Istorinių automobilių vairuotojams pažadėjo išskirtinę privilegiją

Istorinės technikos gerbėjai turi pagrindo džiūgauti. Po ilgų metų susirašinėjimo bei valdžios atstovų įtikinėjimo, pasiektas istorinės technikos entuziastų taip puoselėtas tikslas – prailgintas privalomosios techninės apžiūros periodiškumas istorinėms transporto priemonėms.

Istorinių transporto priemonių techninės apžiūros periodiškumas bus prailgintas nuo dvejų iki penkerių metų.<br>Asociacijos „Retromobile“ nuotr.
Istorinių transporto priemonių techninės apžiūros periodiškumas bus prailgintas nuo dvejų iki penkerių metų.<br>Asociacijos „Retromobile“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 15, 2016, 11:27 AM, atnaujinta May 10, 2017, 8:39 PM

Susisiekimo ministerija patvirtino, jog istorinį statusą turinčios transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros periodiškumas nuo 2 metų bus prailgintas iki 5 metų ir tai bus atlikti dar šiais 2016 metais.

Rūpintis pradėjo seniai

Techninės apžiūros periodiškumo klausimą Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“ pradėjo kelti dar 2007 metais, kuomet buvo inicijuotos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos bei 2010 metais įsigaliojo istorinės transporto priemonės sąvoka.

Priminsime, kad istorine laikoma prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms.

5 metus veikianti istorinių motorinių transporto priemonių pripažinimo tvarka sureguliavo kilusius klausimus bei skirtingus traktavimus ar tai istorinė, senovinė ar sena transporto priemonė. Galima pasidžiaugti, jog tiek visuomenė, tiek valdžios atstovai pradėjo skirti istorinius-senovinius automobilius nuo senų automobilių.

Asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis pažymi, kad techninių apžiūrų periodiškumo klausimas nuošalyje nepaliko ne tik lengvųjų automobilių ir motociklų, kuriems nustatytas dvejų metų laikotarpis.

Važinėja labai nedaug

Jis taip pat apėmė istorinius sunkvežimius, kitą specialią techniką, kuriai buvo nustatytas sutrumpintas vienerių metų laikotarpis bei istorinius autobusus, kuriems techninė apžiūra buvo privaloma kas šešeris mėnesius.

Istorinės transporto priemonės tėra eksploatuojamos vos kelis kartus per metus bei vidutiniškai nuvažiuoja 500 – 1000 km., o kai kurios ir 100 kilometrų neįveikia, nes yra transportuojamos.

„Tai darome ne iš taupumo, o iš pagarbos technikai, kuria važinėti kiekvieną dieną ir gaila ir netikslinga“, teigia R.Kardelis.

Jis taip pat pažymėjo, kad tokia technika – istorijos, kultūros dalis, ypač kruopščiai bei nuosekliai puoselėjama. Be to, tai yra kruopštaus bei atsakingo vairavimo pavyzdys.

Iki šios dienos į pripažintų istorinių motorinių transporto priemonių sąrašą įrašyta arti 700 istorinių transporto priemonių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.