Ką daryti pametus automobilio numerį? Yra dvi išeitys

Vairuotojų kasdienybėje pasitaiko situacijų, kai eismo įvykių metu ar praūžus stipriam lietui prarandami, o kartais sugadinami automobilio numerio ženklai. 

Pametus numerius yra dvi išeitys.<br>D.Umbraso nuotr.
Pametus numerius yra dvi išeitys.<br>D.Umbraso nuotr.
Pametus numerius yra dvi išeitys.<br>V.Balkūno nuotr.
Pametus numerius yra dvi išeitys.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 31, 2018, 10:57 AM, atnaujinta Oct 31, 2018, 10:57 AM

Regitra“ primena, kad dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone, kuri neturi numerio ženklų, negalima. 

Anksčiau pametus vieną numerio plokštelę būdavo vienintelė išeitis – perregistruoti automobilį ir gauti naujo raidžių ir skaičių derinio numerius. Tai būdavo ypač skausminga išskirtinių numerių savininkams. Net ir praradus vardinį numerį tekdavo automobilį registruoti iš naujo.

Bet dabar galima pasirinkti išeitį iš dviejų variantų – galima automobilį perregistruoti arba galima vieną kartą išsiimti pamesto numerio dublikatą. 

Registracijos metu automobiliai „Regitroje“ yra pažymimi dviem vienodais numerio ženklais. Kitaip tariant, jiems yra suteikiami unikalūs skaičių ir raidžių deriniai, kad viešajame eisme jie būtų lengvai atpažįstami teisėsaugos institucijoms ir kitiems eismo dalyviams. Pavyzdžiui, įvykus eismo įvykiui reikėtų pasižymėti arba nusifotografuoti kito automobilio numerius, kad būtų galima identifikuoti transporto priemonės savininką ar valdytoją. 

Svarbu pastebėti, jog automobilis privalo būti pažymėtas abiem numerio ženklais. Vairuotojas turi pasirūpinti, kad jie būtų gerai matomi ir atpažįstami. „Regitra“ pabrėžė, kad numerio ženklai turi būti tvirtinami tam skirtose vietose, o ne, pavyzdžiui, dedami už automobilio stiklo. 

Du variantai

Taigi, jei pametėte arba sugadinote numerio ženklus, jums reikia nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujų numerio ženklų gavimo arba dublikato išdavimo. 

Pasirinkus automobilį perregistruoti, naujus numerio ženklus galima užsisakyti tiesiog internetu Kelių transporto priemonių registravimo sistemoje (eKETRIS). Juos ir naują registracijos liudijimą apmokėjus kurjeris pristatys tiesiai į namus per 1-2 darbo dienas.

Tais atvejais, kai prarandama viena iš dviejų automobilio numerio ženklų plokštelių, galima kreiptis dėl dublikato. Tačiau tuomet reikės atvykti į patogiausią „Regitros“ padalinį ir su savimi turėti ne tik asmens tapatybės dokumentą, bet ir automobilio registracijos liudijimą bei likusią, t. y. neprarastą numerio ženklo plokštelę.

Jei numerio ženklas nebeatitiks šiandieninio standarto, bus keičiama ir likusioji plokštelė. 

Vienos valstybinio numerio plokštelės kaina – 3,60 eurų. Jei reikia keisti ir senesnę plokštelę, tai kainuoja 7,20 eur.

Jei nusprendėte išsiimti numerius su kitokiais simboliais, teks keisti automobilio registracijos dokumentus, o tai kainuoja papildomus 11,30 eurų.

Jei norite, kad naują dokumentą ir valstybinius numerius atvežtų kurjeris, už tai reiks sumokėti dar 8 eurus.

Radau numerio ženklus: kaip elgtis?

Radus pamestą transporto priemonės numerio plokštelę, ją galima grąžinti savininkui dviem būdais: pirmasis – perduoti „Regitrai“, kuri plokštelę grąžins savininkui, antrasis būdas – atiduoti policijai. 

Pastaroji numerio ženklą grąžins savininkui arba perduos „Regitrai“. „Regitra“ asmenį apie rastus numerio ženklus informuos telefonu, o jeigu jis nenurodytas, – raštu per 3 darbo dienas.

Jei radėjas nenori ar negali atvykti į artimiausią „Regitros“ padalinį, rastą numerio ženklą galima paprasčiausiai atsiųsti. 

Grąžinant „Regitrai“ rastas automobilio numerio plokšteles surašomas aktas, kuriame nurodomas numerio ženklo raidžių ir skaičių derinys, grąžintų plokštelių kiekis, numerio ženklus išdavusi šalis, grąžinamų objektų būklė. 

Radėjo grąžinta transporto priemonės plokštelė bus saugoma vieną mėnesį, išskyrus tuos atvejus, kai vietoje grąžinto registracijos numerio ženklo yra išduotas naujas valstybinis numeris arba plokštelė yra susidėvėjusi. Jei rasti daiktai neatsiimami, numeriai sunaikinami.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.