Bjauri šio kūno išvaizda slepia neeilinę tvirtybę

Bendromis pajėgomis mokslininkai ir menininkai sukūrė žmogų, kuriam neprilygsta joks kitas. Jo galva primena kelmą, krūtinė platesnė nei šaldytuvas, o kojos panašios į senas medžių šaknis.

Grahamas buvo sukurtas siekiant pademonstruoti, koks pažeidžiamas yra žmogaus kūnas.<br>Ekrano nuotr.
Grahamas buvo sukurtas siekiant pademonstruoti, koks pažeidžiamas yra žmogaus kūnas.<br>Ekrano nuotr.
Grahamas buvo sukurtas siekiant pademonstruoti, koks pažeidžiamas yra žmogaus kūnas.<br>Ekrano nuotr.
Grahamas buvo sukurtas siekiant pademonstruoti, koks pažeidžiamas yra žmogaus kūnas.<br>Ekrano nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 21, 2016, 2:08 PM, atnaujinta May 18, 2017, 6:04 AM

Žiūrėti į jį nėra labai malonu, tačiau tam, kad išgyventumėte avariją ir jūs turėtume atrodyti panašiai. Bent jau taip teigia, Australijos eismo įvykių komisijos atstovai.

Konsultavo mokslininkai

Grahamas yra naujausias ilgalaikės šios institucijos kampanijos, kuria norint sumažinti žūčių ir sunkių traumų skaičių avarijoje skatinamas saugus elgesys kelyje.

Manekenas atrodo įspūdingai, tačiau nėra toks šiurpus, kaip dažnai tokiais tikslais naudojami siužetai apie šiurpiausias avarijas.

Jo deformuotas kūnas buvo sukurtas siekiant pademonstruoti, kiek mažai žmogaus organizmas yra prisitaikęs tam, kad galėtų atlaikyti avarijos metu patiriamas perkrovas.

Grahamas yra talentingos australų skulptorės Patricijos Piccinini kūrinys. Šis menininkė visame pasaulyje išgarsėjo tokiais kūriniais kaip „Dangaus banginis“ (angl. „Skywhale“) ir „Proteino pinučiai“ (angl. „Protein Lattice“).

Specifinėmis žiniomis su menininke pasidalino Monašo universiteto nelaimingų atsitikimų centro tyrėjas Davidas Loganas ir Karališkokios Melburno ligoninės chirurgas Christianas Kenfieldas. Jie paaiškino, kokie bruožai reikalingi tam, kad išvengtų rimtų sužeidimų rimtoje avarijoje.

Nepanašus į jokį žmogų

Eismo įvykių komisijos vadovas Joe Calafiore'as sako, kad šis manekenas žmonės turi būti priminimas apie tai, kokie jie yra pažeidžiami.

„Žmogus gali išgyventi smūgį į sieną bėgdamas visu greičiu, tačiau kai kalbame apie susidūrimus, į kuriuos įtrauktos transporto priemonės, greičiai ir veikiančios jėgos yra didesnės, todėl šansai išgyventi ženkliai sumažėja“, – kalbėjo jis. Grahamas turi daugybę išskirtinių bruožų. Pavyzdžiui, stiprios kojos jam leidžia greitai pasitraukti nuo pavojingai artėjančios transporto priemonės, o keliai lankstomi visomis kryptimis, todėl nelūžta.

Po plačia krūtine yra gerokai tvirtesni nei eilinio žmogaus šonkauliai, kurie apsaugo gyvybinius organus. Tuo metu papildomi speneliai smūgio atveju veikia kaip oro pagalvė.

Manekenas taip pat neturi kaklo, o didžiulė jo galva leidžia viduje rastis didesniam kiekiui skysčio ir raiščių. Tai padeda sušvelninti smūgį įvykus avarijai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.