneš policijai, o galbūt pats vagis išsigąs ir spruks taip ir neįsibrovęs į vidų“, – sakė A.Gubenka.

Be visų priemonių, padėsiančių apsaugoti automobilyje esančius daiktus ar patį automobilį, svarbu įsirengti ir signalizaciją. Bet kokio smūgio momentu ji praės veikti, o tai atkreips aplinkinių dėmesį.

A.Gubenka mano, kad labai svarbu būti realistiškiems ir bendruomeniškiems: nereikėtų manyti, kad turtas saugus, kol į tai neįdėta jokių pastangų, o pamačius kitam ar jo turtui gresiančią nelaimę – nedelsiant apie tai pranešti pareigūnams.

Pagrindiniai taikiniai – ne patys naujausi automobiliai

Per pastaruosius metus Lietuvoje įvykdytos 927 automobilių vagystės, o daugiausia jų, net 294, – Kauno apskrityje.

A.Gubenka pastebi jau keletą metų nekintančią tendenciją, kad labiausiai vagys mėgsta ne naujus, o 5–10 metų senumo „Volkswagen“(„Touran“, „Golf“ modeliai) ir „Toyota“ markės automobiliai.

Kitaip tariant, tie, kuriais dauguma mūsų kasdien juda į darbą, veža vaikus į darželius ar mokyklas. Ilgapirščių dėmesį patraukia ir automobilyje palikti daiktai bei brangiai superkamos išorinės automobilio detalės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.